Προς το περιεχόμενο

Αγορά projector


Ins0mniac
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από WebDevGr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγοράσω έναν προβολέα μέχρι 200 ευρώ.Χρηση εντός σπιτιού για προβολή σε λευκό τοίχο ταινιών κυρίως. Εχω δει ότι από κριτικές οι πιο vfm είναι οι:

Powertech PT-983 , xiaomi wanbo x1, BlitzWolf BW-VP1 Projector Τεχνολογίας

 

Βέβαια θεωρώ ότι καλό είναι να έχει wifi,και θα ήθελα κάποια γνώμη από εμπειρία σας αν τα 350  lumen είναι αρκετά η πρέπει να πάω στα 2800  του blitzwolf. φυσικά δεκτές και άλλες προτάσεις 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πρώτος είναι full hd που είναι σίγουρα προτιμότερο. Αλλα έχε και υπόψην σου οτι τα lumen o πιο φωτείνος πρεπει να είναι ο xiaomi 300 ansi lumens  o powertech βλέπω 210 ansi lumen και ο blitzwolf 2800 κινεζο lumens δηλαδή max 200 ansi lumens 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Δες τον xiaomi wanbo x1 Pro από ευρωπαική αποθήκη. Τον πήρα μέσα στο Μουντιάλ και είναι μια χαρά για οικιακή χρήση με κλειστά φώτα.

Ειδικά αν τον βάλεις σε βάση στο ταβάνι σε σωστή θέση και τον ρυθμίσεις ανάλογα. Εγώ τον έχω σε τρίποδα και πρέπει κάθε φορά να τον ψιλορυθμίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
On 25/06/2023 at 10:46, john1987 said:

Παιδιά επειδή κι εγώ τα ψάχνω τωρα μια μικρή ερώτηση. Θεωρείτε απολύτως απαραίτητο την αγορά πανιού για την προβολη; 

Ναι αν θες ποιότητα στην εικόνα είναι μονόδρομος. Η έτοιμες οθονες προβολής ιδιαίτερα σε πολλές inches είναι πολύ ακριβές. Το καλύτερο που έχει να κάνει κάποιος είναι να φτιάξει ενα frame από aluminum profiles και να βάλει πανί. 

https://cnccat.com/index.php?id=1&lang=gr&catid=57

Το έχω κάνει για οθόνη 120" με εξαιρετικό αποτέλεσμα. Απαιτεί λίγο χρόνο βέβαια το DIY

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, spooker είπε

Ναι αν θες ποιότητα στην εικόνα είναι μονόδρομος. Η έτοιμες οθονες προβολής ιδιαίτερα σε πολλές inches είναι πολύ ακριβές. Το καλύτερο που έχει να κάνει κάποιος είναι να φτιάξει ενα frame από aluminum profiles και να βάλει πανί. 

https://cnccat.com/index.php?id=1&lang=gr&catid=57

Το έχω κάνει για οθόνη 120" με εξαιρετικό αποτέλεσμα. Απαιτεί λίγο χρόνο βέβαια το DIY

 

Σε τι τιμή βρίσκεις μια αξιοπρεπή 120 ιντσων; Ρωτάω για basic setup.

Επεξ/σία από john1987
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, spooker said:

Ναι αν θες ποιότητα στην εικόνα είναι μονόδρομος. Η έτοιμες οθονες προβολής ιδιαίτερα σε πολλές inches είναι πολύ ακριβές. Το καλύτερο που έχει να κάνει κάποιος είναι να φτιάξει ενα frame από aluminum profiles και να βάλει πανί. 

https://cnccat.com/index.php?id=1&lang=gr&catid=57

Το έχω κάνει για οθόνη 120" με εξαιρετικό αποτέλεσμα. Απαιτεί λίγο χρόνο βέβαια το DIY

 

Μια χαρά κάνεις τη δουλειά σου κα σε ένα τοίχο προσεκτικά βαμμένο.Εγώ προβάλλω σε 200'' τοίχο με απόσταση θέασης τα 4,5 μέτρα και για να δείς τα pixel σε έναν 1080p projector πρέπει να πας στο μισό μέτρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...