Προς το περιεχόμενο

[FREE] 2 μήνες Αpple TV+ [ΤΕΛΟΣ]


Chrisfm94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, gatuso είπε

Καλησπέρα μπορώ να φτιάξω και δεύτερο προφίλ για να βλέπει και ο γιος μου 

Φανταζομαι πως ναι. Κανονικα με αλλο mail και κανεις claim την προσφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 ώρες πριν, gatuso είπε

Καλησπέρα μπορώ να φτιάξω και δεύτερο προφίλ για να βλέπει και ο γιος μου 

Oχι δεν εχει λειτουργια profiles οπως εχουν ολοι οι αλλοι. Η μονη λυση ειναι δευτερος (τριτος κλπ, οσα τα μελη της οικογενειας) λογαριασμος και πολλαπλες χρεωσεις. Δωρεαν οπως του θεματος ή επι πληρωμη βεβαιως. Περνας μεσα στις ρυθμισεις και το δευτερο  λογαριασμο και αλλαζεις λογαριασμο για να εχεις στην ουσια προφιλ αλλου μελους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Android TV βαζω την εφαρμογή, εχω φτιάξει iTunes account και έκανα ενεργοποίηση κανονικά. 

Οταν επιλέγω να δω μια ταινια, μου βγαζει How to watch και λεει You can buy, rent or subscribe in the Apple TV app on iPhone, iPad and other streaming devices. 

Δλδ, μια smart tv με Android TV δε θεωρειται streaming device?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

30 λεπτά πριν, bikey77 είπε

Σε Android TV βαζω την εφαρμογή, εχω φτιάξει iTunes account και έκανα ενεργοποίηση κανονικά. 

Οταν επιλέγω να δω μια ταινια, μου βγαζει How to watch και λεει You can buy, rent or subscribe in the Apple TV app on iPhone, iPad and other streaming devices. 

Δλδ, μια smart tv με Android TV δε θεωρειται streaming device?

 

Με update που έκανε η Apple στην εφαρμογή της κάπου στον Μάρτιο αφαίρεσε την δυνατότητα από τις περισσότερες συσκευές που έχουν Google TV για αγορές(ή ενοικίαση) μέσω της εφαρμογής, για να μην δίνει το 30% της κάθε συνδρομής στην Google. Σε βάζει υποχρεωτικά να το κάνεις μέσω κάποιας δικιάς της συσκευής ή εφαρμογής (itunes?)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Camel4 είπε

 

Με update που έκανε η Apple στην εφαρμογή της κάπου στον Μάρτιο αφαίρεσε την δυνατότητα από τις περισσότερες συσκευές που έχουν Google TV για αγορές(ή ενοικίαση) μέσω της εφαρμογής, για να μην δίνει το 30% της κάθε συνδρομής στην Google. Σε βάζει υποχρεωτικά να το κάνεις μέσω κάποιας δικιάς της συσκευής ή εφαρμογής (itunes?)...

Δλδ επέλεξαν να χάσουν λεφτά απο όσους δεν ειναι στο οικοσύστημα τους για να μην δώσουν ενα μέρος στην Google?

Επιχειρηματικά είναι αυτή σοβαρή κίνηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, matrixxx είπε

Oχι δεν εχει λειτουργια profiles οπως εχουν ολοι οι αλλοι. Η μονη λυση ειναι δευτερος (τριτος κλπ, οσα τα μελη της οικογενειας) λογαριασμος και πολλαπλες χρεωσεις. Δωρεαν οπως του θεματος ή επι πληρωμη βεβαιως. Περνας μεσα στις ρυθμισεις και το δευτερο  λογαριασμο και αλλαζεις λογαριασμο για να εχεις στην ουσια προφιλ αλλου μελους.

Δεν χρειάζεται πολλαπλές χρεώσεις, μπορείς να κάνεις invite σαν family member άλλο λογαριασμό και να βλέπεται και οι δυο ή περισσότεροι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Camel4 είπε

 

Με update που έκανε η Apple στην εφαρμογή της κάπου στον Μάρτιο αφαίρεσε την δυνατότητα από τις περισσότερες συσκευές που έχουν Google TV για αγορές(ή ενοικίαση) μέσω της εφαρμογής, για να μην δίνει το 30% της κάθε συνδρομής στην Google. Σε βάζει υποχρεωτικά να το κάνεις μέσω κάποιας δικιάς της συσκευής ή εφαρμογής (itunes?)...

 

Βασικα, βλεπω πως καποιες ταινιες παιζουν και καποιες οχι... Πζ η νεα ταινία του Will Smith παιζει ενω το The Grinch, οχι... Τι κουλο ειναι αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, bikey77 είπε

Βασικα, βλεπω πως καποιες ταινιες παιζουν και καποιες οχι... Πζ η νεα ταινία του Will Smith παιζει ενω το The Grinch, οχι... Τι κουλο ειναι αυτο;

Εχω την εντυπωση οτι παιζουν μονο οσες ταινιες ειναι παραγωγης Apple. Οι αλλες θελουν αγορα/ενοικιαση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, leo066 είπε

Δεν χρειάζεται πολλαπλές χρεώσεις, μπορείς να κάνεις invite σαν family member άλλο λογαριασμό και να βλέπεται και οι δυο ή περισσότεροι.

Αν γραψεις και πώς γινεται αυτο, καλο θα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, bikey77 είπε

Σε Android TV βαζω την εφαρμογή, εχω φτιάξει iTunes account και έκανα ενεργοποίηση κανονικά. 

Οταν επιλέγω να δω μια ταινια, μου βγαζει How to watch και λεει You can buy, rent or subscribe in the Apple TV app on iPhone, iPad and other streaming devices. 

Δλδ, μια smart tv με Android TV δε θεωρειται streaming device?

 

Η apple δεν εχει πολλες ταινιες δικες της. Πρεπει να πας στην κατηγορια apple tv για να δεις το δικο της υλικο το οποιο περιλαμβανεται στην συνδρομη.

Εκτος αν οντως θες να νοικιασεις κατι να δεις 🤷‍♂️

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Αν γραψεις και πώς γινεται αυτο, καλο θα ειναι.

Στέλνεις invite από το λογαριασμό σου στο email που θέλεις. Δεν ξέρω αν γίνεται από άλλες συσκευές εκτός apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 λεπτά πριν, leo066 είπε

Στέλνεις invite από το λογαριασμό σου στο email που θέλεις. Δεν ξέρω αν γίνεται από άλλες συσκευές εκτός apple.

δεν γινεται δεν ισχυει λοιπον αυτο που γραφεις. Και δεν το λες και αναλυτικα: Το κανεις το invite πριν κανεις εγγραφη νεου account; To κανεις οποτε να ναι; Μετα προσθετεις το 2ο λογαριασμο μεσα στην εφαρμογη και παιζει; κλπ κλπ

Οποιος δει αν και πώς γινεται, μας το λεει αναλυτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, matrixxx είπε

δεν γινεται δεν ισχυει λοιπον αυτο που γραφεις. Και δεν το λες και αναλυτικα: Το κανεις το invite πριν κανεις εγγραφη νεου account; To κανεις οποτε να ναι; Μετα προσθετεις το 2ο λογαριασμο μεσα στην εφαρμογη και παιζει; κλπ κλπ

Οποιος δει αν και πώς γινεται, μας το λεει αναλυτικα.

Ρυθμίσεις- Apple ID- οικογενειακή κοινή χρήση και κάνεις invite μέσω iMessage ή αν ξέρεις email και κωδικό αυτουνού που θες να κάνεις invite. 

0F52F531-EEE0-4A06-A535-5E028BF24B0A.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το έκανα χθες μεσω Ipad, έστειλα πρόσκληση μέσα από το familyshare σε email...τώρα που το ρώτησε ο Matrixxx και έψαξα να το κανω απο σταθερο μεσω chrome δυστυχώς δεν βρήκα κάποια επιλογή..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...