Προς το περιεχόμενο

[App][Οδηγοί] ReVanced Megathread


Retrial

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, alxnt είπε

Θα ανέβει σήμερα η 18.08.37 στο APKMirror, ξερουμε;

Κάτι άλλο. Έχω παρατηρήσει μετά από φρέσκια εγκατάσταση ότι όσο υπάρχει η ειδοποίηση για microg vanced(έχω ακόμα το yt vanced εγκατεστημένο) το χρώμα στο revanced είναι το γνωστό γκρι. Μετά την επανεκκίνηση, ώστε να φύγει η ειδοποίηση, γίνεται κατράμι μαύρο.. Δεν έχω το patch theme.

Κατέβασε από εδώ την 18.08.37.

Ναι αυτό με το χρώμα την πρώτη φορά είναι της Google. Μετά από επανεκκίνηση της εφαρμογής είναι όλα οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 415
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Retrial είπε

Κατέβασε από εδώ την 18.08.37.

Ναι αυτό με το χρώμα την πρώτη φορά είναι της Google. Μετά από επανεκκίνηση της εφαρμογής είναι όλα οκ.

Δεν έχω telegram. Είδα το λινκ στο xda.

Αν θέλω το γκρι όμως, πιστόλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, alxnt είπε

Δεν έχω telegram. Είδα το λινκ στο xda.

Αν θέλω το γκρι όμως, πιστόλι;

Δεν χρειάζεται να έχεις telegram για να το κατεβάσεις νομίζω.

Η Google έχει κάνει μετάβαση σε black δεν υπάρχει γκρί πλέον. Και από browser να μπεις black θα είναι. Δες εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον θέλει. Δεν πειράζει θα περιμένω να το ανεβάσουν στο apkmirror.

Χμμ τo yt είναι γκρι στη τελευταία έκδοση. Και το vanced αλλά πες αυτό είναι σε παλιότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, alxnt είπε

Μάλλον θέλει. Δεν πειράζει θα περιμένω να το ανεβάσουν στο apkmirror.

Χμμ τo yt είναι γκρι στη τελευταία έκδοση. Και το vanced αλλά πες αυτό είναι σε παλιότερη.

Ανέβηκε και στο apkmirror εδώ.

Το vanced ναι επειδή είναι παλιά έκδοση αλλά πλέον οι νέες εκδόσεις ακόμα και στο stock youtube είναι black. Και από browser που μπαίνω black είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Retrial είπε

Ανέβηκε και στο apkmirror εδώ.

Το vanced ναι επειδή είναι παλιά έκδοση αλλά πλέον οι νέες εκδόσεις ακόμα και στο stock youtube είναι black. Και από browser που μπαίνω black είναι.

Ευχαριστω θα το κατεβασω!

Δεν ξερω αν στο screenshot μπορεις να δεις τη διαφορα του πλαισιου σε σχεση με το φοντο του βιντεο με το παιχνιδι λεξεων. Αυτο ειναι το stock yt 18.7.34.

 

 

Spoiler

Screenshot_20230302_095757_com.google.android.youtube.jpg

 

Επεξ/σία από alxnt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, alxnt είπε

Ευχαριστω θα το κατεβασω!

Δεν ξερω αν στο screenshot μπορεις να δεις τη διαφορα του πλαισιου σε σχεση με το φοντο του βιντεο με το παιχνιδι λεξεων. Αυτο ειναι το stock yt 18.7.34.

 

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Screenshot_20230302_095757_com.google.android.youtube.jpg

 

Hmm έκανες restart την εφαρμογή και εξακολουθεί να στο δείχνει έτσι? Δεν ξέρω τι φάση πάντως έχει γίνει αλλαγή σε black, άμα δοκιμάσεις να μπεις youtube και από browser θα δεις.

Να σε ρωτήσω τι patches έχεις διαλέξει?

50 λεπτά πριν, duckino είπε

Λιγάκι offtopic αλλά όχι και τελείως.

Το spotube από που το κατεβάζουμε safe;Υπάρχει κάποια διαδικασία ή απλά download, install, ready;

 

Ευχαριστώ

Το κατεβάζεις είτε από GitHub είτε από το F-Droid και ναι είναι έτοιμο. Εγώ που το δοκίμασα πάντως μου άρεσε αλλά είχε πολύ lag και διάφορα θεματάκια. Καλύτερα βάλε το xManager.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Retrial είπε

Hmm έκανες restart την εφαρμογή και εξακολουθεί να στο δείχνει έτσι? Δεν ξέρω τι φάση πάντως έχει γίνει αλλαγή σε black, άμα δοκιμάσεις να μπεις youtube και από browser θα δεις.

Να σε ρωτήσω τι patches έχεις διαλέξει?

Μονο restart;;; Οτι θες εχω κανει.. χαχα😁

Spoiler

["client-spoof","enable-wide-searchbar","hide-create-button","hide-crowdfunding-box","hide-email-address","hide-endscreen-cards","microg-support","return-youtube-dislike","sponsorblock","swipe-controls","custom-branding-icon-afn-red","enable-external-browser","enable-minimized-playback","enable-seekbar-tapping","hide-channel-watermark","hide-general-ads","hide-shorts-button","hide-shorts-component","hide-video-ads","disable-haptic-feedback","hide-auto-captions","hide-pip-notification","optimize-resource"]

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alxnt είπε

Μονο restart;;; Οτι θες εχω κανει.. χαχα😁

  Απόκρυψη περιεχομένων

["client-spoof","enable-wide-searchbar","hide-create-button","hide-crowdfunding-box","hide-email-address","hide-endscreen-cards","microg-support","return-youtube-dislike","sponsorblock","swipe-controls","custom-branding-icon-afn-red","enable-external-browser","enable-minimized-playback","enable-seekbar-tapping","hide-channel-watermark","hide-general-ads","hide-shorts-button","hide-shorts-component","hide-video-ads","disable-haptic-feedback","hide-auto-captions","hide-pip-notification","optimize-resource"]

 

Μπορείς να δοκιμάσεις με το δικό μου ready apk και να δεις αν στο δείχνει πάλι γρκι? Μου φαίνεται έχει να κάνει με κάποιο patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, duckino είπε

Δεν έχω καταλάβει κάτι

Αν δώσουμε πραγματικό email του official youtube account μας, δεν υπαρχει περίπτωση να μας "καταλάβει" το youtube και να φάμε ban;

Λειτουργεί ακριβώς όπως και στο vanced. Και ναι υποθετικά η Google μπορεί να κάνει ότι θέλει αλλά δύσκολα να φας ban. Συνήθως κάνει blacklist κάποια accounts και αυτά επηρεάζονται με buffering issues.

Εγώ γι'αυτό προτείνω να φτιάξετε ένα 2 "burned" email και να χρησιμοποιήσετε αυτό στο revanced για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, duckino είπε

Δεν έχω καταλάβει κάτι

Αν δώσουμε πραγματικό email του official youtube account μας, δεν υπαρχει περίπτωση να μας "καταλάβει" το youtube και να φάμε ban;

Να σ πω την αλήθεια κι εγώ την έχω αυτή την ανησυχία από τη στιγμη που διάβασα οτι σε κάποιες περιπτώσεις με infinite buffering, όταν άλλαξαν account έπαιξε κανονικά. Από την άλλη για το ίδιο πρόβλημα η λύση ήρθε με απεγκατάσταση των microg και yt revanced και εγκατάσταση/ πατσαρισμα εκ νέου, οπότε δεν είμαι σίγουρος τι συμβαίνει.

3 χρόνια τώρα, πάντως, δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα με το vanced κι ούτε έχω κάποιο σχετικό θέμα με το revanced.

Σκέφτηκα να φτιάξω ένα 2ο account μόνο για (re)vanced αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το συγχρονίσω με το κανονικό για ιστορικό, εγγραφές κτλ. Και βασικό να μην εμπλέκεται με τα υπόλοιπα gapps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alxnt είπε

Να σ πω την αλήθεια κι εγώ την έχω αυτή την ανησυχία από τη στιγμη που διάβασα οτι σε κάποιες περιπτώσεις με infinite buffering, όταν άλλαξαν account έπαιξε κανονικά. Από την άλλη για το ίδιο πρόβλημα η λύση ήρθε με απεγκατάσταση των microg και yt revanced και εγκατάσταση/ πατσαρισμα εκ νέου, οπότε δεν είμαι σίγουρος τι συμβαίνει.

3 χρόνια τώρα, πάντως, δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα με το vanced κι ούτε έχω κάποιο σχετικό θέμα με το revanced.

Σκέφτηκα να φτιάξω ένα 2ο account μόνο για (re)vanced αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το συγχρονίσω με το κανονικό για ιστορικό, εγγραφές κτλ. Και βασικό να μην εμπλέκεται με τα υπόλοιπα gapps.

Εγγραφές κτλπ θα πρέπει να τα κάνεις και στο νέο account. Το 2ο email δεν εμπλέκεται με τα άλλα gapps ή με το κανονικό email που έχεις στο κινητό σου συνδεδεμένο για να μπαίνεις Google Play κτλπ. Συνδέεται μόνο στο microG που χρησιμοποιεί το revanced. 

Εγώ πάντως το έχω κάνει και έχω το κεφάλι μου ήσυχο και δεν έχω κάποιο πρόβλημα και γενικά δεν έχω ακούσει κάποιο πρόβλημα για εδώ Ελλάδα. Ο αδερφός μου πχ χρησιμοποιεί το main account του για vanced/revanced και δεν είχε ποτέ πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...