Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα εγκατάστασης driver σε windows 11 NVIDIA GeForce GTX 560 Ti


themis1983

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας,

ήθελα να με βοηθησετε στο εξης παρακαλω 🙏

εχω βάλει το fortnite σε windows 11 και μου πετάει το παρακάτω μήνυμα να κατεβασω το πιο προσφατο driver

δυστυχώς όμως μου βγάζει στην εγκατάσταση το παρακάτω

ευχαριστώ πολύ

IMG_1946.jpg

IMG_1942.jpg

IMG_1943.jpg

IMG_1945.jpg

IMG_1948.jpg

12.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

M' αυτόν δοκιμάσατε εγκατάσταση σε compatibility mode για Windows 10; 

https://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/132845/en-us/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O 391.35 του link πιο πάνω είναι ο τελευταίος που υποστηρίζει την κάρτα, από εκεί και μετά κόπηκε η υποστήριξη από την εταιρία. Δε θα παίξει σωστά σε Windows 11, είναι πολύ παλιά κάρτα και αρχαίος driver. Είτε γυρνάς σε 10 και ελπίζεις να δουλέψει, είτε βάζεις πιο νέα κάρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, malakudi είπε

Windows 10 είναι αυτό όμως.

Σε 11 δε πρόκειται να δουλέψει η 560.

 

Δεν το ξέρουμε αυτό.

Βέβαια θα μπορούσα να κάνω upgrade από τα Windows 10 στα Windows 11 στο παλιό pc (που έχει την συγκεκριμένη κάρτα), αλλά αποκλείεται, δεν θέλω να το χαλάσω. Συν το ότι δεν έχω το fortnite ή όπως αλλιώς το λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, duffyduck είπε

Δεν το ξέρουμε αυτό.

Βέβαια θα μπορούσα να κάνω upgrade από τα Windows 10 στα Windows 11 στο παλιό pc (που έχει την συγκεκριμένη κάρτα), αλλά αποκλείεται, δεν θέλω να το χαλάσω. Συν το ότι δεν έχω το fortnite ή όπως αλλιώς το λένε.

Το ξέρουμε γιατί αν πας στο site της nvidia θα δεις ότι δε προσφέρει οδηγούς για Windows 11 για την 560. Δυστυχώς ισχύει. Και οι οδηγοί από Windows 10 δε δουλεύουν στα 11 out of the box. Ίσως με καμία χακιά, αλλά δε το έχω ψάξει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, duffyduck είπε

Δεν το ξέρουμε αυτό.

Βέβαια θα μπορούσα να κάνω upgrade από τα Windows 10 στα Windows 11 στο παλιό pc (που έχει την συγκεκριμένη κάρτα), αλλά αποκλείεται, δεν θέλω να το χαλάσω. Συν το ότι δεν έχω το fortnite ή όπως αλλιώς το λένε.

Το ξέρουμε, το έχω πάθει και με NVIDIA και με AMD κάρτα που δεν είχαν οδηγούς για 11 και οι παλιοί των 10 δε δούλευαν σωστά. Εάν δεν το έχεις δοκιμάσει, πώς έχεις άποψη ότι δουλεύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BadBoy είπε

Το ξέρουμε, το έχω πάθει και με NVIDIA και με AMD κάρτα που δεν είχαν οδηγούς για 11 και οι παλιοί των 10 δε δούλευαν σωστά. Εάν δεν το έχεις δοκιμάσει, πώς έχεις άποψη ότι δουλεύει;

Είπα ότι δουλεύει ? ρώτησα πως είστε σίγουροι ότι δεν δουλεύει και παράλληλα είπα ότι δεν πρόκειται να κάνω upgrade στα Win11 για να το δοκιμάσω στο 3ο pc.

Εφόσον το έχετε δοκιμάσει εσείς, ΟΚ, εμένα δεν μου πέφτει επιπλέον λόγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...