Προς το περιεχόμενο

Αγορά bt earbuds τα φώτα σας


Nik1239

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ψάχνω να αγοράσω earbuds αποκλειστικά για μουσική και ελάχιστα για κλήσεις και έχω χαθεί λίγο 

Budget max τα 100 άντε μέχρι 130 αν αξίζουν (θα προτιμούσα κάτι κάτω από 100)

Ακούω κυρίως διάφορα είδη rock μουσική από χαλαρή μέχρι και heavy metal και θέλω καλο και καθαρό ήχο και μπάσο. Κάτι Xiaomi buds basic 2 που έχω δεν με καλύπτουν. Θέλω ακουστικά με παρόμοια ποιότητα ήχου όπως τα edifier wb820nb που έχω και με καλύπτουν. Δεν με νοιάζει να έχει τρομερή ένταση αλλά να παίζουν τερμα χωρίς παραμόρφωση στον ήχο τους. Anc οπωσδήποτε. Έχω Samsung κινητό αλλά αποκλείω τα Samsung buds λόγο παρόμοιου σχεδιασμού με τα Xiaomi γιατί δεν βολεύουν. Έχω δοκιμάσει airpods pro και μου άρεσε πολύ η εφαρμογή τους οπότε θέλω κάτι παρομοιας λογικής 

Κοιτάω μέχρι τώρα αυτά 

Huawei freebuds 2 pro Εδώ

Huawei freebuds pro Εδώ

Soundcore life P3 Εδώ

Soundcore liberty 2 pro Εδώ

JBL tune 230NC Εδω

Οποιαδήποτε πρόταση ή άποψη δεκτή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
5 λεπτά πριν, alexx_bauer είπε

Τελικά τί πήρες;

Αρχικά τα earfun pro 2 αλλά δεν κάθονταν καλά στα αυτιά μου και τα έδωσα μετα από 2 μήνες και πήρα τα galaxy buds live από τα οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος απλά δεν έχουν anc. Όχι ότι τα άλλα είχαν σοβαρό anc , αλλά είχε μια μικρή διαφορά όταν το ανοιγα. Επίσης δοκίμασα και τα freebuds pro 1 τα οποία ήταν με περισσοτερο μπάσο από ότι πρέπει και δεν κάθονταν καθόλου καλά στα αυτιά μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/9/2023 στις 3:26 ΜΜ, Nik1239 είπε

Αρχικά τα earfun pro 2 αλλά δεν κάθονταν καλά στα αυτιά μου και τα έδωσα μετα από 2 μήνες και πήρα τα galaxy buds live από τα οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος απλά δεν έχουν anc. Όχι ότι τα άλλα είχαν σοβαρό anc , αλλά είχε μια μικρή διαφορά όταν το ανοιγα. Επίσης δοκίμασα και τα freebuds pro 1 τα οποία ήταν με περισσοτερο μπάσο από ότι πρέπει και δεν κάθονταν καθόλου καλά στα αυτιά μου.

Τα πήρα και γω τα galaxy buds live γιατί δεν άντεχα με τίποτα τα in-ear.

Ευχάριστος ήχος, πλούσιο μπάσο(αν ταπώσουν καλά τον ακουστικό πόρο) που το αισθάνεσαι, απρόσμενα καλό soundstage(>in-ear) και το κυριότερο, ίσα που τα καταλαβαίνεις μετά από κάποια ώρα.

Δεν είναι κατάλληλα για τα αυτιά μου, δηλαδή δεν κουμπώνουν στην κόγχη τους, αλλά βρήκα τρόπο να τα σταθεροποιήσω κάπως χωρίς ενοχλήσεις. Είναι μεγάλο ρίσκο στην εφαρμογή, αλλά δεν υπάρχει τίποτε ανετότερο.

Στα αρνητικά έχουμε τη σχετική αστάθεια στο κεφάλι(αν δεν εφαρμόσουν σύμφωνα με τις οδηγίες της εταιρείας), το μικρό range εν σχέσει με over ear, λίγο πάνω από το συνηθισμένο lag, την περιορισμένη ένταση(μέχρι ~90db το πολύ) και το ανύπαρκτο ANC εκτός από ένα μικρό φάσμα στα μπάσα. Πιο πολύ για το σπίτι ή το γραφείο και σε καμία περίπτωση για games.

Επεξ/σία από pirmen56
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Τα πήρα και γω τα galaxy buds live γιατί δεν άντεχα με τίποτα τα in-ear.

Ευχάριστος ήχος, πλούσιο μπάσο(αν ταπώσουν καλά τον ακουστικό πόρο) που το αισθάνεσαι, απρόσμενα καλό soundstage(>in-ear) και το κυριότερο, ίσα που τα καταλαβαίνεις μετά από κάποια ώρα.

Δεν είναι κατάλληλα για τα αυτιά μου, δηλαδή δεν κουμπώνουν στην κόγχη τους, αλλά βρήκα τρόπο να τα σταθεροποιήσω κάπως χωρίς ενοχλήσεις. Είναι μεγάλο ρίσκο στην εφαρμογή, αλλά δεν υπάρχει τίποτε ανετότερο.

Στα αρνητικά έχουμε τη σχετική αστάθεια στο κεφάλι(αν δεν εφαρμόσουν σύμφωνα με τις οδηγίες της εταιρείας), το μικρό range εν σχέσει με over ear, λίγο πάνω από το συνηθισμένο lag, την περιορισμένη ένταση(μέχρι ~90db το πολύ) και το ανύπαρκτο ANC εκτός από ένα μικρό φάσμα στα μπάσα. Πιο πολύ για το σπίτι ή το γραφείο και σε καμία περίπτωση για games.

Συμφωνώ με τον ήχο , αν κατσουν στο αυτί δεν φεύγουν με τίποτα, κάνω συχνά ποδήλατο με αυτά και έχουν αρκετά δυνατό ήχο αλλά επειδή δεν έχουν απομόνωση ήχου ακουω και το περιβάλλον τριγύρω. Ευτυχώς εμένα ήταν τα μοναδικά από 5 ζευγάρια από διάφορες μάρκες που δοκίμασα και έκατσαν σωστά. 

Μικρό range έχουν όντως αλλά δεν ενοχλεί τουλάχιστον εμένα στην χρήση που κανω. Anc είναι σαν να μην έχουν , δίνει λίγο καλύτερο μπάσο στα τραγούδια μόνο για αυτό το ανοίγω. Το lag μειώνεται στο φυσιολογικό ανοίγοντας το game mode από το app.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Συμφωνώ με τον ήχο , αν κατσουν στο αυτί δεν φεύγουν με τίποτα, κάνω συχνά ποδήλατο με αυτά και έχουν αρκετά δυνατό ήχο αλλά επειδή δεν έχουν απομόνωση ήχου ακουω και το περιβάλλον τριγύρω. Ευτυχώς εμένα ήταν τα μοναδικά από 5 ζευγάρια από διάφορες μάρκες που δοκίμασα και έκατσαν σωστά. 

Μικρό range έχουν όντως αλλά δεν ενοχλεί τουλάχιστον εμένα στην χρήση που κανω. Anc είναι σαν να μην έχουν , δίνει λίγο καλύτερο μπάσο στα τραγούδια μόνο για αυτό το ανοίγω. Το lag μειώνεται στο φυσιολογικό ανοίγοντας το game mode από το app.

Να διευκρινίσω. Όταν λέω για lag(αλλά και για range) αναφέρομαι στα Windows σε σύγκριση με κάτι JBL over ear. Σε κινητό, ειδικά Samsung, έχω διαβάσει ότι σχεδόν εξαλείφεται το lag.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Να διευκρινίσω. Όταν λέω για lag(αλλά και για range) αναφέρομαι στα Windows σε σύγκριση με κάτι JBL over ear. Σε κινητό, ειδικά Samsung, έχω διαβάσει ότι σχεδόν εξαλείφεται το lag.

Λάθος μου τότε , εγώ αναφέρομαι σε κινητό Samsung. Πλάκα πλάκα σε windows δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα και τα έχω κοντά εξάμηνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...