Προς το περιεχόμενο

Στην ελεύθερη τηλεόραση του ΑΝΤ1 όλο το Μουντιάλ


Kostas Savvidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις διαβασα οτι τα αλλα καναλια αντιδρουν στο να δειξει το Makedonia TV που ανηκει στον ομιλο του Ant1  , καποιον αγωνα , γιατι δεν ειναι αδειοδοτημενος σταθμος ,  τωρα τι θα γινει δεν εχω ιδεα , παντως βγηκαν παγκοσμιοι  πρωταθλητες στο μπαχαλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jimmyl είπε

Μολις διαβασα οτι τα αλλα καναλια αντιδρουν στο να δειξει το Makedonia TV που ανηκει στον ομιλο του Ant1  , καποιον αγωνα , γιατι δεν ειναι αδειοδοτημενος σταθμος ,  τωρα τι θα γινει δεν εχω ιδεα , παντως βγηκαν παγκοσμιοι  πρωταθλητες στο μπαχαλο

Και να δείξουν όλους τους αγώνες στον ΑΝΤ1 δε γίνεται, γιατί αν βάλουμε και τα δελτία ειδήσεων... πιάνουν όλο το πρόγραμμα από 12:00 ως 23:00. Θα διαμαρτυρηθούν πάλι τα άλλα κανάλια στο ΕΣΡ. Πώς τα κατάφεραν έτσι... μέγα φιάσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Και να δείξουν όλους τους αγώνες στον ΑΝΤ1 δε γίνεται, γιατί αν βάλουμε και τα δελτία ειδήσεων... πιάνουν όλο το πρόγραμμα από 12:00 ως 23:00. Θα διαμαρτυρηθούν πάλι τα άλλα κανάλια στο ΕΣΡ. Πώς τα κατάφεραν έτσι... μέγα φιάσκο.

μεγάλο πρόβλημα είναι και το συμβόλαιο του αντέννα με την φίφα.

ΥΓ το Μακεδονία έχει άδεια πανελλαδικής εμβέλειας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ekrepali said:

Και να δείξουν όλους τους αγώνες στον ΑΝΤ1 δε γίνεται, γιατί αν βάλουμε και τα δελτία ειδήσεων... πιάνουν όλο το πρόγραμμα από 12:00 ως 23:00. Θα διαμαρτυρηθούν πάλι τα άλλα κανάλια στο ΕΣΡ. Πώς τα κατάφεραν έτσι... μέγα φιάσκο.

Για ποιο λόγο να διαμαρτυρηθούν τα άλλα κανάλια; Υπάρχει νόμος που να απαγορεύει να δείχνει σχεδόν όλη μέρα Μουντιάλ εφόσον έχει τα δικαιώματα; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, MikeJ είπε

Για ποιο λόγο να διαμαρτυρηθούν τα άλλα κανάλια; Υπάρχει νόμος που να απαγορεύει να δείχνει σχεδόν όλη μέρα Μουντιάλ εφόσον έχει τα δικαιώματα; 

Για να δείξει 3 αγώνες κάθε μέρα ο ΑΝΤ1 πρέπει να έχει άδεια  αθλητικού καναλιού, για αυτό άλλωστε γίνεται η ιστορία με το ΜακεδονιαTV. Η άδεια που έχει ο Ant1 τον υποχρεωνει βασει ΕΣΡ να μοιράζει το πρόγραμμα σε διάφορες θεματολογίες, αλλιώς είναι αθέμιτος ανταγωνισμος. Για αυτό και η ΕΡΤ όταν έχει τα δικαιώματα σπάει τους αγώνες στα κανάλια της. Το δε MακεδονιαTV δεν έχει καν άδεια, δε πλήρωσαν την ετήσια συνδρομή που είναι 3.5εκατομυρια.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ο Ant1 ανακοίνωσε ότι θα δείξει και τα 4 παιχνίδια σήμερα και αν δε κάνω λάθος ότι γενικά θα το πάει τελικά στο ελεύθερο κανάλι μέχρι τέλους.

Οπότε αυτό που αναφέρθηκε πιο πάνω ίσως δεν ισχύει στη περίπτωση μεγάλων αθλητικών γεγονότων για τα οποία έχουν εξασφαλιστεί τα αποκλειστικά δικαιώματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πώς δεν το είχαν προβλέψει το πόσο μη λειτουργική ήταν η πλατφορμα. Δεν το ειχαν τεστάρει με υψηλό traffic; Δεν περίμεναν τέτοια προσέλευση;

Δηλαδή έμπαινες στην εφαρμογή τους εδώ και μήνες και έβλεπες τεράστια bugs, καθυστερήσεις, κρασαρίσματα και γενικά μια απαλεψιά. Γιατί πίστευαν ότι μόλις μπουν και καποιες χιλιάδες κόσμου παραπάνω live, αυτό θα τρέχει ρολόι; Τι να πω…

Ενώ βλέπεις τις on demand πλατφορμες των άλλων ιδιωτικών ή και το ertflix και παίζουν μια χαρά, μπαίνεις στου Αντ1 και κολλάει το σύμπαν. Και μαντέψτε, είναι χάλι και ειναι και το μόνο που ζητάει συνδρομή! Απίστευτα πράγματα….

Είναι να απορείς με αυτό το κανάλι διαχρονικά… Δεν μαθαίνει από τα λάθη του ποτέ…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Πάντως ο Ant1 ανακοίνωσε ότι θα δείξει και τα 4 παιχνίδια σήμερα και αν δε κάνω λάθος ότι γενικά θα το πάει τελικά στο ελεύθερο κανάλι μέχρι τέλους.

Οπότε αυτό που αναφέρθηκε πιο πάνω ίσως δεν ισχύει στη περίπτωση μεγάλων αθλητικών γεγονότων για τα οποία έχουν εξασφαλιστεί τα αποκλειστικά δικαιώματα.

 

Ισχύει αυτό που είπα... αλλά μετά τη σημερινή ανακοίνωση ότι θα τα δείξουν όλα στον ΑΝΤ1 είναι προφανές οτι δε φοβούνται το ΕΣΡ... ή ακόμα κι αν πέσει κάποιο πρόστιμο θα'ναι μικρής σημασίας μπροστά στη ζημία που έχουν από ακυρωσεις διαφημίσεων.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, tasanton είπε

Παιδιά, λογικά η ζημιά είναι σημαντική και σε πρεστίζ αλλά και οικονομική. Διότι αλλιώς είχαν μπατζετάρει. Είμαι περίεργος να μάθω ποια ήταν η πλατφόρμα, σε τι τεχνολογία παίζει, ποια εταιρεία κάνει support, κλπ. Κατά τη γνώμη μου, ρόμπα έγιναν.

συμφωνω απολυτα και προσπαθω να μαθω ποιο ειναι το θεμα. Δοκιμες δε καναν; εχουν κανενα εργολαβο;

Αποσο ξερω μεσα στον ΑΝΤ1 οντως αν και μαλλον α δειξει το μακεδονια αγωνες (κατι σα προσωρινη αδεια) σιγουρα τα αλλα καναλια θα κανουν ενσταση και φανταζομαι (Ελλαδαρα) καποια πολιτικη αποφαση θα παιξει μιας και το μακεδονια οπως εγραψε και καποιος εχει αδεια τοπικης εμβελειας.

Μεγαλο προβλημα ομως χωρις λυση για την ωρα ειναι οι ...συνδρομητες.

Δε θα ηθελα να ειμαι στη θεση τους

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πώς μπορώ να δω από PC μέσω του site του Ant1 την ζωντανή ροή του προγράμματος. Στους αγώνες που μεταδίδονται από τον Αντ1 TV δεν έχεις επιλογή να τους δεις μέσω του site.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω του ΑΝΤ1+ έβαλα τους αγώνες στο δωρεάν δορυφορικό ZDF HD. Μετά από 2-3 αγώνες που είδα εναλλάξ σε ΑΝΤ1 και ZDF έχω βολευτεί με τον 5.1 ήχο που έχει στις μεταδόσεις το ZDF (με ηχόσυστημα ακούγεται τέλεια o ήχος του γηπέδου).

Δεν γυρνάω στον ΑΝΤ1 κι ας μην ξέρω Γερμανικά. 

ΥΓ. Το ZDF HD είναι 720p και η εικόνα του είναι ίση και καλύτερη με του ΑΝΤ1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι όταν ακούς - βλέπεις τον ιδιοκτήτη του καναλιού να μιλάει για τον όμιλο του. Ούτε ο Ρούπερτ Μέρντοχ τέτοια έπαρση.

Καλά με το Μουντιάλ έγιναν ρεζίλι των σκυλιών.

Μόνο για Κωνσταντίνου και Ελένης είναι ικανοί.

Δείτε έκτακτο δελτίο ειδήσεων που ούτε σε τοπικό σταθμό επαρχιακής πόλης δεν βρίσκεις 

😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, tierney είπε

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πώς δεν το είχαν προβλέψει το πόσο μη λειτουργική ήταν η πλατφορμα. Δεν το ειχαν τεστάρει με υψηλό traffic; Δεν περίμεναν τέτοια προσέλευση;

Δηλαδή έμπαινες στην εφαρμογή τους εδώ και μήνες και έβλεπες τεράστια bugs, καθυστερήσεις, κρασαρίσματα και γενικά μια απαλεψιά. Γιατί πίστευαν ότι μόλις μπουν και καποιες χιλιάδες κόσμου παραπάνω live, αυτό θα τρέχει ρολόι; Τι να πω…

Ενώ βλέπεις τις on demand πλατφορμες των άλλων ιδιωτικών ή και το ertflix και παίζουν μια χαρά, μπαίνεις στου Αντ1 και κολλάει το σύμπαν. Και μαντέψτε, είναι χάλι και ειναι και το μόνο που ζητάει συνδρομή! Απίστευτα πράγματα….

Είναι να απορείς με αυτό το κανάλι διαχρονικά… Δεν μαθαίνει από τα λάθη του ποτέ…

Αυτά που λες πάνω κάτω. 

Είτε οι προβλέψεις τους για τους συνδρομητές ήταν χαμηλότερες και δεν άντεξε το σύστημα. Είτε προσέλαβαν ανεπαρκείς τεχνικούς. 

Ακόμα μπορεί να έπαιξαν και άλλα θέματα. Να θυμηθούμε το κορυφαίο με την ΕΡΤ στους ολυμπιακους αγώνες που υπέστη βλάβη κάποιος κεντρικός πίνακας και έπεσε μαύρο για ώρες. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...