Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft προσπαθεί για ακόμη μία φορά να πείσει τους χρήστες να εγκαταστήσουν τα Windows 11


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 hours ago, Geo-nar said:

Τα 11 είναι περιορισμένα να παίζουν 100% μόνο σε μηχανήματα απο 8ης γενιάς και έπειτα,  δηλαδή της τελευταίας 4ετιας.

Δε καταλαβαίνω γιατί παραπονιέται αφού η ίδια απέκλεισε δισεκατομμύρια υπολογιστές σε όλο τον κόσμο.

Πραγματικά, αφού έχουν αυστηρά (ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΧΡΕΙΑΣΤΑ να μην ξεχνιόμαστε που παραβλέπονται πανεύκολα) requirements τι ακριβώς περιμένουν; Μια ζωή άμα πιάσουν το 25% θαύμα θα είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, N.A.S.A. είπε

Κανενα Microsoft Account και κανενα σκριπτ παιδια..

Οταν στην εγκατασταση σου ζητησει το email σου, απλα δινεις :   [email protected],   πληκτρολογεις ενα τυχαιο κωδικό πρόσβασης, και σε συνεχιζει με local account.

Το εχω κανει σε 4 διαφορετικες εγκαταστασεις.

Και  ΕΔΩ   ενας τροπος να εγκαταστησεις 11ρια, σε pc που δεν πληρουν τις προυποθεσεις ( Αφαιρεση απαιτησεων για 4GB+ RAM, Secure Boot and TPM 2.0 ).

Δεν χανετε κατι, με μια δοκιμη.  (Αυτο, δεν το εχω δοκιμασει προσωπικα)

EDIT: Διευκρινισεις

100% σωστός

 

Προσωπικά τα είδα δοκιμάσει τα 11 δοκιμαστικά σε ένα αρχαίο )8ετιας λαπτοπ που εχω με σκοτωμένα specs και πραγματικα πλέον το χρησιμοποιώ σαν main για να μην κουράζω το καλό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά δεν είναι που ρίχνουν τις επιδόσεις στους επεξεργαστές της amd ?

1 ώρα πριν, Ok-jeronimo441 είπε

100% σωστός

Προσωπικά τα είδα δοκιμάσει τα 11 δοκιμαστικά σε ένα αρχαίο )8ετιας λαπτοπ που εχω με σκοτωμένα specs και πραγματικα πλέον το χρησιμοποιώ σαν main για να μην κουράζω το καλό. 

Γιατί αλλιώς τι παθαίνεις; Αν έχεις Ms account εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα 11 ειναι πιο πολυ σε mac σταιλ .. πιο οργανωμενα και βελτιωμενη εμπειρια χρησης .. λιγο πιο επαγγελματικα ... 3 μηνες τωρα που αναβαθμισα και μπορω να πω οτι αξιζουν . Απο κει και περα και παλιο λαπτοπ να εχετε αμα θελετε να κανετε την μεταφορα γινετε και χειροκινητα παραλείποντας τα reequipments που θελει . Εγω αμα ειχα 10 δεν θα εμπαινα σε αυτο το κοπο .

Επεξ/σία από johnys91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ MS, δεν ξεκινάς πρώτα από τη δική σου μηχανή αναζήτησης 😂; (Μη γίνετε trigger, σατιρικό είναι το σχόλιο. Το αποτέλεσμα της αναζήτησης είναι αληθινό όμως)

image.png.c4abc759cb9e1cef1ce96cccd7dcd9d3.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MikeKata είπε

Ρε συ MS, δεν ξεκινάς πρώτα από τη δική σου μηχανή αναζήτησης 😂; (Μη γίνετε trigger, σατιρικό είναι το σχόλιο. Το αποτέλεσμα της αναζήτησης είναι αληθινό όμως)

image.png.c4abc759cb9e1cef1ce96cccd7dcd9d3.png

Μα καλύτερο είναι ,την αλήθεια λέει . Υποστήριξη για consumer προϊόντα και υπηρεσίες δεν έχει το Linux, εκεί χωλαίνει 

6 ώρες πριν, thanosAIAS είπε

Αυτά δεν είναι που ρίχνουν τις επιδόσεις στους επεξεργαστές της amd ?

Γιατί αλλιώς τι παθαίνεις; Αν έχεις Ms account εννοώ.

Αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ! 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακόμα xp και έχω την ηρεμία μου στα PC της δουλειάς.

Έχω λάπτοπ για το ίντερνετ και ανδροιδ για τραπεζικές συναλλαγές.

Θα πάω έτσι μέχρι το 2050.

Η δουλειά βγαίνει !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 8/12/2022 στις 10:04 ΜΜ, ZELOMOTH είπε

Ποια 3.11;!

Dos 1.0 ρεεεεεεεεεε!!!!

Με εντολή park για να παρκαρουν οι κεφαλες του σκληρου με ασφαλεια πριν κλεισεις το εργαλειο!

Αν εχεις σκληρο δισκο...🤣

Τί να τον κάνεις τον σκληρό δίσκο;

Έχεις Floppy!

Amiga με Zork και A Mind Forever Voyaging και είσαι βασιλιάς!

Αν μέχρι να σβήσει ο ήλιος τα βαρεθείς, το πολύ πολύ να πείσεις έναν φίλο να να τα βάλει σε ένα πρόγραμμα ΑΙ που βγάζει άπειρες παραλλαγές τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...