Προς το περιεχόμενο

[App][Οδηγοί] ReVanced Megathread


Retrial

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, GATE123 είπε

Μετα το YouTube Vanced για εμένα έρχεται το IgeBlock 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα απλά κατεβάζεις την εφαρμογή και βάζεις τον λογαριασμό σου.

Έχει και ανάλυση μέχρι 4320p

Όποιος θέλει και την premium έκδοση να μου πει να του στείλω pm.

Καλά και το ReVanced δεν θέλει καμία πυρηνική φυσική για να το βάλεις, ειδικά με τα έτοιμα apks που έχω φτιάξει απλά download και install κάνεις. 😜 

Επίσης το ReVanced είναι καλύτερο ως πιο παραμετροποίησιμο από το vanced και παίρνει συνεχώς ενημερώσεις.

Τώρα αυτό που έστειλες πρώτη φορά το ακούω. Πιο πολύ για sketchy app μου φαίνεται, εγώ προσωπικά δεν τα έβαζα κι απορώ πως είναι στο Google Play (συνήθως τα κατεβάζει η Google) εάν όντως είναι YouTube player, εκτός εάν είναι browser και τα παίζει έτσι τα βίντεο που σε αυτή την περίπτωση καλύτερα βάλε Brave. Οι αγορές εντός εφαρμογής που έχει, να υποθέσω το premium που λες, τι σου προσφέρει; 

Anyways εμένα μου φαίνεται πολύ καλύτερο το ReVanced σε όποιον θέλει το κανονικό YouTube και να έχει το κεφάλι του ήσυχο 😋

Επεξ/σία από Retrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 399
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Retrial είπε

Καλά και το ReVanced δεν θέλει καμία πυρηνική φυσική για να το βάλεις, ειδικά με τα έτοιμα apks που έχω φτιάξει απλά download και install κάνεις. 😜 

Επίσης το ReVanced είναι καλύτερο ως πιο παραμετροποίησιμο από το vanced και παίρνει συνεχώς ενημερώσεις.

Τώρα αυτό που έστειλες πρώτη φορά το ακούω. Πιο πολύ για sketchy app μου φαίνεται, εγώ προσωπικά δεν τα έβαζα κι απορώ πως είναι στο Google Play (συνήθως τα κατεβάζει η Google) εάν όντως είναι YouTube player, εκτός εάν είναι browser και τα παίζει έτσι τα βίντεο που σε αυτή την περίπτωση καλύτερα βάλε Brave. Οι αγορές εντός εφαρμογής που έχει, να υποθέσω το premium που λες, τι σου προσφέρει; 

Anyways εμένα μου φαίνεται πολύ καλύτερο το ReVanced σε όποιον θέλει το κανονικό YouTube και να έχει το κεφάλι του ήσυχο 😋

Είναι ακριβώς το ίδιο με το YouTube Vanced.

Για Browser έχω τον Opera.

Νομίζω ότι στο Play Store έχει 3 μέρες δοκιμαστική έκδοση χωρίς διαφημίσεις.

Η premium θα έχεις τα πάντα να υποθέσω.

Εγώ το κατέβασα το δοκίμασα είδα ότι είναι ακριβώς το ίδιο με το Vanced και έβαλα την premium.

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, GATE123 είπε

Είναι ακριβώς το ίδιο με το YouTube Vanced.

Για Browser έχω τον Opera.

Νομίζω ότι στο Play Store έχει 3 μέρες δοκιμαστική έκδοση χωρίς διαφημίσεις.

Η premium θα έχεις τα πάντα να υποθέσω.

Εγώ το κατέβασα το δοκίμασα είδα ότι είναι ακριβώς το ίδιο με το Vanced και έβαλα την premium.

Εάν ήταν ίδιο με το Vanced θα χρησιμοποιούσε το επίσημο youtube app το οποίο απαγορεύετε να είναι στο Google Play, μπορεί απλά να το έχει κάνει να μοιάζει το UI του.

Δεν βρίσκω τον λόγο να πληρώσεις για κάτι imitation, το οποίο μυρίζει sketchy, κορεάτικο unknown app, το οποίο είναι paid, έχει trackers, δίνεις άδειες και logareis με το account σου, όταν το ReVanced είναι καλύτερο και από το vanced, free, open source, και χρησιμοποιεί το επίσημο youtube apk.

Το έψαξα λίγο και reddit και google, δεν βρήκα τίποτα γι΄αυτό. Η γνώμη μου είναι, ότι καλό θα είναι να το αποφύγετε και να μείνετε στο ReVanced.

Για browser στο Android, προτείνω τον Brave Browser, για μένα είναι ο καλύτερος, αλλά ότι βολεύει τον καθένα.
Δείτε εδώ και εδώ.

Επεξ/σία από Retrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Retrial είπε

Εάν ήταν ίδιο με το Vanced θα χρησιμοποιούσε το επίσημο youtube app το οποίο απαγορεύετε να είναι στο Google Play, μπορεί απλά να το έχει κάνει να μοιάζει το UI του.

Δεν βρίσκω τον λόγο να πληρώσεις για κάτι imitation, το οποίο μυρίζει sketchy, κορεάτικο unknown app, το οποίο είναι paid, έχει trackers, δίνεις άδειες και logareis με το account σου, όταν το ReVanced είναι καλύτερο και από το vanced, free, open source, και χρησιμοποιεί το επίσημο youtube apk.

Το έψαξα λίγο και reddit και google, δεν βρήκα τίποτα γι΄αυτό. Η γνώμη μου είναι, ότι καλό θα είναι να το αποφύγετε και να μείνετε στο ReVanced.

Για browser στο Android, προτείνω τον Brave Browser, για μένα είναι ο καλύτερος, αλλά ότι βολεύει τον καθένα.
Δείτε εδώ και εδώ.

Εγώ δεν πλήρωσα για το premium,απλά το κατέβασα από αλλού.

Εγώ απλά μια ενημέρωση έκανα ότι υπάρχει και αυτό, διότι το κατέβασα πρώτα από το play store το δοκίμασα και μου κάνει.

Άδειες δεν ζητάει αλλά ούτε σε υποχρεώνει να βάλεις τον λογαριασμό σου.

Τώρα από εκεί και πέρα ο καθένας όπως τον βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Εγώ δεν πλήρωσα για το premium,απλά το κατέβασα από αλλού.

Ακόμα χειρότερα δηλαδή το κατέβασες "cracked" εκτός Play Store. Φαίνεται που φαίνεται sketchy+cracked... 😋

52 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Εγώ απλά μια ενημέρωση έκανα ότι υπάρχει και αυτό, διότι το κατέβασα πρώτα από το play store το δοκίμασα και μου κάνει.

Δεν αντιλέγω, ότι βολεύει τον καθένα, απλά αυτό που υπάρχει στο Play Store είναι "trial" και μετά ο χρήστης θα πρέπει να πληρώσει ενώ υπάρχουν πολλές και καλύτερες εναλλακτικές.
Επίσης απ' ότι είδα σε video στο youtube εδώ, είναι μάλλον όπως το φαντάστηκα, Browser με adblock που είναι συνεχώς στο youtube, γι΄αυτό υπάρχει ακόμα στο Play Store. Εάν δεις κάνει loading την σελίδα κάθε φορά.
Εμένα προσωπικά μου φαίνεται sketchy όποτε ενημερώνω και εγώ με την σειρά μου ότι δεν είναι σε καμία περίπτωση καλύτερο από το ReVanced / Vanced. Δεν βρίσκω πραγματικά τον λόγο να μπλέξει κανείς με αυτό το app και δεν έχω καταλάβει τι καλύτερο παρέχει και γιατί το βάζεις "μετά το vanced το καλύτερο" και δεν φαίνεται και ίδιο με το vanced όπως λες.
Πολύ ευκολότερα κι όλας κατεβάζει κάποιος το ReVanced από το να ψάχνει cracked και untrusted apks ενός κορεάτικου weirdo app που δεν το ξέρει και κανείς απ' όσο έψαξα.

52 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Άδειες δεν ζητάει αλλά ούτε σε υποχρεώνει να βάλεις τον λογαριασμό σου.

Έχει κάποιες άδειες σύμφωνα με το εxodus και εάν πληρώσεις για το "premium" έχει ακόμα περισσότερα δεδομένα για σένα.

Επίσης κοινοποιεί δεδομένα σε τρίτους, link.

52 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Τώρα από εκεί και πέρα ο καθένας όπως τον βολεύει.

Σωστά απλά να έχουμε μια πλήρη ενημέρωση 😜

Επεξ/σία από Retrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Είναι ακριβώς το ίδιο με το YouTube Vanced.

δεν ειαι ακριβως το ιδιο. το Revanced εχει ξαναγραφτει απο την αρχη ως open source κωδικας, ενω το Vanced ηταν μια modded εκδοση του Youtube app.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, KilliK είπε

δεν ειαι ακριβως το ιδιο. το Revanced εχει ξαναγραφτει απο την αρχη ως open source κωδικας, ενω το Vanced ηταν μια modded εκδοση του Youtube app.

Εννοεί για αυτό το app που είπε (IgeBlock) ότι είναι ίδιο. Που δεν έχει καμία σχέση με το ReVanced και το Vanced.

Όσον αφορά το ReVanced/ Vanced, στο ReVanced τα patches και ο manager είναι open source, από εκεί και πέρα τα patches μπαίνουν πάνω στο Official Stock Youtube που είναι closed source της Google. Στην ουσία modding του official stock youtube κάνεις και με το ReVanced. Απλά το Vanced παλιά τα είχε όλα closed source και έδινε έτοιμα τα modded apk, στο ReVanced τα φτιάχνεις εσύ τα apk, οπότε και η Google δεν μπορεί να κάνει κάτι για να το κλείσει.

Επεξ/σία από Retrial
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GATE123 είπε

Αυτό που έχεις φτιάξει έχει μεταφόρτωση βίντεο?

 

΄Έχει ότι έχει και το official stock youtube. Απλά δες στα Layout settings ή ρυθμίσεις Διάταξης  εάν το κουμπί "Create" ή "Δημιουργία" είναι κρυμμένο γιατί από default είναι κρυμμένο νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Retrial είπε

΄Έχει ότι έχει και το official stock youtube. Απλά δες στα Layout settings ή ρυθμίσεις Διάταξης  εάν το κουμπί "Create" ή "Δημιουργία" είναι κρυμμένο γιατί από default είναι κρυμμένο νομίζω.

Δυστυχώς δεν το βρίσκω.

Εκτός εάν είμαι γκαβός 😛

 

 

12 λεπτά πριν, Retrial είπε

΄Έχει ότι έχει και το official stock youtube. Απλά δες στα Layout settings ή ρυθμίσεις Διάταξης  εάν το κουμπί "Create" ή "Δημιουργία" είναι κρυμμένο γιατί από default είναι κρυμμένο νομίζω.

Δυστυχώς δεν το βρίσκω.

Εκτός εάν είμαι γκαβός 😛

Εντάξει το βρήκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Δυστυχώς δεν το βρίσκω.

Εκτός εάν είμαι γκαβός 😛

  • Στο ReVanced είναι Ρυθμίσεις > ReVanced > Layout > scrollαρε λίγο προς τα κάτω > Hide create button > κάντο turn off και restart το app. Θα σου βγεί στο Homepage στην μέση το κουμπί +.
  • Στο ReVanced Extended είναι Ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις ReVanced > Ρυθμίσεις διάταξης > 2η Επιλογή από την αρχή "Απόκρυψη κουμπιού "Δημιουργία" > κάντο turn off και restart το app. Θα σου βγεί στο Homepage στην μέση το κουμπί +.
Επεξ/σία από Retrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Retrial είπε
  • Στο ReVanced είναι Ρυθμίσεις > ReVanced > Layout > scrollαρε λίγο προς τα κάτω > Hide create button > κάντο turn off και restart το app. Θα σου βγεί στο Homepage στην μέση το κουμπί +.
  • Στο ReVanced Extended
  • Το είναι Ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις ReVanced > Ρυθμίσεις διάταξης > 2η Επιλογή από την αρχή "Απόκρυψη κουμπιού "Δημιουργία" > κάντο turn off και restart το app. Θα σου βγεί στο Homepage στην μέση το κουμπί +.

Το βρήκα,ήταν ενεργοποιημένο και μπερδεύτηκα ενώ έπρεπε να το απενεργοποιήσω.

Το Extended τι διαφορά έχει.

Τα ρωτάω για να δω εάν με βολεύει τελικά γιατί έχω κανάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GATE123 είπε

Το βρήκα,ήταν ενεργοποιημένο και μπερδεύτηκα ενώ έπρεπε να το απενεργοποιήσω.

Το Extended τι διαφορά έχει.

Τα ρωτάω για να δω εάν με βολεύει τελικά γιατί έχω κανάλι.

Κάποια features παραπάνω που σιγά σιγά τα βάζει και το official revanced.

Πχ το Extended πρόσφατα έβαλε support για VP9 codec. Χρήσιμο για παλιά κινητά, το είχε και το vanced παλιά. Και γενικά διαφορές ρυθμίσεις, βάλτα και τα 2 ταυτόχρονα και checkαρε πιο σαρέσει.
Δες και στο XDA το post μου το πρώτο section.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Retrial είπε

Κάποια features παραπάνω που σιγά σιγά τα βάζει και το official revanced.

Πχ το Extended πρόσφατα έβαλε support για VP9 codec. Χρήσιμο για παλιά κινητά, το είχε και το vanced παλιά. Και γενικά διαφορές ρυθμίσεις, βάλτα και τα 2 ταυτόχρονα και checkαρε πιο σαρέσει.
Δες και στο XDA το post μου το πρώτο section.

Οκ θα " παίξω " και θα δω πιο μου κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...