Προς το περιεχόμενο

CU Liquid, η νέα πλήρως digital υπηρεσία καρτοκινητής από τη Vodafone


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα μου έδωσαν προσφορά σύνδεση με απεριόριστα λεπτά-SMS προς όλους, και 14GB το μήνα με 17€. Οι ταχύτητες του 4G σίγουρα δεν είναι Cosmote, αλλά σε αυτή την τιμή το ανέχεσαι.

Επεξ/σία από Tilemaxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ λέω να σοβαρευτούν εκεί στην κυβέρνηση και να σπάσουν το καρτέλ. Γαλλία που έχω PRIXTEL με 10 ευρώ το μήνα έχω απεριόριστες κλήσεις στην ευρωπαϊκή ένωση, sms και 140gb. Ούτε κάρτα, ούτε πακέτα ούτε συμβόλαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Vodafone έχει όντως τις καλύτερες τιμές και εξαιρετικές ταχύτητες. Απλά όχι στην Ελλάδα. Εγώ έχω πακέτο 12 ευρώ το μήνα, απεριόριστη ομιλία, μηνύματα, τσάμπα FB, WhatsApp και messenger και επιπλέον 30gb για τα υπόλοιπα γούστα ..... Στην Ελλάδα με τα ίδια λεφτά δεν .......... Άμα δεν ρίξεις μαύρο, δεν αλλάζουν ροτα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, asmilon είπε

Αυτη η καψα στις κινητες να ειναι παντα πρωτες, χωρις καν να ειναι οντως οι πρωτες ειναι πολυ κωμικη. 

"Η ελάχιστη χρέωση κλήσης είναι πλέον το 1 λεπτό της ώρας και μετά συνεχίζει ανά λεπτό", το λενε σαν να ειναι προτερημα αντι να κοκκινιζουν απο ντροπη. 😡

Γινεται μανουαλ στην Ελλαδα η καθε κληση. Παιρνει το καλωδιο σου ο υπαλληλος στο τηλεφωνικο κεντρο και σε συνδεει με αυτον που καλεις.

Επεξ/σία από katanalwtis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι κλέφτες, απατεώνες, λοποδύτες.... με αναγκάζουν να βάζω 12 ευρώ κάθε δύο μήνες, για να μην χάσω το υπόλοιπο που έχω μέσα στην κάρτα.
Κανονικά θα έπρεπε να βάζεις λεφτά ΜΟΝΟ όταν τελείωνει το υπολοιπο που έχεις βάλει στην κάρτα.
Όσοι μιλάνε με τις ώρες καθε μέρα... ας βάζουν καθε μέρα κάρτα ρε φίλε... γιατί ομως να αναγκάζεται να βάζει λεφτά κάποιος που δεν χρησιμοποιεί συχνά το κινητό???
(Για να μην πω, πως ΌΛΕΣ οι τηλεποικοινωνίες θα έπρεπε να ειναι ΔΩΡΕΑΝ για όλους, και με κατηγορήσει ο φιλήσυχος πολίτης που πληρώνει τους φόρους του, για Ουτοπιστή.)

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φάση με τον Νικο Χατζή; Δηλαδή αυτό πως δεν είναι διαφήμιση, όταν μάλιστα δεν γράφει και την αποψάρα του ; και αντίστοιχα για ποιό λόγο το insomnia δεν του βάζει και ένα  σχετικό tag ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, InfinitySurfer είπε

Ειναι κλέφτες, απατεώνες, λοποδύτες.... με αναγκάζουν να βάζω 12 ευρώ κάθε δύο μήνες, για να μην χάσω το υπόλοιπο που έχω μέσα στην κάρτα.
Κανονικά θα έπρεπε να βάζεις λεφτά ΜΟΝΟ όταν τελείωνει το υπολοιπο που έχεις βάλει στην κάρτα.

Ντάξει, με το liquid το βελτιώσανε όμως! Αντί €12 κάθε δύο θα βάζεις €12 κάθε μήνα.

Να τα λέμε αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, InfinitySurfer είπε

Ειναι κλέφτες, απατεώνες, λοποδύτες.... με αναγκάζουν να βάζω 12 ευρώ κάθε δύο μήνες, για να μην χάσω το υπόλοιπο που έχω μέσα στην κάρτα.
Κανονικά θα έπρεπε να βάζεις λεφτά ΜΟΝΟ όταν τελείωνει το υπολοιπο που έχεις βάλει στην κάρτα.
Όσοι μιλάνε με τις ώρες καθε μέρα... ας βάζουν καθε μέρα κάρτα ρε φίλε... γιατί ομως να αναγκάζεται να βάζει λεφτά κάποιος που δεν χρησιμοποιεί συχνά το κινητό???
(Για να μην πω, πως ΌΛΕΣ οι τηλεποικοινωνίες θα έπρεπε να ειναι ΔΩΡΕΑΝ για όλους, και με κατηγορήσει ο φιλήσυχος πολίτης που πληρώνει τους φόρους του, για Ουτοπιστή.)

Αυτό γίνεται και πιο εξοργιστικό αν έχεις ζήσει και εποχές που  οι μονάδες κρατούσαν πολύ παραπάνω. Όταν πρωτοαπέκτησα καρτοκινητή πριν απο περίπου 20 χρόνια κρατούσε αν δεν κάνω λάθος 18 μήνες. Μετά πήγε στους 12, μετά 6 , 3, τώρα 2 και είμαι 100% σίγουρος πως κάποια στιγμή στο μέλλον θα γίνει ένας μήνας. Γενικά εμείς που δεν χρησιμοποιούμε πολύ τις μονάδες και βάζουμε απλά για να μη λήξει είμαστε απο τους πιο χαμένους. Αυτή τη στιγμή που σου μιλάω, έχω στην κάρτα μου περίπου 170 ευρώ. 170 ευρώ που ξοδεύτηκαν τζάμπα και απλά κάθονται έτσι. Και φυσικά θα αυξάνονται με τον καιρό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Strat8 είπε

Αυτό γίνεται και πιο εξοργιστικό αν έχεις ζήσει και εποχές που  οι μονάδες κρατούσαν πολύ παραπάνω. Όταν πρωτοαπέκτησα καρτοκινητή πριν απο περίπου 20 χρόνια κρατούσε αν δεν κάνω λάθος 18 μήνες. Μετά πήγε στους 12, μετά 6 , 3, τώρα 2 και είμαι 100% σίγουρος πως κάποια στιγμή στο μέλλον θα γίνει ένας μήνας. Γενικά εμείς που δεν χρησιμοποιούμε πολύ τις μονάδες και βάζουμε απλά για να μη λήξει είμαστε απο τους πιο χαμένους. Αυτή τη στιγμή που σου μιλάω, έχω στην κάρτα μου περίπου 170 ευρώ. 170 ευρώ που ξοδεύτηκαν τζάμπα και απλά κάθονται έτσι. Και φυσικά θα αυξάνονται με τον καιρό.

Δες αυτά τα 170€ που έχεις νομίζω μπορείς να τα ξοδέψεις με το smart pocket του CU.

Εγώ το έβαλα δοκιμαστικά πάντως για τον πρώτο δωρεάν μήνα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NIKSKE είπε

Δες αυτά τα 170€ που έχεις νομίζω μπορείς να τα ξοδέψεις με το smart pocket του CU.

Εγώ το έβαλα δοκιμαστικά πάντως για τον πρώτο δωρεάν μήνα....

Το είχα ψάξει λίγο στο παρελθόν για το smart pocket. Αν θυμάμαι καλά, προϋπόθεση για να το χρησιμοποιήσεις είναι να έχεις ενεργοποιημένο οποιοδήποτε πακέτο άνω των 10 ευρώ. Ακόμα και εκεί δηλαδή, πάλι χαμένος θα βγει αυτός που δεν χρησιμοποιεί πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/11/2022 στις 3:17 ΜΜ, lost2 είπε

Μόνο εγώ γελάω όταν διαβάζω τέτοιες γελοιότητες ;

"«την απόλυτη ελευθερία στους πελάτες Vodafone CU να αξιοποιήσουν τα χρήματά τους, ακριβώς όπως το χρειάζονται»."

ότι πιο ακριβό και απαράδεκτο (όχι μόνο από vodafone) υπάρχει στην Ελλάδα είναι τα κινητά δίκτυα και το internet. Έλεος με το να προσπαθούν να παίζουν με τη νοημοσύνη ας.

Σκέψου μόνο πως η NOVA καλεί σε επαρχιακές περιοχές για προσφορές ίντερνετ + τηλεφωνία κι όταν τους δίνεις ΤΚ περιοχής σου λένε πως δυστυχώς δεν υπάρχει η δυνατότητα ίντερνετ ( όχι 50άρι, 24άρι ) άλλα μπορούν να σου δώσουν σε πρώτη φάση TV.

Μιλάμε για τουριστικές περιοχές και όχι για χωριά ξεχασμένα από τους χάρτες.

Ας μην αναφερθώ για το σήμα της κινητής που όχι 4G δεν πιάνεις άλλα στα καλά καθούμενα είσαι με μία γραμμή ή και με τίποτα (αφορά και Cosmote και Vodafone).

Εγώ σε κάποια φάση  ήθελα να αναβαθμίσω το 24άρι μου που από ταχύτητα πηγαίνω εξαιρετικά 24/24 χωρίς αποσυνδέσεις ping κλπ και ο υπάλληλος του ΟΤΕ μου είπε φίλε άστο είσαι οκ αν βάλεις κάνα 50άρι μπορεί να είσαι στα ίδια με το 24άρι. 

Είναι εντελώς ακραία η τιμολογιακή πολιτική για το 2022 η όλη φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, InfinitySurfer είπε

Ειναι κλέφτες, απατεώνες, λοποδύτες.... με αναγκάζουν να βάζω 12 ευρώ κάθε δύο μήνες, για να μην χάσω το υπόλοιπο που έχω μέσα στην κάρτα.
Κανονικά θα έπρεπε να βάζεις λεφτά ΜΟΝΟ όταν τελείωνει το υπολοιπο που έχεις βάλει στην κάρτα.
Όσοι μιλάνε με τις ώρες καθε μέρα... ας βάζουν καθε μέρα κάρτα ρε φίλε... γιατί ομως να αναγκάζεται να βάζει λεφτά κάποιος που δεν χρησιμοποιεί συχνά το κινητό???
(Για να μην πω, πως ΌΛΕΣ οι τηλεποικοινωνίες θα έπρεπε να ειναι ΔΩΡΕΑΝ για όλους, και με κατηγορήσει ο φιλήσυχος πολίτης που πληρώνει τους φόρους του, για Ουτοπιστή.)

Μέχρι το 2010 έτσι ήτανε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/11/2022 στις 3:16 ΜΜ, Thresh είπε

Ωπ καλή φάση, ψήνομαι να ξαναγυρίσω στα μονοψήφια Mbps (4G) και καθόλου 5G στην περιοχή μου!

Ε όχι και μονοψήφια! Μην λέμε ότι θέλουμε παιδιά! Εγώ χτες μέτρησα 0.89mbps, ορίστε τριψήφιο!

 

Τον τελευταίο καιρό ξεκίνησα να χρησιμοποιώ cu παράλληλα με whats'up. Είναι απίστευτη η διαφορά στην ποιότητα του δικτύου τους.

(Ακόμα και η wind στην περιοχή μου τουλάχιστον ήταν καλύτερη, επίσης βέβαια πολύ πιο αργή από cosmo).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα στο cu app να δω τι κάνει.Διαβάζω ότι θα χρεώνεται αυτόματα η πιστωτική χρεωστική κάθε μήνα.Σταμάτησα να διαβάζω και βγήκα από το cu app.Φέρτε πίσω τις πεντάευρες κάρτες ανανέωσης γιατί μόνο αυτό άξιζε πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...