Προς το περιεχόμενο

Μαθήματα PHP για δημιουργία plugin σε WordPress


Mushimushi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

Ψάχνω κάποιον να μου κάνει μαθήματα σε PHP γιατί θέλω να φτιάξω ένα plugin, σε WordPress για αρχή και μετά αλλού. 

Έπαιξα με την τύχη μου και κάποιους online "καθηγητές" αλλά δεν..

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σας παρακαλώ διότι έχω απελπιστεί λίγο..(?)

Ελπίζω να το έβαλα στο σωστό thread.

Καλή συνέχεια σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κάνεις ένα wordpress plugin ναι χρησιμοποιείς php αλλά η δημιουργία του plugin απαιτεί ιδιάιτερες γνώσεις.  Έχω δοκιμάσει κι έγώ να μάθω και μία πολύ καλή πηγή είναι https://developer.wordpress.org/plugins/intro/ Χρειάζεσαι δηλαδή κάποιον που να έχει γνώσεις ανάπτυξης wordpress plugin.   Εκτίμησή μου είναι ότι δεν θα βρεις κάποιον με λιγότερο από 30 ανά ώρα. Μόνο php ίσως βρεις φθηνότερα. Δεν ξέρω τι γνώσεις έχεις αλλά θα σου συνιστουσα να ξεκινήσεις με php και μετά να πας σε wordpress plugin. Αυτό θα πάρει χρόνο. Για να φτάσει κάποιος σε ένα min level ανάλογα με το background πιθανόν να χρείαζεται 3-6 μήνες + ο χρόνος για να μάθεις την ανάπτυξη plugin. Πιθανόν μετά από τόσο χρόνο να μην είσαι σε επιπέδο να κάνεις αυτό που θέλεις.

Συμπέρασμα πλήρωσε μια εταιρεία να σου το φτιάξει😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2022 στις 9:25 ΠΜ, k33theod είπε

Για να κάνεις ένα wordpress plugin ναι χρησιμοποιείς php αλλά η δημιουργία του plugin απαιτεί ιδιάιτερες γνώσεις.  Έχω δοκιμάσει κι έγώ να μάθω και μία πολύ καλή πηγή είναι https://developer.wordpress.org/plugins/intro/ Χρειάζεσαι δηλαδή κάποιον που να έχει γνώσεις ανάπτυξης wordpress plugin.   Εκτίμησή μου είναι ότι δεν θα βρεις κάποιον με λιγότερο από 30 ανά ώρα. Μόνο php ίσως βρεις φθηνότερα. Δεν ξέρω τι γνώσεις έχεις αλλά θα σου συνιστουσα να ξεκινήσεις με php και μετά να πας σε wordpress plugin. Αυτό θα πάρει χρόνο. Για να φτάσει κάποιος σε ένα min level ανάλογα με το background πιθανόν να χρείαζεται 3-6 μήνες + ο χρόνος για να μάθεις την ανάπτυξη plugin. Πιθανόν μετά από τόσο χρόνο να μην είσαι σε επιπέδο να κάνεις αυτό που θέλεις.

Συμπέρασμα πλήρωσε μια εταιρεία να σου το φτιάξει😀

Καλησπέρα φίλε, σε ευχαριστώ για την απάντηση. 

Δεν γίνεται σε ολόκληρη την Ελλάδα να μην βρω κάποιον να μου κάνει μαθήματα.

Απλά είμαι και εγώ λίγο περίεργος γιατί θέλω συγκεκριμένα πράγματα, το γνωρίζω.

Όλοι από κάπου ξεκινάμε όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...