Προς το περιεχόμενο

Πως βγαίνει αυτή η λάμπα;


idomeneas7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κουίζ της ημέρας: πως βγαίνει η λάμπα; Πάει δεξιά αριστερά και περιστρέφεται κιόλας, αλλά δεν βγαίνει όσο και να την τραβολογαω. 

IMG_20221221_094550.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως δεν είναι βιδωτή αλλά κουμπωτή; Πιθανό να έχει δύο "δόντια" όπως η λάμπα στην φωτο, οπότε πατάς και στρέφεις μέχρι να ελευθερωθεί/ ουν το δοντι/α. 

 

Λάμπες Αλογόνου | Πυράκτωσης | Desikos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε κοροϊδευαμε τα αμερικανακια οτι θελουν εγχειριδιο χρησης με την αγορα κατσαβιδου...

Σπρωχνεις απο την μια πλευρα και ελευθερωνεται η αλλη να βγει πλαγιως

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι αμερικανακι και δεν ντρέπομαι καθόλου. Τελικά ήθελε σμπρωξιμο με περισσότερη δύναμη και μια χαρά έφυγε και μου έπεσε κάτω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

R7s. Με ελατήριο από την μία πλευρά (μπορεί και από την άλλη, δεν θυμάμαι). Όλα τα επίτοιχα φωτιστικά που έχω στο γραφείο (και στο wc του), τέτοιες έχουν, οπότε έχω αλλάξει κάμποσες δεκάδες. 

Αν είναι απλές (αλογόνου), θέλει προσοχή (πιάσιμο με πανί ή ένα χαρτόνι), αλλιώς υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να καούν πριν καλά καλά τοποθετηθούν (λόγω ηλεκτροστατικού ηλεκτρισμού). 

ΥΓ Η περιστροφή εξυπηρετεί ιδιαίτερα όταν πρόκειται να τοποθετηθεί λάμπα LED (βαρελάκι) και υπάρχει μια άλφα στενότητα χώρου, σε σχέση με τη λάμπα και το φωτιστικό. Επίσης, αν τοποθετηθεί LED, το τζαμάκι είναι περιττό (σε περίπτωση που έχει τέτοιο φυσικά). 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, idomeneas7 είπε

Είμαι αμερικανακι και δεν ντρέπομαι καθόλου. Τελικά ήθελε σμπρωξιμο με περισσότερη δύναμη και μια χαρά έφυγε και μου έπεσε κάτω. 

Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να την έβγαλες γιατί ήθελε αλλαγή... :)

 

Την επόμενη φορά θα ξέρεις.

Κανείς δε  γεννήθηκε να γνωρίζει, ελπίζω να μην πήρες προσωπικά την πλακίτσα.

Έχω σπάσει άπειρα πράγματα στη προσπάθεια να μάθω πως δουλεύει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...