Προς το περιεχόμενο

FORZA HORIZON 4 KAI 5 €0.70 ΤΕΛΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΛΑΒΕ, ΠΡΟΛΑΒΕ!


zygorito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 253
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Moderators

Refund και σε μένα.

Είναι νόμιμο αυτό; Στην ΕΕ είναι υποχρεωμένοι να τηρούν την τιμή στο ράφι ακόμα και αν είναι λάθος. Δεν ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο το γεγονός ότι η Σουηδία δεν βρίσκεται στην ευρωζώνη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το ειχα παιξει ηδη μεσω game pass unlimited και συνεχιζω να το εχω μεσω αυτου. Τι θα κανουν θα παρουν πισω τα αυτοκινητα , τα superwheels κτλπ ; Πως θα γινει αυτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 minutes ago, d_gkal said:

Πίστευα ότι δε θα ασχοληθεί η μικρομαλακη με refund. 

Αν δε κάνω λάθος πρέπει να είναι πρώτη ή απ' τις λίγες φορές που έκανε κάτι τέτοιο.

 

Πρέπει να το δούμε λίγο το θέμα, δεν είναι το οικονομικό το πρόβλημα εδώ, ούτως ή άλλως όλοι ξέρουμε ότι τα εν λόγω games αξίζουν πολύ περισσότερα από €0,70, αντικειμενικά.

Το πρόβλημα είναι η διαχείριση που έχει κάνει η MS και τι συνεπάγεται από αυτή τη διαχείριση. Αγοράσαμε ένα προϊόν την ίδια την MS, χρεωθήκαμε, μπήκε το προϊόν στην library μας και έρχονται σε δεύτερο χρόνο χωρίς να μας ενημερώσουν για να μας κάνουν refund και για να μας αφαιρέσουν το δικαίωμα χρήσης του προϊόντος. 

Και όλα αυτά σε επίσημο ευρωπαϊκό MS store.

Προσωπικά, έχω αρχίσει και αγχώνομαι για όσες αγορές έχω κάνει από cdkeys, eneba κλπ, ακόμα και για το Game Pass μου. Αν αφαιρούν games που αγοράστηκαν από τους ίδιους, ούτε να φαντάζομαι δεν θέλω τι μπορούν να κάνουν σε κλειδιά που αγοράστηκαν από την άλλη άκρη της γης.

Για αρχή θα στείλω ένα e-mail για να επικοινωνήσω μαζί τους και αν δεν μου αρέσει η απάντηση που θα μου δώσουν (που δεν θα μου αρέσει) θα δω σε ποια ευρωπαϊκή αρχή μπορώ να απευθυνθώ. Είναι πολύ βαθύτερο το πρόβλημα.

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, Malthador said:

Refund και σε μένα.

Είναι νόμιμο αυτό; Στην ΕΕ είναι υποχρεωμένοι να τηρούν την τιμή στο ράφι ακόμα και αν είναι λάθος. Δεν ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο το γεγονός ότι η Σουηδία δεν βρίσκεται στην ευρωζώνη.

Είναι στην ευρωπαική ένωση κανονικά όμως και πιστεύω πως οφείλει να ακολουθεί τους κανόνες.

Υ.Γ: Αν και πιστεύω πως έχουν πάτημα στο γεγονός πως το store που το κατεβάσαμε είναι το Σουηδικό ενώ εμείς πρέπει να αγοράζουμε απο το Ελληνικό. Αλλά από την στιγμή που σε αφήνει να το αγοράσεις δεν είναι δικό σου πρόβλημα.

 

Επεξ/σία από VonLoutsos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 minutes ago, VonLoutsos said:

Είναι στην ευρωπαική ένωση κανονικά όμως και πιστεύω πως οφείλει να ακολουθεί τους κανόνες.

Υ.Γ: Αν και πιστεύω πως έχουν πάτημα στο γεγονός πως το store που το κατεβάσαμε είναι το Σουηδικό ενώ εμείς πρέπει να αγοράζουμε απο το Ελληνικό. Αλλά από την στιγμή που σε αφήνει να το αγοράσεις δεν είναι δικό σου πρόβλημα.

Από τον Φεβρουάριο του 2018 και εφεξής απαγορεύεται το geo-blocking εντός της ΕΕ. Οι καταναλωτές που διαμένουν στην ΕΕ έχουν δικαίωμα να ψωνίζουν από όποιο ευρωπαϊκό κατάστημα θέλουν, χωρίς περιορισμούς. Επομένως δεν έχουν αυτό το πάτημα.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Refund έγινε και σε εμένα. Κρίμα δυστυχώς είχα κατεβάσει το παιχνίδι είχα παίξει λίγο αλλά δεν περίμενα ποτέ από την Microsoft να κάνει κάτι τέτοιο... Αν κάποιος, κάπως βγάλει άκρη ας ενημερώσει! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα σχετικο αιτημα και μου ειπαν οτι θα το προωθησουν στο σχετικο τμημα. Πιστευω οτι θα φαμε πορτα αλλα εκανα την διαδικασια μπας και. Να σημειωθει οτι ειχα το forza 5 απο πριν και τωρα δεν το εχω ! Γελαει ο κοσμος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, venuets είπε

Εστειλα σχετικο αιτημα και μου ειπαν οτι θα το προωθησουν στο σχετικο τμημα. Πιστευω οτι θα φαμε πορτα αλλα εκανα την διαδικασια μπας και. Να σημειωθει οτι ειχα το forza 5 απο πριν και τωρα δεν το εχω ! Γελαει ο κοσμος

Που έκανες τ αίτημα γτ δεν βλέπω κάτι στο site για το συγκεκριμένο θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισε τα γυφτιλικια και η Microsoft! Επίσης δεν είδα ακόμα την κλασσική προσφορά που κάνει τέτοιες μέρες 3μηνες ultimate με 1euro. Σκεφτόμουν για κανα series S στις γιορτές, αλλά θα προτιμήσω μια Rx 6600  και θα μείνω με το one S μου φαίνεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ελληνικό support για αρχή και στο twitter στην συνέχεια - Live Chat
και https://support.xbox.com/el-gr/contact-us/emerald

Στο live chat με ενημέρωσαν οτι το προωθούν και θα με ενημερώσουν τηλεφωνικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να έχουν πάτημα με πολύ ψιλά γράμματα ότι δεν ευθύνονται για "ηλεκτρονικά/τυπογραφικά" λάθη όπως συνήθως αναφέρουν στα διαφημιστικά φυλλάδιά τους αλυσίδες καταστημάτων.

Όπως και να 'χει, μεγάλη π..στιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...