Προς το περιεχόμενο

ΜΙΣΘΩΤΗΡΙΟ ΕΝΟΙΚΙΟΥ ΕΠΕΚΤΑΣΗ


sotisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα εχω μια απορια ,νοικιαζω ενα σπιτι και ο νοικαρης μου ζητησε να του κανω επεκταση συμβολαιου γιατι ληγει 31/12/2022 γιατι παιρνει το επιδομα ενοικιου του κρατους οκ του λεω και μπαινω να του την κανω μπαινω κανονικα στην εφαρμογη βλεπω οτι ολα τα στοιχεια ειναι κανονικα απλα κολλαω στο τι ημερομηνιες να βαλω στην ενοτητα που εχω ανεβασει .Ευχαριστω εκ των προτέρων.508721649_Opera_2022-12-22_215725_www1_aade_gr.png.5a94fedfdba466a8a8789d49cf2c2a4d.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε κάνει συμφωνητικό; Αν ναι μπορείς και ένα μήνα μετά τη λήξη να κάνεις την ανανέωση. Αν όχι το αφήνεις κενό και γράφεις μόνο τη λήξη της νέας μίσθωσης σε άλλο σημείο.  Όμως αν δεν έχει λήξει ακόμα η παλιά δεν ξέρω αν το δέχεται. 

Αποδοχή να κάνει μόνο ηλεκτρονικά και αυτός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχουμε κανει συμφωνητικο απλα ληγει 31-12 μπορω να βαλω ενα ρξη απο 31-12 η πρεπει να βαλω απο 1-1 ? Ευχαριστω για της απαντησεις σας και καλες γιορτες με υγεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, sotisk είπε

Καλησπερα εχω μια απορια ,νοικιαζω ενα σπιτι και ο νοικαρης μου ζητησε να του κανω επεκταση συμβολαιου γιατι ληγει 31/12/2022 γιατι παιρνει το επιδομα ενοικιου του κρατους οκ του λεω και μπαινω να του την κανω μπαινω κανονικα στην εφαρμογη βλεπω οτι ολα τα στοιχεια ειναι κανονικα απλα κολλαω στο τι ημερομηνιες να βαλω στην ενοτητα που εχω ανεβασει .Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Καλησπέρα

Στο "από" πρέπει να βάλεις μια ημερομηνία από 01/11/2022 έως 01/01/2023, αλλιώς ενδέχεται να σου έρθει πρόστιμο εκπρόθεσμης δήλωσης.

Στο "έως" πρέπει να βάλεις την ημερομηνία λήξης που συμφωνήσατε, φαντάζομαι πως θα σου είπε ότι θέλει παράταση πχ έως 30/04 για να πάρει το επίδομα.

Την ημερομηνία σύνταξης συμφωνητικού την αφήνεις κενή μια και όπως λες η συμφωνία είναι προφορική και δεν υπογράψατε κάποιο χαρτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Καλησπέρα

Στο "από" πρέπει να βάλεις μια ημερομηνία από 01/11/2022 έως 01/01/2023, αλλιώς ενδέχεται να σου έρθει πρόστιμο εκπρόθεσμης δήλωσης.

Στο "έως" πρέπει να βάλεις την ημερομηνία λήξης που συμφωνήσατε, φαντάζομαι πως θα σου είπε ότι θέλει παράταση πχ έως 30/04 για να πάρει το επίδομα.

Την ημερομηνία σύνταξης συμφωνητικού την αφήνεις κενή μια και όπως λες η συμφωνία είναι προφορική και δεν υπογράψατε κάποιο χαρτί.

καλημερα, οπως τα γραφεις ειναι !! εκανα οριστικοποιηση χρειαζεται να κανω και κατι αλλο απο την μερια μου  η αυτοματα θα αποσταλει για να κανει την αποδοχη και ενοικος? .   Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, sotisk είπε

καλημερα, οπως τα γραφεις ειναι !! εκανα οριστικοποιηση χρειαζεται να κανω και κατι αλλο απο την μερια μου  η αυτοματα θα αποσταλει για να κανει την αποδοχη και ενοικος? .   Ευχαριστω.

Καλημέρα, δεν χρειάζεται κάτι άλλο από μεριά σου, θα του σταλεί αυτοματοποιημένο e-mail από ΑΑΔΕ για να κάνει αποδοχή.

Αν θες τον ενημερώνεις και τηλεφωνικά γιατί πολλοί δεν κοιτάνε καν τα mail τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...