Προς το περιεχόμενο

microsoft lifecam hd-3000 drivers


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 1/12/2022 στις 9:40 ΠΜ, Γιάννης Platano είπε

Για windows 10

Την βλεπουν στις συσκευες αλλα δεν βρισκω το software της 

Για δες μήπως σε καλύπτει το παρακάτω...

https://drivers.softpedia.com/get/SCANNER-Digital-CAMERA-WEBCAM/Microsoft/Microsoft-LifeCam-HD-3000-Driver-5201020-for-Windows-10-64-bit.shtml

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, kormos είπε

Ευχαριστω

Κατεβασα το συμιπεσμενο αρχειο το αποσυμπιεσα αλλα δεν εχει κατι για setup κλπ

Απορω γιατι δεν δινει η mivrosoft 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Κατεβασα το συμιπεσμενο αρχειο το αποσυμπιεσα αλλα δεν εχει κατι για setup κλπ

Έχει οδηγίες για χειροκίνητη ενημέρωση. Μετάφραση:

Για να ενημερώσετε χειροκίνητα το πρόγραμμα οδήγησής σας, ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα (τα επόμενα βήματα):

  1. Αποσυμπιέστε το αρχείο .cab σε έναν φάκελο της επιλογής σας.
  2. Μεταβείτε στη Διαχείριση Συσκευών (κάντε δεξί κλικ στον Υπολογιστή μου, επιλέξτε Διαχείριση και στη συνέχεια βρείτε τη Διαχείριση Συσκευών στον αριστερό πίνακα) ή κάντε δεξί κλικ στο μενού Έναρξη για τα Windows 10 και επιλέξτε Διαχείριση Συσκευών
  3. Κάντε δεξί κλικ στη συσκευή υλικού που θέλετε να ενημερώσετε και επιλέξτε Ενημέρωση λογισμικού προγράμματος οδήγησης
  4. Επιλέξτε να επιλέξετε τη θέση του νέου προγράμματος οδήγησης με μη αυτόματο τρόπο και αναζητήστε το φάκελο από τον οποίο εξαγάγατε το πρόγραμμα οδήγησης
  5. Εάν έχετε ήδη εγκαταστήσει το πρόγραμμα οδήγησης και θέλετε να ενημερώσετε σε μια νεότερη έκδοση πήρατε το "Επιτρέψτε μου να επιλέξω από μια λίστα προγραμμάτων οδήγησης συσκευών στον υπολογιστή μου"
  6. Κάντε κλικ στο "Have Disk" (Έχω δίσκο).
  7. Περιηγηθείτε στο φάκελο από τον οποίο εξαγάγατε το πρόγραμμα οδήγησης και κάντε κλικ στο ΟΚ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, accipio είπε

Έχει οδηγίες για χειροκίνητη ενημέρωση. Μετάφραση:

Για να ενημερώσετε χειροκίνητα το πρόγραμμα οδήγησής σας, ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα (τα επόμενα βήματα):

  1. Αποσυμπιέστε το αρχείο .cab σε έναν φάκελο της επιλογής σας.
  2. Μεταβείτε στη Διαχείριση Συσκευών (κάντε δεξί κλικ στον Υπολογιστή μου, επιλέξτε Διαχείριση και στη συνέχεια βρείτε τη Διαχείριση Συσκευών στον αριστερό πίνακα) ή κάντε δεξί κλικ στο μενού Έναρξη για τα Windows 10 και επιλέξτε Διαχείριση Συσκευών
  3. Κάντε δεξί κλικ στη συσκευή υλικού που θέλετε να ενημερώσετε και επιλέξτε Ενημέρωση λογισμικού προγράμματος οδήγησης
  4. Επιλέξτε να επιλέξετε τη θέση του νέου προγράμματος οδήγησης με μη αυτόματο τρόπο και αναζητήστε το φάκελο από τον οποίο εξαγάγατε το πρόγραμμα οδήγησης
  5. Εάν έχετε ήδη εγκαταστήσει το πρόγραμμα οδήγησης και θέλετε να ενημερώσετε σε μια νεότερη έκδοση πήρατε το "Επιτρέψτε μου να επιλέξω από μια λίστα προγραμμάτων οδήγησης συσκευών στον υπολογιστή μου"
  6. Κάντε κλικ στο "Have Disk" (Έχω δίσκο).
  7. Περιηγηθείτε στο φάκελο από τον οποίο εξαγάγατε το πρόγραμμα οδήγησης και κάντε κλικ στο ΟΚ

Ευχαριστω.Το εκανα αλλα απλα μου λεει  οτι το πιο προσφατο προγραμμα οδηγησς ειναι ηδη εγκατεστημενο . Στην Εναρξη /Προγραμματα ομως δεν υπαρχει κατι για το software της καμερας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι λογικό γιατί περνάς μόνο drivers και όχι κάποιο λογισμικό για τον έλεγχό της - αυτό το αναλαμβάνουν τα προγράμματα που τη χρησιμοποιούν, π.χ. Skype κτλ., μέσα από τις Ρυθμίσεις τους. Επίσης να πω ότι δεν έχω υπόψη μου κάποιο πρόγραμμα αποκλειστικά για έλεγχο κάμερας. Πάντως τα Windows 10 έχουν προεγκατεστημένο το πρόγραμμα Camera.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, accipio είπε

Αυτό είναι λογικό γιατί περνάς μόνο drivers και όχι κάποιο λογισμικό για τον έλεγχό της - αυτό το αναλαμβάνουν τα προγράμματα που τη χρησιμοποιούν, π.χ. Skype κτλ., μέσα από τις Ρυθμίσεις τους. Επίσης να πω ότι δεν έχω υπόψη μου κάποιο πρόγραμμα αποκλειστικά για έλεγχο κάμερας. Πάντως τα Windows 10 έχουν προεγκατεστημένο το πρόγραμμα Camera.

Το ειδα τωρα αλλα ειναι παρα πολυ χαλια η εικονα που δινει η καμερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς γι' αυτό φταίει πρωτίστως η κάμερα (ίσως και οι drivers). Είχα κι εγώ παλιά ένα μοντέλο Lifecam και η εικόνα του δεν ήταν και η καλύτερη απ' όσο θυμάμαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, accipio είπε

Προφανώς γι' αυτό φταίει πρωτίστως η κάμερα (ίσως και οι drivers). Είχα κι εγώ παλιά ένα μοντέλο Lifecam και η εικόνα του δεν ήταν και η καλύτερη απ' όσο θυμάμαι.

Ηταν πεσμενη πισω απο το επιπλο με το pc απο εποχης windows 7 και την βρηκα τυχαια αλλα νομιζω δουλευε μια χαρα τοτε. Ενταξει δεν την εχω και πολυ αναγκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...