Προς το περιεχόμενο

Δεν με αφήνει να κάνω φορματ στο ssd


Nate Drake

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία, στείλε μας ένα screenshot από τη διαχείριση δίσκων να δούμε τα partitions των δίσκων.

Και μπορείς να δοκιμάσεις να bootάρεις τον δίσκο χειροκίνητα, όπως επιλέγεις το usb?

2 ώρες πριν, Nate Drake είπε

Έχω βγάλει τους άλλους δίσκους μόνο τον SSD αφήνω, απλά μου φαίνεται περίεργο εκεί που έστειλα στην εγκατάσταση των windows μετά που Ε τελειώνει αυτό το 2ο στάδιο αρχίζει και πάει πολύ γρήγορα, όταν ξανα συνδέω τον hdd για να μπω πάλι στα windows αφού δεν ανοίγει αλλθως βλέπω πχ ότι στον hdd τα αρχεία windows είναι 100.κατι ενώ στον SSD  έχουν περαστεί 80 κάτι 

To 100κάτι και 80κάτι δεν σημαίνει τίποτα. Αφού τον bootloader που φαινομενικά σου λείπει/δεν δουλεύει, τον βάζει σε ξεχωριστό partition.

Από της στιγμή που ολοκληρώνεται χωρίς σφάλμα η μεταφορά αρχείων δεν υπάρχει περίπτωση να λείπει κάτι. Γι αυτό το λόγο σου είπαμε και να κατεβάσεις εκ νέου το iso από την Microsoft ώστε να αποκλείσουμε την περίπτωση ελαττωματικού iso.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 28/11/2022 στις 1:21 ΜΜ, micos000 είπε

Αν θέλεις μπορείς να κάνεις clone τον hdd στον ssd (αρκεί να χωράνε τα δεδομένα βέβαια).

150 gb είναι όλα και όλα και ο ssd είναι 500 πήγα να κάνω clone με μια εφσμοργη και μου έλεγε ότι δεν έχω το sector, μπορω και αλλιως ;

Στις 28/11/2022 στις 3:57 ΜΜ, jumaru99 είπε

Ωραία, στείλε μας ένα screenshot από τη διαχείριση δίσκων να δούμε τα partitions των δίσκων.

Και μπορείς να δοκιμάσεις να bootάρεις τον δίσκο χειροκίνητα, όπως επιλέγεις το usb?

To 100κάτι και 80κάτι δεν σημαίνει τίποτα. Αφού τον bootloader που φαινομενικά σου λείπει/δεν δουλεύει, τον βάζει σε ξεχωριστό partition.

Από της στιγμή που ολοκληρώνεται χωρίς σφάλμα η μεταφορά αρχείων δεν υπάρχει περίπτωση να λείπει κάτι. Γι αυτό το λόγο σου είπαμε και να κατεβάσεις εκ νέου το iso από την Microsoft ώστε να αποκλείσουμε την περίπτωση ελαττωματικού iso.

ΤΟ ξανά κατεβασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Nate Drake είπε

150 gb είναι όλα και όλα και ο ssd είναι 500 πήγα να κάνω clone με μια εφσμοργη και μου έλεγε ότι δεν έχω το sector, μπορω και αλλιως ;

Με μια εφαρμογή... Ποια εφαρμογή; Τι επέλεξες;
Δεν έχω το sector... Αυτό έλεγε; Αυτολεξεί;

Επειδή έχει φανεί από τα πολλοστά σου μηνύματα μέχρι τώρα πως δεν μπορείς να μας μεταφέρεις ούτε τις πληροφορίες που σου ζητάμε αλλά ούτε και με σαφήνεια αυτό που συμβαίνει, θα μπορούσες να μας συνοδεύεις τα όσα λες και με τις απαραίτητες φωτογραφίες; Σου το έχουμε ζητήσει επανηλημένως. Δεν μας βοηθάς όπως σου ζητάμε και είναι δύσκολο έως αμφίβολο αν θα πάρεις την σωστή κατεύθυνση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Nate Drake ΑΝ είσαι Θεσνικη, στείλε μνμα να τα στήσουμε μαζί ή να τρέξουμε κ τεστ στο δίσκο να δούμε αν είναι οκ ή όχι (τζάμπα)

Από 23 ΝΟΕ, φτάνουμε 30, κρίμα δηλαδή, αν δεν μπορείς, πήγαινε σε μαγαζί να το φτιάξουν

Επεξ/σία από Kthulhou
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...