Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή υπογραφή για όρους παραγγελιών .. τα νεύρα μου


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σίγουρα  ο τίτλος δεν αντιπροσωπεύει αυτό που με ταλαιπωρει πάλι....

Κάθε τέλος του χρόνου μια μεγάλη ελληνική εταιρία που συνεργαζόμαστε μας έστέλνε 10 σελίδες Γενικούς όρους παραγγελιών στις οποίες έβαζε μια μονογραφή το αφεντικό σε καθε σελίδα, τα πλήρη στοιχεία του στην τελευταία, σκανάρισμα και τέλος.. 10 λεπτα δουλειά δηλαδή

Τώρα εκτός από αυτές τις 10 σελίδες και επειδή έχει αλλάξει ένας νόμος της ΕΕ σχετικά με την επεξεργασία προσωπικών δεδομένων 

μας έστειλαν και αλλα 2 ξεχωριστά αρχεία με ενα συνολο αλλες 77 σελίδες οι οποίες πρεπει να τυπωθουν , να μπει μονογραφή και να σκαναριστούν ....

Ψηφιακή υπογραφή (token) δεν έχει χρειαστεί να βγάλουμε ποτε γιατι δεν έχουμε απευθείας συνεργασία πχ με δημόσιους φορείς και γενικα ολα αυτά τα χρόνια δεν έχει προκύψει

κάτι...

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση γιατι και η ψηφιακή δεν ειναι κατι που βγαινει αμέσως, το αφεντικό πρέπει να πάει σε ΚΕΠ (Και δεν νομίζω να πάει.. δεν ξέρω)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, higraf είπε

Το "Ψηφιακή βεβαίωση εγγράφου" δεν σου κάνει ?

Με τους κωδικούς TAXIS το κάνεις και είναι ισοδύναμη με την κανονική υπογραφή.

 

Τωρα το ειδα αυτο. Θα ανεβάσουμε τα 2 pdf αυριο να  τα  στειλω και οτι μας  πουν. Ευχαριστώ. Αν κατσει γλύτωσα την ταλαιπωρια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Προς το παρόν ένας μεγάλος τζίφος...

Ψηφιακή υπογραφή μπαίνει κανονικά μέσω της ψηφιακής βεβαίωσης αλλά πάει και κάνει τα έγγραφα 25mb το καθένα ( από 400-500k που ειναι κανονικα).

Δοκίμασα compress αλλά δεν κάνει τιποτα. Θα τους ρωτήσω αυριο αν τα δέχονται με κανά wetransfer ...πχ δεν ξέρω πως λειτουργουν αυτοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παρόμοια περίπτωση με ένα ασφαλιστήριο που ήταν πολλές σελίδες και μετά την ψηφιακή υπογραφή γινόταν τεράστιο σε μέγεθος και δεν μίκρυναν ούτε με optimize, μετατρέψαμε τα pdf σε εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Τελικα το έλυσα μετά από συνεννόηση και αφού έκανα τα απαραίτητα κόψε ράψε στις τελευταιες σελίδες , τους τα έστειλα με wetransfer

και όλα κομπλέ.

Παει και αυτή η εκκρεμότητα

Ευχαριστώ ολους για τις βοήθειες. Καλά Χριστούγεννα και καλή χρονιά σε ολους με υγεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

Καλησπέρα. Τελικα το έλυσα μετά από συνεννόηση και αφού έκανα τα απαραίτητα κόψε ράψε στις τελευταιες σελίδες , τους τα έστειλα με wetransfer

και όλα κομπλέ.

Παει και αυτή η εκκρεμότητα

Ευχαριστώ ολους για τις βοήθειες. Καλά Χριστούγεννα και καλή χρονιά σε ολους με υγεια

Θα μπορούσες να δοκιμάσεις και το ilovepdf. Καβει δουλίτσα όσες φορές το έχω χρειαστεί και σε πολύ μεγάλα αρχεια, ενώ μπορείς να περάσεις το αρχείο παραπάνω από μια φορά για να το μικρυνεις. Αλλά αφού το έλυσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...