Προς το περιεχόμενο

Το Twitter απαγορεύει τη δημοσίευση handles και links προς το Facebook, το Instagram, το Mastodon και άλλες ιστοσελίδες


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
19 λεπτά πριν, chris80 είπε

Πέστα ρε φίλε!

Μπράβο!!!    

 

Σωστοοοοοοόοος!!!

Μοιράζει κόκκινες χάπες ο μάστορας αλλα είναι πιασμένοι στα "δίχτυα" και δεν βλέπουν την πραγματικότητα.

Βασικά δεν μοιράζει τίποτα. Πετάει απλά συνεχώς δισεκατομμύρια που θα μπορούσαν να επενδυθούν πάνω σε κάτι πραγματικά χρήσιμο. 

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όλη η ιστορία του Έλον με το twitter είναι μια τεράστια αποτυχία. Καλύτερα να ασχολείται με τα διαστημοπλοιά του και τα αυτοκίνητα του. Έχει καταντήσει εντελώς ρεζίλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, billdanos είπε

Βασικά δεν μοιράζει τίποτα. Πετάει απλά συνεχώς δισεκατομμύρια που θα μπορούσαν να επενδυθούν πάνω σε κάτι πραγματικά χρήσιμο. 

Μοιράζει και παραμοιράζει!

Εσύ δεν το βλέπεις!

Η νόηση ειναι το "πιο πραγματικά χρήσιμο" αυτή τη στιγμή!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τώρα το ανερμάτιστο ξεκίνησε "δημοσκόπηση" αν πρέπει να παραμείνει επικεφαλής του Τουίτερ.

Λες και θα αλλάξει κάτι να φύγει, θα βάλει εκεί ένα ανδρείκελο χειροκροτητή "μοίρασε πόνο Ίλονα", "Καλά κάνεις" κτλ. 

Ειλικρινά, αν δεν έβλεπα τόσους ανθρώπους να δικαιολογούν τα αδικαιολόγητα, θα αναρωτιόμουν "μα πού απευθύνεται;"

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Snoob είπε

Τώρα το ανερμάτιστο ξεκίνησε "δημοσκόπηση" αν πρέπει να παραμείνει επικεφαλής του Τουίτερ.

Λες και θα αλλάξει κάτι να φύγει, θα βάλει εκεί ένα ανδρείκελο χειροκροτητή "μοίρασε πόνο Ίλονα", "Καλά κάνεις" κτλ. 

Ειλικρινά, αν δεν έβλεπα τόσους ανθρώπους να δικαιολογούν τα αδικαιολόγητα, θα αναρωτιόμουν "μα πού απευθύνεται;"

 

Να μαντέψω?!

Είμαι σίγουρος οτι υποστηρίζεις την χώρα "404" 😂

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 λεπτό πριν, gvourv είπε

Να μαντέψω?!

Είμαι σίγουρος οτι υποστηρίζεις την χώρα "404" 😂

 

Δεν καταλαβαίνω καν τι υπαινίσσεσαι.

Αλλά, και μόνο που, αντί να απαντήσεις επί της ουσίας, το ρίχνεις στο προσωπικό και τις "μαντεψιές"...

Δεν περίμενα κάτι καλύτερο από την ως τώρα "συμμετοχή" σου, βέβαια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Snoob είπε

Δεν καταλαβαίνω καν τι υπαινίσσεσαι.

Αλλά, και μόνο που, αντί να απαντήσεις επί της ουσίας, το ρίχνεις στο προσωπικό και τις "μαντεψιές"...

Δεν περίμενα κάτι καλύτερο από την ως τώρα "συμμετοχή" σου, βέβαια.

Έρχονται και καλύτερα....

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορα μεταξυ IQ και LifeQ ειναι η ευελιξια κινησεων.

Εχει κανεις σας την εντυπωση οτι τον ενδιαφερει τι λεει ο καθε πικραμενος.

Εκατο φορες θα αλλαξει μεχρι να φερει τα πραγματα εκει που θελει...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καιρός ήταν να πέσει στο τραπέζι και η δικαιολογία-πασπαρτού.

"Δεν κάνει βλακείες ο τύπος, απλά εμείς δεν μπορούμε να συλλάβουμε το μεγαλόπνοο σχέδιό του".

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Snoob είπε

Τώρα το ανερμάτιστο ξεκίνησε "δημοσκόπηση" αν πρέπει να παραμείνει επικεφαλής του Τουίτερ.

Λες και θα αλλάξει κάτι να φύγει, θα βάλει εκεί ένα ανδρείκελο χειροκροτητή "μοίρασε πόνο Ίλονα", "Καλά κάνεις" κτλ. 

Ειλικρινά, αν δεν έβλεπα τόσους ανθρώπους να δικαιολογούν τα αδικαιολόγητα, θα αναρωτιόμουν "μα πού απευθύνεται;"

Για να είμαι ειλικρινής, με εξέπληξε πόσο καιρό κάθισε, όχι ότι θα φύγει. Αυτό το ξέραμε, έτσι κάνει και με τις άλλες 4-5 εταιρείες που παρακολουθεί απο κοντά. Βάζει ανθρώπους δικούς του στο τιμόνι και πάει για 1-2 μέρες την εβδομάδα σε κάθε εταιρεία.

Το θέμα είναι θα φύγει σήμερα ή μετα απο κανα μήνα; Γιατί αν ο κόσμος ψηφίσει φύγε, και φύγει μετά απο κανα μήνα πάλι θα έχει την δικαιολογία ότι ο κόσμος το διάλεξε, ενώ κάνει αυτό ακριβώς που θέλει. Αν ο κόσμος ψηφίσει μείνε και φύγει μετά απο έναν 1-2 μήνες θα πει εγώ έμεινα όσο έπρεπε.

Με άλλα λόγια απλά δίνει την ψευδαίσθηση της επιλογής, ενώ κάνει αυτό που ο ίδιος θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 λεπτά πριν, merphi είπε

[...]

Με άλλα λόγια απλά δίνει την ψευδαίσθηση της επιλογής, ενώ κάνει αυτό που ο ίδιος θέλει.

Συμφωνούμε.

Ας το διαβάσουν κι αυτοί που φαντασιώνονται ότι οι διάφορες "δημοσκοπήσεις" που ανεβάζει είναι σημάδι "δημοκρατικής" διοίκησης, εγώ το ξέρω ότι πουλάει φούμαρα.

Το θέμα είναι να το καταλάβουν κι αυτοί που πασχίζουν να δικαιολογήσουν κάθε φλόμπα του ανερμάτιστου.

edit: Εκεί που διαφωνούμε -ενδεχομένως, δεν ξέρω αν ερμήνευσα σωστά αυτό που γράφεις- είναι πως αυτά που κάνει, τα κάνει βάσει σχεδίου. Θεωρώ πως είναι πασιφανές ότι κάνει ό,τι του κατέβει, απλά υπάρχουν άφθονοι πρόθυμοι να πιστέψουν πως, όχι, δεν κάνει βλακείες ο Μασκ, απλά εμείς είμαστε πολύ μικροί και τιποτένιοι να συλλάβουμε το σχέδιό του.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Snoob είπε

Συμφωνούμε.

Ας το διαβάσουν κι αυτοί που φαντασιώνονται ότι οι διάφορες "δημοσκοπήσεις" που ανεβάζει είναι σημάδι "δημοκρατικής" διοίκησης, εγώ το ξέρω ότι πουλάει φούμαρα.

Το θέμα είναι να το καταλάβουν κι αυτοί που πασχίζουν να δικαιολογήσουν κάθε φλόμπα του ανερμάτιστου.

Ειναι δημοκρατία, όσο είναι και όταν οι κυβερνήσεις πάνε για πρόωρες εκλογές "για το καλό του λαού", ενώ θέλουν το καλό του κόμματος.

Είναι κίνηση για αυτούς που γκρινιάζουν, δεν έχει πρόβλημα να τους δώσει μια μικρή νίκη. Όσοι πιστεύουν σε αυτό που κάνει, καταλαβαίνουν.

Ο Elon ήθελε να μάθει τους ανθρώπους και την υποδομή, τι να κάνει απο εδώ και πέρα; Να κάθεται πάνω απο τα πληκτρολόγια τους, να τους κοιτάει; Λέει τι θέλει να γίνει, ξέρει πως και τι μπορεί να γίνει και περιμένει.

Επεξ/σία από merphi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οκ, επομένως διαφωνούμε επί της ουσίας.

Εσύ νομίζεις ότι "παραχωρεί" νίκες, εγώ βλέπω πως κάνει βλακείες που δεν μπορεί να τις δικαιολογήσει (συν του ότι, αναζήτησε αναρτήσεις του ιδιοκτήτη του Linktree, βλάπτει και τα συμφέροντά του με τις φωτογραφικές αλλαγές των TOS) και τις μαζεύει κακήν-κακώς.

Πέταξε εκεί μια δημοσκόπηση "να τους επαναφέρω τώρα, σε επτά μέρες, αργότερα", δεν του έβγαλε αυτό που ήθελε, κι έδωσε επιλογή "να τους επαναφέρω τώρα ή αργότερα".

Τους ανθρώπους, θυμίζω, που -σύμφωνα με τα λόγια του ίδιου- μοίραζαν "assassination coordinates" για τα παιδιά του.

Φυσικά, στις αρχές ακόμη δεν έχει πάει. Και πώς να πάει, βέβαια, να ισχυριστεί τι; 

Τέλος πάντων, και μόνο για το ότι διακρίνεις σχέδιο σε αυτό το τσίρκο, χαρά στο κουράγιο σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, oletiras είπε

Το προβλημα με το twitter ειναι οτι οι εναλλακτικες δεν ειναι ωριμες για να το αντικαταστήσουν. Ελπιζουμε σύντομα να παρουσιασουν τιποτα, γιατι το twitter μας αφησε χρονους πλεον.

Γατάκια.....🤣 😝 🤡

image.png

Επεξ/σία από dtk-386
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...