Προς το περιεχόμενο

ANNKE NC400 - color night vision poe security camera - 67.21 ευρώ - Amazon.de


Athoz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.7b78a33d95ca7063a4846e73959a4fd6.png

https://www.amazon.de/gp/product/B08TRKZ194/

90+7.22-30 = 67.21 ευρώ τελική (~52 για επαγγελματίες χωρίς ΦΠΑ)

Χθές έψαχνα για color night vision ip cameras και αγόρασα δυο οπότε νομίζω είναι πολύ καλή τιμή.
Aliexpress, skroutz κτλ οι τιμές είναι πάνω από 110 ευρώ. Στην επίσημη σελίδα είναι 76$ αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει τελωνείο.

Σε reviews είδα πως είναι καλές.

Επεξ/σία από Athoz
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή τιμή φαίνεται. Δεν έχω δοκιμάσει την συγκεκριμένη αλλά την ANNKE C800 που είναι καλή κατασκευή  και είμαι ευχαριστημένος για τα λεφτά που ειχα δώσει. Απο την επίσημη σελίδα πάντως που είχα παραγγείλει είχαν έρθει απο γερμανία αρα δεν υπήρχε θέμα τελωνείου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2022 στις 1:12 ΠΜ, Athoz είπε

image.png.7b78a33d95ca7063a4846e73959a4fd6.png

https://www.amazon.de/gp/product/B08TRKZ194/

90+7.22-30 = 67.21 ευρώ τελική (~52 για επαγγελματίες χωρίς ΦΠΑ)

Χθές έψαχνα για color night vision ip cameras και αγόρασα δυο οπότε νομίζω είναι πολύ καλή τιμή.
Aliexpress, skroutz κτλ οι τιμές είναι πάνω από 110 ευρώ. Στην επίσημη σελίδα είναι 76$ αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει τελωνείο.

Σε reviews είδα πως είναι καλές.

Αυτή συνδέεται σε καταγραφικό; Από hikvision καλύτερη είναι η συγκεκριμένη εταιρεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Hikvision είναι από τις μεγαλύτερες του χώρου και δεν ξέρω ποια είναι καλύτερη της. Βάση αυτού του ριβιου και μερικών άλλων σχολιων έκρινα πως η ANNKE είναι καλή αλλά δεν έχω ξαναπιάσει στα χέρια μου προιόντα της. Μπορείς να κάνεις και την δική σου έρευνα για επιβεβαίωση. Η κάμερα έχει ONVIF και δουλεύει με καταγραφικά που έχουν ip camera input, να δέχεται Ethernet σαν input, μην είναι αναλογική μόνο. Πάντως για color night vision η τιμή είναι πολύ χαμηλή, οι αντίστοιχες hikvision έχουν 3x-4x την τιμή της.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, NOODLE είπε

Αυτή συνδέεται σε καταγραφικό; Από hikvision καλύτερη είναι η συγκεκριμένη εταιρεία;

Και βέβαια συνδέεται σε καταγραφικό αλλά δουλεύει και αυτόνομα με κάρτα sd και πρόσβαση από την εφαρμογή της annke η οποία δεν με ενθουσίασε. Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με την hikvision η οποία είναι στις 2 top εταιρείες αλλά λένε οτι η annke χρησιμοποιεί hardware της hikvision και από εκεί προμηθεύεται τις κάμερες αφού η ίδια δεν κατασκευάζει. Το λογισμικό πάντως είναι ίδιο με hikvision μόνο το logo αλλάζει. Γενικά οι annke είναι οικονομική και καλή επιλογή για τα λεφτά τους, ενίοτε βγαίνουν και κάποια εκπτωτικα κουπόνια στο Internet για αγορά από το site της αλλά αν ψάχνεις για το καλύτερο πας σε hikvision, dahua κ.α αλλά βέβαια σε πιο ακριβές επιλογές. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο με αυτες που ειναι "color" ειναι πως εχουν ασπρο LED μπροστα και οχι IR. Οποτε αν θελεις να την εχεις συνεχεια ανοιχτη και να γραφει (η εστω με κινηση) αναβει συνεχεια το LED μπροστα (το θεωρω λιγακι ενοχλητικο - επισης δεν ξερω ποσο κραταει σε σχεση με IR που ομως παντα υπαρχουν πολλα και οχι 1).

9 λεπτά πριν, samtwo είπε

Και βέβαια συνδέεται σε καταγραφικό αλλά δουλεύει και αυτόνομα με κάρτα sd και πρόσβαση από την εφαρμογή της annke η οποία δεν με ενθουσίασε. Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με την hikvision η οποία είναι στις 2 top εταιρείες αλλά λένε οτι η annke χρησιμοποιεί hardware της hikvision και από εκεί προμηθεύεται τις κάμερες αφού η ίδια δεν κατασκευάζει. Το λογισμικό πάντως είναι ίδιο με hikvision μόνο το logo αλλάζει. Γενικά οι annke είναι οικονομική και καλή επιλογή για τα λεφτά τους, ενίοτε βγαίνουν και κάποια εκπτωτικα κουπόνια στο Internet για αγορά από το site της αλλά αν ψάχνεις για το καλύτερο πας σε hikvision, dahua κ.α αλλά βέβαια σε πιο ακριβές επιλογές. 

Η Hikvision δινει σε πολλες εταιρειες καμερες, πχ Annke και Trendnet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/11/2022 στις 11:28 ΜΜ, TheStranger80 είπε

Το κακο με αυτες που ειναι "color" ειναι πως εχουν ασπρο LED μπροστα και οχι IR.

Μια διόρθωση σε αυτό αν κατάλαβα καλά το σχόλιο σου. Μερικοί ριβιούερς/πωλητές γράφουν λάθος night vision color, ενώ πρέπει να έχεις το σποτ με το φως αναμένο για να έχει εικόνα. Οι πραγματικές color night vision έχουν ένα υπερευαίσθητο αισθητήρα που βλέπει χρώμα στο σκοτάδι χωρίς να ανάβει το σποτάκι της, αν και το έχει σαν επιλογή και επιπλέον έχουν long exposure shutter το οποίο χάνει ευκρίνεια στα κινούμενα αντικείμενα. Η παραπάνω κάμερα βλέπει χρώμα χωρίς να χρειάζεται να ανάψει το φως της. Επίσης επειδή δεν έχει IR που τραβάει τα ένομα δεν θα έχει μυγάκια και αράχνες στην εικόνα της που είναι συχνό φαινόμενο με τις κάμερες ασφαλείας. Αν δεις και το βίντεο παραπάνω δείχνει πότε έχει το φως αναμένο και πότε είναι με παθητικά φώτα. Η τεχνολογία της Hikvision λέγεται ColorVu και μπορείς να ρίξεις μια ματιά για να έχεις μια αίσθηση πως φαίνεται η εικόνα. 

Επεξ/σία από Athoz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Athoz είπε

Μια διόρθωση σε αυτό αν κατάλαβα καλά το σχόλιο σου. Μερικοί ριβιούερς/πωλητές γράφουν λάθος night vision color, ενώ πρέπει να έχεις το σποτ με το φως αναμένο για να έχει εικόνα. Οι πραγματικές color night vision έχουν ένα υπερευαίσθητο αισθητήρα που βλέπει χρώμα στο σκοτάδι χωρίς να ανάβει το σποτάκι της, αν και το έχει σαν επιλογή και επιπλέον έχουν long exposure shutter το οποίο χάνει ευκρίνεια στα κινούμενα αντικείμενα. Η παραπάνω κάμερα βλέπει χρώμα χωρίς να χρειάζεται να ανάψει το φως της. Επίσης επειδή δεν έχει IR που τραβάει τα ένομα δεν θα έχει μυγάκια και αράχνες στην εικόνα της που είναι συχνό φαινόμενο με τις κάμερες ασφαλείας. Αν δεις και το βίντεο παραπάνω δείχνει πότε έχει το φως αναμένο και πότε είναι με παθητικά φώτα. Η τεχνολογία της Hikvision λέγεται ColorVu και μπορείς να ρίξεις μια ματιά για να έχεις μια αίσθηση πως φαίνεται η εικόνα. 

Δεν ειναι οτι βλεπουν χρωμα το βραδυ, ειναι πως βασιζονται στο φως απο το φεγγαρι και τα γυρω σποτ πχ για να τραβανε κανονικο βιντεο με ευαισθητους φακους οπως λες.
Αν δεν υπαρχει φως γυρω γυρω ομως η αν το φεγγαρι δεν βγαζει αρκετο φως τοτε ακομα και σε IP camera των 2 χιλιαδων να πας δεν θα βλεπεις καλα χωρις IR η χωρις το σποτακι (εχω γιαυτο στο λεω).
Με λιγα λογια αυτες εδω οι καμερες χωρις το σποτακι δεν βλεπουν καλα (εκτος αν διπλα εχουν αλλοι καμερες με IR και αρα "φωτιζεται" η γυρω περιοχη απο αυτα η αν υπαρχουν φωτα γενικα τριγυρω - και παλι βεβαια ναι το βιντεο εχει αρκετα artifacts χωρις IR και σποτακι).

Επεξ/σία από TheStranger80
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...