Προς το περιεχόμενο

Η Neuralink του Elon Musk βρίσκεται έξι μήνες μακριά από τις πρώτες δοκιμές σε ανθρώπους


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Ίλον δεν έχει αφήσει και τίποτα απείραχτο...ή που θα φέρει την τεχνολογία του μέλλοντος που θα σωσει ή που θα μας καταστρέψει μια και καλή 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πω πω και να κάνει το link κανένα update , να μπει σε boot loop και ο άλλος να κάθεται φυτό μέχρι να έρθει το support να τον κάνει reset manually. :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να δω πακέτα προσφορών τύπου "30.000 steps + 1000 handshakes for the price of just 399$ per month. Add 2000 head movements and win 1000 shits for just 399$ more!"

Κι αν δεν μπορείς να τα δώσεις "We are very sorry to announce that you haven't paid for your subscription and your walking abilities are now suspended" και μπαμ πάρτον κάτω τον χρήστη! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε χρειάζεται να κάνει πολλά... μόνο πληκτρολόγιο και ποντίκι (pointer) να μπορείς να χειρίζεσαι είναι υπέρ αρκετό!

Επεξ/σία από TasMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waiss είπε

Ο άλλος λέει δεν θα το δοκίμαζε για να μην διακινδυνεύσει την ζωή του και γίνει πειραματόζωο. Ωραία ζωή έχετε ρε σεις, όλη μέρα στο insomnia 😛

Το κάνεις προσωπικό, καλό θα είναι την κάθε πικρία προς το πρόσωπο μου να την αφήσεις απέξω όταν σχολιάζεις… 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Το κάνεις προσωπικό, καλό θα είναι την κάθε πικρία προς το πρόσωπο μου να την αφήσεις απέξω όταν σχολιάζεις… 🙂

Μεγάλη ιδέα έχεις για τον εαυτό σου. Δεν είσαι ο μοναδικός ξέρεις που έγραψες κάτι τέτοιο. Από την άλλη και λίγο χιούμορ δεν πείραξε κανέναν, εκτός ίσως από αυτόν που έχει την μύγα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιακό , αν μη τι αλλο , και μακάρι τέτοιου είδους τεχνολογίες , είτε απο τον Μασκ είτε απο οποιονδήποτε άλλον, να ευδοκιμήσουν και να βοηθηθεί η ανθρωπότητα απο αυτές..
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Waiss είπε

Μεγάλη ιδέα έχεις για τον εαυτό σου. Δεν είσαι ο μοναδικός ξέρεις που έγραψες κάτι τέτοιο. Από την άλλη και λίγο χιούμορ δεν πείραξε κανέναν, εκτός ίσως από αυτόν που έχει την μύγα.

Αντί για συγνώμη, μιας και ήμουν ο μόνος που έγραψε ακριβώς αυτά που αναφέρεις, πας σε αντεπίθεση? Κατά τα αλλά εγώ έχω μεγάλη ιδέα για τον εαυτό μου…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Αντί για συγνώμη, μιας και ήμουν ο μόνος που έγραψε ακριβώς αυτά που αναφέρεις, πας σε αντεπίθεση? Κατά τα αλλά εγώ έχω μεγάλη ιδέα για τον εαυτό μου…

Έχεις ήδη γίνει κουραστικός.

Πάω να περάσω feature drop Δεκεμβρίου στο Pixel μου τώρα 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ είναι έξι μήνες μακριά από την πρώτη κλινική μελέτη για 2 λόγους: α) το είπε ο Ελον (if you know you know) β) οι κλινικές μελέτες δεν είναι σαν να φτιάχνεις αυτοκίνητα, πυραύλους ή ότι άλλο ξερωγω. ΔΕΝ σε παίρνει να ανατιναχτουν και 5-6 πρωτότυπα μέχρι να το πετύχεις (όπως έκανε η spaceX). Στους πρώτους 2-3 αρρώστους που θα αποχαιρετήσουν από αστοχία υλικού, θα πέσει τσεκούρι για πάντα από τις αρχές και τότε αντίο neuralink. Αλλά για ακόμα μια φορά (βλέπε Τουίτερ) αυτός μόνο έχει το όραμα , και νομίζει ότι και στην υγεία θα τον αφήσουν να τσαλαβουταει μέχρι να μάθει τα κόλπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...