Προς το περιεχόμενο

[FREE] 2 μήνες Αpple TV+ [ΤΕΛΟΣ]


Chrisfm94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 hours ago, Camel4 said:

Από εχθές που το ενεργοποίησα και σε δοκιμές που έκανα πράγματι η εικόνα είναι εξαιρετική σε σχέση με τον ανταγωνισμό, σίγουρα το bitrate τους είναι πιο πολύ σε σχέση με Netflix,Disney και πραγματικά το χαίρεσαι. Πάντως σήμερα που είπα να κάτσω να δώ το νέο έργο του Smith έφαγα φόλα με το bitrate μιας και δεν ανέβηκε πάνω από 480p-720p για όλη την διάρκεια του έργου. Προτεραιότητα του bandwidth σε συνδρομήτες κανονικούς?λόγω δωρεάν σύνδρομής?.....

Anyway, πέρα όμως από κάποιες καλές,λίγες, σειρές κ ταινίες ακόμη δεν αξίζει για συνδρομή κανονική!

Το είχα για 3 μήνες μέσω viber με προφορά δεν είχα κανενα θέμα 4k dolby vision και atmos  συνέχεια,σημερα που το εκανα ξανα κανενα θέμα επίσηςη εικονα ειναι εξαιρετικη,τι ταχυτητα εχεις?

 

 

Κατι άλλο θα είναι από την μεριά σου αν δεν κανω λαθος ειναι το μοναδικο που εχει τα πάντα σε dolby vision και atmos οπότε δεν παίζει αυτό που λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μμμ..απορώ με όσους λέτε οτι δεν έχει καλή ποιότητα εικόνας... Σε 55αρα samsung που έχω και netflix και disney+ και τώρα apple tv... μπορώ να πω οτι με εντυπωσίασε η εικόνα στο apple tv! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FTTH 100mbs με WiFi σε Chromecast με Google TV. Το ρούτερ είναι σε απόσταση λιγότερο από 3 μέτρα χωρίς κάποιο εμπόδιο ανάμεσα. Όπως έγραψα κ πιο πάνω εχθές που το δοκίμασα 1η φορά δεν είχα κανένα θέμα, όπως δεν είχα ποτέ εως τώρα με Netflix-Disney εδώ και μήνες που χρησιμοποιώ το Chromecast.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, dimis_pj είπε

Μμμ..απορώ με όσους λέτε οτι δεν έχει καλή ποιότητα εικόνας... Σε 55αρα samsung που έχω και netflix και disney+ και τώρα apple tv... μπορώ να πω οτι με εντυπωσίασε η εικόνα στο apple tv! 

Μετα από το Bravia core της Sony εχει την καλύτερη ποιότητα το apple tv  

 

32 λεπτά πριν, Camel4 είπε

FTTH 100mbs με WiFi σε Chromecast με Google TV. Το ρούτερ είναι σε απόσταση λιγότερο από 3 μέτρα χωρίς κάποιο εμπόδιο ανάμεσα. Όπως έγραψα κ πιο πάνω εχθές που το δοκίμασα 1η φορά δεν είχα κανένα θέμα, όπως δεν είχα ποτέ εως τώρα με Netflix-Disney εδώ και μήνες που χρησιμοποιώ το Chromecast.

Πιθανόν τότε να είναι θέμα συνδυασμού chromecast - apple tv 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμήστε την ίδια την εφαρμογή στην TV. Έβαλα τυχαία μια ταινία από disney μέσω cast τις προάλλες, και καταλάβαινα ότι κάτι με χάλαγε. Η ίδια η ταινία από την εφαρμογή της disney πολύ καλύτερη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Georgram είπε

Θα μπερδεύεσαι με το Netflix…

To netflix και disney plus πετανε μπροστα στο apple tv

2 ώρες πριν, tollisth είπε

Το είχα για 3 μήνες μέσω viber με προφορά δεν είχα κανενα θέμα 4k dolby vision και atmos  συνέχεια,σημερα που το εκανα ξανα κανενα θέμα επίσηςη εικονα ειναι εξαιρετικη,τι ταχυτητα εχεις?

Κατι άλλο θα είναι από την μεριά σου αν δεν κανω λαθος ειναι το μοναδικο που εχει τα πάντα σε dolby vision και atmos οπότε δεν παίζει αυτό που λες

Δεν παιζει τιποτα απο μεριας μου . Το εψαξα , η apple tv προφανως δεν λειτουργει σωστα, βλεπω πχ τη σειρα SEE και μου κολλαει η οθονη , ενω οι υποτιτλοι συνεχιζουν, και η τηλεοραση που εχω ειναι SONY full array και δεν φταιει γιατι και στην αλλη τηλεοραση το  ιδιο κανει 

και το μοντεμ συγχρονιζει στα 98Mbps χωρις κανενα εμποδιο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, artlu είπε

To netflix και disney plus πετανε μπροστα στο apple tv

Δεν παιζει τιποτα απο μεριας μου . Το εψαξα , η apple tv προφανως δεν λειτουργει σωστα, βλεπω πχ τη σειρα SEE και μου κολλαει η οθονη , ενω οι υποτιτλοι συνεχιζουν, και η τηλεοραση που εχω ειναι SONY full array και δεν φταιει γιατι και στην αλλη τηλεοραση το  ιδιο κανει 

και το μοντεμ συγχρονιζει στα 98Mbps χωρις κανενα εμποδιο.

 

 

Βλέπω Apple TV από κινητό μεσω Wi-Fi που πιάνω από πάνω όροφο και πάει σφαίρα με τέλεια ποιότητα και ήχο! 
 

Βλεπω Netflix από pc με εθερνετ και κάθε φορά τα πρώτα λεπτά η εικόνα πέφτει στα 360p! Επίσης στο άκυρο η οθόνη μαυρίζει για λίγα δευτερόλεπτα! Στο μόνο που υπερτερεί το Netflix είναι η ποσότητα!

Ολοι παραπάνω δεν έχουν κανένα θέμα και λένε για εξαιρετική ποιότητα εικόνας και ήχου όποτε μήπως να ψάξεις καλύτερα μήπως εσυ έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Georgram είπε

Βλέπω Apple TV από κινητό μεσω Wi-Fi που πιάνω από πάνω όροφο και πάει σφαίρα με τέλεια ποιότητα και ήχο! 
 

Βλεπω Netflix από pc με εθερνετ και κάθε φορά τα πρώτα λεπτά η εικόνα πέφτει στα 360p! Επίσης στο άκυρο η οθόνη μαυρίζει για λίγα δευτερόλεπτα! Στο μόνο που υπερτερεί το Netflix είναι η ποσότητα!

Ολοι παραπάνω δεν έχουν κανένα θέμα και λένε για εξαιρετική ποιότητα εικόνας και ήχου όποτε μήπως να ψάξεις καλύτερα μήπως εσυ έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα;

Το netflix σου αργει να καρφωσει στα 2160 επειδη δεν εχεις μεγαλη συνδεση προφανως. Σε εμενα καρφωνει με την μια εν ανντιθεσει με το Apple

To DIsney επισης

Εγω πιστευω οτι ειανι προμο code και ισως να μην δινουν την ιδια σημασια αλλα ειναι τελειως δυσφημιση ...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, artlu είπε

Το netflix σου αργει να καρφωσει στα 2160 επειδη δεν εχεις μεγαλη συνδεση προφανως. Σε εμενα καρφωνει με την μια εν ανντιθεσει με το Apple

100mbps έχω! Χρειάζεται παραπάνω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Camel4 είπε

.... με WiFi σε Chromecast με Google TV....

Συγγνώμη πως περνάει το apple TV από κινητό/tablet στο chromecast? Μόνο σε apple tv box δε δίνει επιλογή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, geodimis είπε

Συγγνώμη πως περνάει το apple TV από κινητό/tablet στο chromecast? Μόνο σε apple tv box δε δίνει επιλογή;

Δεν κάνω cast απο κάποια συσκευή. Υπάρχει έκδοση Google Chromecast με λογισμικό Google TV και κατεβάζεις την εφαρμογή στην συσκευή κανονικά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καινούρια Samsung (2022 μοντέλο) παίζει άψογα πάντως κατευθείαν απο το app της τηλεόρασης. Την καλύτερη εικόνα όντως την έχει το apple tv μαζί με το amazon prime και μετα έρχεται το Disney+ και το netflix. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ που έχω συνδεδεμένη την tv samasung που δεν υποστηρίζει dolby atmos ,με ενισχυτή από την εφαρμογή της Apple tv της τηλεόρασης παίρνω τέλειο ήχο dolby atmos,και η εικόνα είναι φανταστική. Ενώ με το netflix παίρνω μέχρι dolby+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το Dolby Atmos το παρατήρησα και εγώ.. ενώ η TV μου γράφει ότι δεν το υποστηρίζει.. σε όλες τις πλατφόρμες (Netflix, Disney+, Apple TV+) όποιες ταινίες/σειρές έχουν Dolby Atmos μου εμφανίζει την ένδειξη D.Atmos και στην ηχόμπαρα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...