Προς το περιεχόμενο

USB AUDIO PLAYER PRO 5,89eur


paganiko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, gnarkill said:

Τι παραπάνω κερδίζει δηλαδή κάποιος που έχει το poweramp άμα πάρει αυτό; φαίνεται ωραίο το ui

Τη χαρά του να πληρώσεις μόνο 6 ευρώ (δλδ κανονικά πόσο κάνει?) 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι χρήσιμο κυρίως για να ακους μουσική. μπορεί να συνδεθεί το κινητό με dac (μέσω usb)  και το  όριο αναπαραγωγής μουσικής που έχει το android 16bit/48khz να ανέβει έως 32bit/384khz ή και dsd (ανάλογα φυσικά με τις δυνατότητες του dac η του dac του κινητού π.χ. lg).

αν υπάρχει υλικό flac η wav με καλή ανάλυση ή tidal/qobuz hi res ακούγεται καλύτερα.

σε spotify η mp3 δεν ξέρω αν υπάρχει βελτίωση.

στην τιμή που έχει όμως δεν νομίζω ότι το σκέφτεσαι πολύ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, paganiko είπε

ειναι χρήσιμο κυρίως για να ακους μουσική. μπορεί να συνδεθεί το κινητό με dac (μέσω usb)  και το  όριο αναπαραγωγής μουσικής που έχει το android 16bit/48khz να ανέβει έως 32bit/384khz ή και dsd (ανάλογα φυσικά με τις δυνατότητες του dac η του dac του κινητού π.χ. lg).

αν υπάρχει υλικό flac η wav με καλή ανάλυση ή tidal/qobuz hi res ακούγεται καλύτερα.

σε spotify η mp3 δεν ξέρω αν υπάρχει βελτίωση.

στην τιμή που έχει όμως δεν νομίζω ότι το σκέφτεσαι πολύ

Έχει επιλογές για λίστες αναπαραγωγής? Να μπορείς να φτιάξεις λίστες όπως Θες.? Να τις ονομάσεις και να τα βάλεις με οποία σειρά θες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το έχω δουλέψει, βρίσκω όμως ότ έχει τις παρακάτω δυνατότητες

features:


• Plays wav/flac/ogg/mp3/aiff files (even 24-bit or 32-bit wav's)
• Uses a USB audio DAC connected by a OTG cable (if your Android device supports USB host and is compatible)
• Plays natively up to 32-bit/384kHz or any other rate/resolution your DAC supports by completely bypassing the Android audio system. No other Android player can do this since they are limited to 16-bit and usually 48kHz.
Uses Android play lists. Play albums or create your own play lists from a list of songs.
• Gapless playback
• Plays .m4a etc. files depending on your Android device
• Background playback (you can turn off the screen, go to other apps etc. while the app is playing)
• Sample rate conversion (if your DAC doesn't support the audio file's sample rate, it will be converted to a higher sample rate if available or the highest if not available)
• No root or custom kernels required
• Software volume control
• Shuffle / repeat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αυτό το app και το HiBy (που είναι δωρεάν) λένε στο reddit ότι είναι τα μόνα apps που χρησιμοποιούν κανονικά το DAC πάνω στο κινητό. Κάθε άλλη λύση κάνει decode τη μουσική στο smartphone και μετά passthrough στο USB DAC.

Εγώ θεωρώ ότι είναι υπερβολή το DAC στο κινητό και ότι τα κινητά δεν έχουν κακά DAC αλλά ο καθένας κρίνει μόνος του.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, elpenor είπε

Βασικά αυτό το app και το HiBy (που είναι δωρεάν) λένε στο reddit ότι είναι τα μόνα apps που χρησιμοποιούν κανονικά το DAC πάνω στο κινητό. Κάθε άλλη λύση κάνει decode τη μουσική στο smartphone και μετά passthrough στο USB DAC.

Εγώ θεωρώ ότι είναι υπερβολή το DAC στο κινητό και ότι τα κινητά δεν έχουν κακά DAC αλλά ο καθένας κρίνει μόνος του.

Ψαγμένη ανάλυση, που με έβαλε και σκέψεις (και διαδικτυακές αναζητήσεις). Ευχαριστώ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενδιαφέρον το βρίσκω, αλλά το παρακάτω από το "Compatibility List" δεν μου άρεσε πολύ...

"Note that if the app plays after selecting the HiRes audio driver and your device is not listed here, it does NOT automatically mean that your device is playing in HiRes, even if the current song display says 'Direct'. Some devices just fall back to a non-HiRes audio path instead of giving an error message."

Στην ουσία, αν το κινητό σου δεν έχει δοκιμαστεί, δεν υπάρχει τρόπος να γνωρίζεις αν πράγματι παίζει σε Hi-Res.

Επεξ/σία από mcgerger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά παίζει hi res και αν το dac υποστηρίζει αναπαραγωγή μέσω  usb ο ηχος απογειώνεται. Εύχρηστο με λίστες και σύνδεση με tidal gobuz κλπ. 

Συστήνεται με κλειστά μάτια. Το έχω 1 χρόνο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έχω εγκατεστημένο σε android box, και στέλνω μέσω usb στον ενισχυτή των ηχείων. Έχει ενσωματωμένο tidal app, οπότε παίζεις από εκεί και ακούς hires με έναν πολύ οικονομικό τρόπο, χωρίς να έχεις τους περιορισμούς του οπτικού καλωδίου ή τις παρεμβολές του αναλογικού.

Με λίγα λόγια φτιάχνεις έναν φθηνό streamer προκειμένου να εκμεταλλευτείς το DAC σου, είτε έχεις active ηχεία με δικό τους dac, είτε αυτόνομο ενισχυτή. Αν θυμάμαι καλά όμως, πρέπει να αγοράσεις μέσα από την εφαρμογή και ένα module για να γίνει όλο αυτό.

Επεξ/σία από Physics_Rulez
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...