Προς το περιεχόμενο

Asus TUF Rtx 4080 eshop 1479€


johnmt2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά πιστεύω οτι την συγκεκριμένη χρονική περίοδο δεν αξίζουν καθόλου οι προτάσεις απο Nvidia όταν παίρνεις περισσότερα απο Amd. Mόνο εάν χρειάζεται κάποιος cuda cores ίσως αλλιώς δεν. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, toni50 είπε

Προσωπικά πιστεύω οτι την συγκεκριμένη χρονική περίοδο δεν αξίζουν καθόλου οι προτάσεις απο Nvidia όταν παίρνεις περισσότερα απο Amd. Mόνο εάν χρειάζεται κάποιος cuda cores ίσως αλλιώς δεν. 

amd γουσταρω και εγω 
αλλα στα 800€ θα προτιμουσα RTX 3080 αντι για RX 6800xt αμα ηταν στα 600€ η 6800 τοτε ναι θα την προτιμουσα
αλλα η τσεπη σηκωνει βαρια 350€ γιαυτο πηρα την RX 6700 της προσφορας του πλαισιου 
με το σκεπτικο οτι θα πουλησω τα games + η δωροεπιταγη να παρω κατι και να μου βγει η καρτα εμμεσα  70-90€ λιγοτερο 
 

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Zengar Zombolt είπε

amd γουσταρω και εγω 
αλλα στα 800€ θα προτιμουσα RTX 3080 αντι για RX 6800xt αμα ηταν στα 600€ η 6800 τοτε ναι θα την προτιμουσα
αλλα η τσεπη σηκωνει βαρια 350€ γιαυτο πηρα την RX 6700 της προσφορας του πλαισιου 
με το σκεπτικο οτι θα πουλησω τα games + η δωροεπιταγη να παρω κατι και να μου βγει η καρτα εμμεσα  70-90€ λιγοτερο 
 

Η PowerColor ξεκιναει στα 667 νομιζω πλεον στο Σκρουτζ αλλα με τα γνωστα θεματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, serdakis είπε

 

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση. παντα ειχα nvidia, μαλλον ηρθε η ωρα να αλλαξω στρατοπεδο.

Αρα εως 400ευρω με κλειστα ματια παμε στην 6700?

Για Nvidia αναγκαστικά κοιτάζεις από 3060 ti και πάνω που παίζει στα 449 στον πλαίσιο με ενα  παοχνιδι δώρο.

Οπότε πάλι έχεις 100 ευρώ διαφορά σε σχέση με την 6700 και ένα παιχνίδι λιγότερο.

4 λεπτά πριν, tsamo2 είπε

Για 100€ παραπάνω πάντως, πιστεύω ότι αξίζει η Asus Tuf 3080 σε σχέση με τη Powercolor 6800xt.

Το ίδιο πιστεύω και εγώ. Αν και χαμένος δε βγαίνεις σε καμία περίπτωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Τι θέματα;

Λογικά εννοεί ο φίλος θέματα διαθεσιμότητας από καταστήματα skroutz. Η κάρτα δουλεύει άψογα χωρίς προβλήματα και είναι rock stable από κάθε άποψη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Armoral είπε

Η τιμή είναι καλή για 3080 και για την υλοποίηση.

Σούπερ τιμή τόσο την πήρα ακριβώς πριν 2 χρόνια από εδώ μέσα (Jofa) 

Καλά σας κάνει η Nvidia, τεχνολογικό προϊόν που πριν 2 χρόνια έκανε ακριβώς τόσο σας φαίνεται ευκαιρία. 

Προφανώς για να έχει την ίδια τιμή 2 χρόνια μετά κάποιοι τα στάζουν ακόμα... 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, DeareN είπε

Σούπερ τιμή τόσο την πήρα ακριβώς πριν 2 χρόνια από εδώ μέσα (Jofa) 

Καλά σας κάνει η Nvidia, τεχνολογικό προϊόν που πριν 2 χρόνια έκανε ακριβώς τόσο σας φαίνεται ευκαιρία. 

Προφανώς για να έχει την ίδια τιμή 2 χρόνια μετά κάποιοι τα στάζουν ακόμα... 

Μας κάνει εννοείς. Κι εσύ στην ιδια τιμή την αγόρασες και ξέχασες να αναφέρεις και τις τιμές που είχαν φτάσει την προηγούμενη τριετία.

Με τα σημερινά δεδομένα είναι εντάξει η τιμή. Σε ενα φανταστικό ιδσνικό κόσμο όχι.

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Armoral είπε

Μας κάνει εννοείς. Κι εσύ στην ιδια τιμή την αγόρασες και ξέχασες να αναφέρεις και τις τιμές που είχαν φτάσει την προηγούμενη τριετία.

Με τα σημερινά δεδομένα είναι εντάξει η τιμή. Σε ενα φανταστικό ιδσνικό κόσμο όχι.

Δεν είναι καθόλου εντάξει η τιμή, χάλι μαύρο είναι και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα η 4080 να κάνει 1500 ευρώ και να θεωρείται προσφορά.

Τον κόσμος τον φτιάχνουμε οι αγοραστές, όσο ο κόσμος ψωνίζει σειρά 30xx σε αυτές τις τιμές η Nvidia θα κάνει scalping...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DeareN είπε

Δεν είναι καθόλου εντάξει η τιμή, χάλι μαύρο είναι και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα η 4080 να κάνει 1500 ευρώ και να θεωρείται προσφορά.

Τον κόσμος τον φτιάχνουμε οι αγοραστές, όσο ο κόσμος ψωνίζει σειρά 30xx σε αυτές τις τιμές η Nvidia θα κάνει scalping...

Ανάποδα το λες. Η 4000 σειρά έχει αυτές τις τιμές για να πουληθούν οι 3000 και οι της Amd στις τιμές που πωλούνται.

Το δοκίμασα και δε δούλεψε γιατί όσο και να μην αγοραζα εγώ αγόραζαν πολλοί περισσότεροι άλλοι.

 Το scalping το κάνουν και οι μεσάζοντες και τα καταστήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...