Προς το περιεχόμενο

IPad από Αμερική για λειτουργία στην Ελλάδα


arinavavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

γνωρίζει κάποιος ή έχει εμπειρία εάν προϊόντα της APPLE από Αμερική  λειτουργούν στην Ελλάδα κανονικά?

Συνεχίζουν να χρειάζονται jailbreak όπως ακούω από κάποια λίγα άτομα που το έχω συζητήσει?

Θέλω να αγοράσω το μοντέλο Apple iPad 10.9'' 10th Gen Wi-Fi 64GB.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, arinavavr είπε

Καλησπέρα,

γνωρίζει κάποιος ή έχει εμπειρία εάν προϊόντα της APPLE από Αμερική  λειτουργούν στην Ελλάδα κανονικά?

Συνεχίζουν να χρειάζονται jailbreak όπως ακούω από κάποια λίγα άτομα που το έχω συζητήσει?

Θέλω να αγοράσω το μοντέλο Apple iPad 10.9'' 10th Gen Wi-Fi 64GB.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Γιατί να μην δουλεύουν . Το μοντέλο που περιγράφεις δεν είναι cellular. Τα λίγα άτομα που έχεις συζητήσει ? Μήπως έλεγαν για τα μοντέλα με 4G? Που και πάλι αν δεν είναι κλειδωμένα σε κάποια εταιρεία κινητής στην Αμερική , δουλεύουν και στην Ελλάδα.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 22/11/2022 στις 8:31 ΜΜ, atheatos είπε

με 4G? Που και πάλι αν δεν είναι κλειδωμένα σε κάποια εταιρεία κινητής στην Αμερική , δουλεύουν και στην Ελλάδα

τώρα που είναι esim στην αμερικη υποστηριζεται απο τα δικτυα της ευρωπησ; αναοφορικα με την εγγυηση τι παιζει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, mizbrownstone είπε

τώρα που είναι esim στην αμερικη υποστηριζεται απο τα δικτυα της ευρωπησ; αναοφορικα με την εγγυηση τι παιζει ;

Τελικά αποφάσισες για cellular ipad? Η εγγύηση είναι παγκόσμια ενός έτους, απλά αν κάτι δεν φτιάχνεται με τα ανταλλακτικά από τα ευρωπαϊκά ipad θα πρέπει να παει Αμερική για να επισκευαστεί. 

Δεν έχουμε πια και τόσο μεγάλες διαφορές στις συχνότητες με Αμερική. Ένας Αμερικανός μπορεί να βάλει ευρωπαϊκή esim στο ipad του και να δουλεψει το ipad φτάνει να το υποστηρίζει το δίκτυο. Το 5g modem έχει μεγάλο φάσμα συχνοτήτων και ειναι συμβατό με 4g φυσικά. 

https://support.apple.com/en-us/HT212196

Και πες στους φίλους σου ότι τα ipad έχουν φτιαχτεί να είναι παγκόσμιες συσκευές σαν  τα macbook

Υγ. Είμαι κάτοχος ipad cellular αγορασμένο από dubai και δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα ως τώρα στην Ευρώπη, παρόλο που έχει μικρό διάφορες στις συχνότητες. Αν οι φίλοι σου έχουν αντίθετη εμπειρία ή έχουν ανάφορες σχετικά με προβλήματα των ipad στην Ευρώπη να μας τα παρουσιάσουν....

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...