Προς το περιεχόμενο

[Ψησταριά Υγραερίου] Kenton Naterial 4b - Black Friday - Leroy Merlin στα 179 ευρώ + μεταφορικά. [ΕΛΗΞΕ]


dj_takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μολις μου ηρθε και η coral gas prime μαζι με λαστιχο και ρυθμιστη . Πολυ ελαφρια σαν μπουκαλα και βολικη στο κουβαλημα σε σχεση με τις απλες συμβατικες . Ο ρυθμιστης εχει και ενδειξη ποσο αεριο εχει μεσα για να μην βρεθεις στην μεση του ψησιματος προ εκπληξεως . Ειμαι στο γραφειο δεν την συνδεσα ακομα και προβλεπω με τον κολοκαιρο που εχει να αναβαλω το ψησιμο για το ΣαββατοΚυριακο :( . Μπουκάλα καινούργια ( δεν είχα άλλη να δώσω πίσω ) ρυθμιστής και λάστιχο πλήρωσα 70 € με παράδοση στον χώρο μου . Είναι εύκολη η συνδεση της με την ψησταριά ; Πρέπει να προσέξω κάτι ; 

Επίσης πως την καθαρίζουμε ρε παιδιά μετα το ψησιμο ; Διαβάζω διάφορα άλλοι λένε χημικά άλλοι λένε μόνο νερό και σαπούνι . Άλλοι λένε πάρε ένα φάρμακο και ψέκασε . Καμία πρόταση ; Τι απο όλα ισχύει ; 

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 362
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

μολις μου ηρθε και η coral gas prime μαζι με λαστιχο και ρυθμιστη . Πολυ ελαφρια σαν μπουκαλα και βολικη στο κουβαλημα σε σχεση με τις απλες συμβατικες . Ο ρυθμιστης εχει και ενδειξη ποσο αεριο εχει μεσα για να μην βρεθεις στην μεση του ψησιματος προ εκπληξεως . Ειμαι στο γραφειο δεν την συνδεσα ακομα και προβλεπω με τον κολοκαιρο που εχει να αναβαλω το ψησιμο για το ΣαββατοΚυριακο :( . Μπουκάλα καινούργια ( δεν είχα άλλη να δώσω πίσω ) ρυθμιστής και λάστιχο πλήρωσα 70 € με παράδοση στον χώρο μου . Είναι εύκολη η συνδεση της με την ψησταριά ; Πρέπει να προσέξω κάτι ; 

Επίσης πως την καθαρίζουμε ρε παιδιά μετα το ψησιμο ; Διαβάζω διάφορα άλλοι λένε χημικά άλλοι λένε μόνο νερό και σαπούνι . Άλλοι λένε πάρε ένα φάρμακο και ψέκασε . Καμία πρόταση ; Τι απο όλα ισχύει ; 

Για πολλοστή φορά η ένδειξη ΔΕΝ δείχνει το πόσο έχει μέσα. (το πολλοστή απο το μεγαλο τοπικ με τις ψησταριες καλο ειναι να πατε απο εκει μια βόλτα έχει πολλά χρήσιμα ) . Δεν το λέω προσωπικά, το γράφω όσο πιο ήρεμα και άκομψα μπορώ μπας κ το δουν και οι επόμενοι. να πάρεις και μια δεύτερη μόλις ευκαιρήσει η τσέπη σου.

η σύνδεση είναι απλή. το μονο που θα κάνεις είναι να καψεις στο φουλ κανα 20λεπτο πριν ψήσεις να μη μεινει τπτ ζωντανό μέσα.

τις σχαρες θα τις καθαριζεις την στιγμή που θες να ψησεις μην ασχολείσαι. θες να ψήσεις? προθερμαίνεις 10 15 λεπτό όσο χρειάζεται και όσο είναι καυτή σφάζεις τις βρωμιές με τη βούρτσα 

τα υπόλοιπα θα τα βρεις μονος σου σιγα σιγα δε ειναι τπτ. χημικά εκει που τρώει το παιδί σου δε νομίζω να θέλεις.

το καδο λογο ότι είναι εύκολος στη συγκεκριμένη  να βγει καθαρίζεις με σαπουνακι νεράκι τα λιποι , η συχνότητα του καδου εχει να κάνει με το τι θα ψησεις κ το ποσο συχνα. αλλο να πετας προβατινα και αλλο μοσχαρι.  

 

καλοριζικη και καλα ψησιματα , εχε το νου σου στις αναφλεξεις το πρωτο διαστημα, μολις την μαθεις θα σε πολυ πιο χαλαρα. το πρωτο διαστημα  μην την αφησεις γιολο κ φυγεις να πας ψηγειο για μπυρα πχ

Επεξ/σία από sndev
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σταθμη να εδειχνε (που δεν δειχνει), παλι η δευτερη μπουκαλα ειναι η λυση. Αν δλδ εβλεπες οτι κοντευει να τελειωσει θα την αλλαζες για να μην ξεμεινεις στο ψησιμο και θα τους χαριζες το υπολοιπο καυσιμο; Ενω αν εχεις δευτερη μπουκαλα, μολις τελειωσει κανεις την αλλαγη και συνεχιζεις σαν να μην εγινε τπτ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SagoniasSlutRos είπε

Και σταθμη να εδειχνε (που δεν δειχνει), παλι η δευτερη μπουκαλα ειναι η λυση. Αν δλδ εβλεπες οτι κοντευει να τελειωσει θα την αλλαζες για να μην ξεμεινεις στο ψησιμο και θα τους χαριζες το υπολοιπο καυσιμο; Ενω αν εχεις δευτερη μπουκαλα, μολις τελειωσει κανεις την αλλαγη και συνεχιζεις σαν να μην εγινε τπτ.

Πραγματικά η καλύτερη λύση χρόνια τώρα! Πόσο μάλλον που σήμερα είδα οτι έχει η prime 40.80 ευρώ στο Grillme (δεν έχω καμία σχέση με το κατάστημα), πρέπει όμως να πας να την παραλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, st@r είπε

Πραγματικά η καλύτερη λύση χρόνια τώρα! Πόσο μάλλον που σήμερα είδα οτι έχει η prime 40.80 ευρώ στο Grillme (δεν έχω καμία σχέση με το κατάστημα), πρέπει όμως να πας να την παραλάβεις.

Παιδιά και γω αγόρασα από GrillMe στο Γέρακα μια Gas Bottle Shell Prime Μείγμα 10kg (Αγορά Νέας Φιάλης) + Shell Prime Regulator & Hose 1.3 Kg/h στα 52,70€ και παράδοση δωρεάν στην πόρτα μου (είμαι τυχερός και εξυπηρετούν τον Τ.Κ. μου). Επίσης πολύ καλή εξυπηρέτηση τηλεφωνικά για μια απορία και Viber video για μια αμφιβολία που είχα κατά την σύνδεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Όλα καλά. Είχε πρόβλημα ο ρυθμιστής, τον πήγα πισω και μου εδωσαν αλλον. Εκανα την ιδια σθνδεση και πηρε μπρος.

Στο πρωτο αναμα μου στο πρωτο απο δεξια ματι οταν ειναι στο φουλ βγαζει φλογα. Ειναι κομπλε?

16698181503427872263462454813535.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, georgenos είπε

Καλησπέρα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Όλα καλά. Είχε πρόβλημα ο ρυθμιστής, τον πήγα πισω και μου εδωσαν αλλον. Εκανα την ιδια σθνδεση και πηρε μπρος.

Στο πρωτο αναμα μου στο πρωτο απο δεξια ματι οταν ειναι στο φουλ βγαζει φλογα. Ειναι κομπλε?

 

Εάν είχε αέρα οκ, Αλλιώς εάν σου δώσανε ρυθμιστής πίεσης με ρύθμιση από επάνω ίσως να μην το έχεις στην σωστή θέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, snarp7 είπε

Παιδιά και γω αγόρασα από GrillMe στο Γέρακα μια Gas Bottle Shell Prime Μείγμα 10kg (Αγορά Νέας Φιάλης) + Shell Prime Regulator & Hose 1.3 Kg/h στα 52,70€ και παράδοση δωρεάν στην πόρτα μου (είμαι τυχερός και εξυπηρετούν τον Τ.Κ. μου). Επίσης πολύ καλή εξυπηρέτηση τηλεφωνικά για μια απορία και Viber video για μια αμφιβολία που είχα κατά την σύνδεση. 

Πως βγήκε τόσο φθηνά; Δεν έκαναν 48 + 14 = 62;

image.png.d4a66d22a7652bbfd34300abf2326580.png
image.png.ef86ea1c9c9b7d67c9792bb35ed24dac.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, foreli είπε

Πως βγήκε τόσο φθηνά; Δεν έκαναν 48 + 14 = 62;

image.png.d4a66d22a7652bbfd34300abf2326580.png
image.png.ef86ea1c9c9b7d67c9792bb35ed24dac.png

Ναι ομως αν προχωρησεις προς παραγγελια θα δεις οτι εφαρμοζεται μια εκπτωση 15% που ειδα οτι ισχυει ακομα και η τελικη βγαινει οσο εγραψα.

IMG_20221130_191410.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, snarp7 είπε

Ναι ομως αν προχωρησεις προς παραγγελια θα δεις οτι εφαρμοζεται μια εκπτωση 15% που ειδα οτι ισχυει ακομα και η τελικη βγαινει οσο εγραψα.

IMG_20221130_191410.jpg

Δεν προχώρησα τόσο γιατί δεν είμαι στις γύρω περιοχές. Coral Gas Prime έχουν μόνο τα βενζινάδικα της Shell; Μήπως γνωρίζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τη στιγμη που περνάει η έκπτωση για coral gas μπουκαλα το 15% θα πρότεινα οποιος μπορεί και τον εξυπηρετει το καταστημα να πάρει κ μια δεύτερή.. ειναι καλή περίπτωση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, foreli είπε

Δεν προχώρησα τόσο γιατί δεν είμαι στις γύρω περιοχές. Coral Gas Prime έχουν μόνο τα βενζινάδικα της Shell; Μήπως γνωρίζεις;

Δεν εχω ιδεα γιατι τωρα μπηκα στο σπορ του υγραεριου. Με λιγο googling βρηκα το παρακατω:

H νέα φιάλη Prime διατίθεται στο επίσημο δίκτυο συνεργατών της Coral Gas καθώς και σε επιλεγμένα πρατήρια Shell & Avin.

Γενικα ψαξ' το λιγο, μπορει να παιζουν και προσφορες σε μαγαζια που σε βολεύουν.

EDIT: Κατεβασα το Coral Gas App και εκει εχει λιστα με ολα τα συνεργαζομενα καταστηματα και για ποιους τυπους φυαλης μπορουν να εξυπηρετησουν, μπορει κ αυτο να βοηθησει.

Επεξ/σία από snarp7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, sndev είπε

απο τη στιγμη που περνάει η έκπτωση για coral gas μπουκαλα το 15% θα πρότεινα οποιος μπορεί και τον εξυπηρετει το καταστημα να πάρει κ μια δεύτερή.. ειναι καλή περίπτωση 

Είναι μέχρι και σήμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, foreli είπε

Δεν προχώρησα τόσο γιατί δεν είμαι στις γύρω περιοχές. Coral Gas Prime έχουν μόνο τα βενζινάδικα της Shell; Μήπως γνωρίζεις;

Coral Shell Avin Cyclon είναι όλες της Motor Oil (Βαρδινογιάννης)

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από μένα!

Είμαι σε αναμονή να παραλάβω. Ευχαριστώ πολύ τον TS @dj_takis και τον @barimagas που ενημέρωσε για τα δωρεάν μεταφορικά.

Θέλω να παραγγείλω φιάλες Shell Prime από το GrillMe που ανέφερε ο @snarp7 πιο πάνω. 

Ο regulator που αναφέρθηκε στα 14€ είναι εκτός stock:

https://grillme.gr/gr/aksesouar/kaysimi-yli/fiales-ygraeriou/shell-prime-regulator-hose-1-3-kg-h-corregtub

Γνωρίζει κάποιος τι διαφορά έχει αυτός ;

https://grillme.gr/gr/eshop/aksesouar-bbq/kaysimi-yli/fiales-ygraeriou/shell-prime-regulator-propane-hose-1-5-kg-h-10000223-1

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...