Προς το περιεχόμενο

Throne and Liberty [PC/MMORPG/NCSOFT] [2024?]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 minutes ago, Armoral said:

Για τώρα λες ή για εποχές 2006;

Για αρκετό καιρό το λέω αλλά εκείνα τα χρόνια, ακόμα έχω wh γεμάτο με s80 που πέφταν στο giant's cave.
Walker farming έτσι; 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν τώρα που είμαι 23 όπου και να πάω έχει τέρμα PK και χάνεις κανονικά και με τον νόμο XP, υπάρχει ένα NPC εκεί που κάνεις spawn μετά τον ψόφο που δίνεις ή Sollant ή κάποια items για free xp return και παίρνεις πίσω το τι έχασες.
Αυτοί που με πήραν ΡΚ δεν γίναν ούτε κόκκινοι ούτε τίποτα, σαν να μην έγινε τίποτα. Δεν ξέρω αν τρέχει κάποιο event σχετικά μιας που έχει γίνει μαύρος όλος ο χάρτης, δεν βοηθάει ότι είναι στα Κορεάτικα.
Αν είναι event καλώς, αν πάλι έτσι θα είναι το game, PK χωρίς συνέπειες, κάπου εδώ χωρίζουν οι δρόμοι μας με την ncsoft.
Θα ανεβάσω έναν High Five server που ήταν το τελευταίο μη pay2win chronicle να περνάω την ώρα μου και όλα καλά. Καλό 2044 με τον επόμενο τίτλο της ncsoft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, suffocater είπε

Τι διαδικασία υπάρχει για reset κωδικών γενικά?
Δηλ αν αλλαξω μονο email θα ειμαι ΟΚ απο άποψη ασφάλειας? Θα μπορώ να αλλαξω και password,σωστά?

 

ΑΦΟΤΟΥ αγόρασα. 

Πηγαινε orders , κανε Cancel οrder και στην αιτιολογια γραψε οτι ο seller δεν ηταν ικανος να τη πραγματοποιησει.

Εmail , κινητο και password δεν τα πειραζεις τα αφηνεις οπως ειναι αλλιως θα σε κλειδωσουν.
Για αυτο μπαινεις στη διαδικασια να αγορασεις account γιατι στο register δεν αφηνει αλλα κινητα εκτος απο Κορεα.
Δεν εχεις κανενα φοβο να σε κλεψουν και σιγα ποσο θα παιξεις , υποτιθεται οτι το παιρνεις να το δεις .
Θα χαλασεις 6€ (VPN+account) θα παιξεις 1 μηνα να μαθεις τα βασικα και οταν ανοιξει ο Global θα πας καρφι ενω οι αλλοι θα ψαχνουν πως ανοιγουν τα quests, τι ειναι τα Traits, πως κανεις upgrade τα skills και τα items και τι ειναι τα Contracts και τα Events.

1 ώρα πριν, comfuzio είπε

Λοιπόν τώρα που είμαι 23 όπου και να πάω έχει τέρμα PK και χάνεις κανονικά και με τον νόμο XP, υπάρχει ένα NPC εκεί που κάνεις spawn μετά τον ψόφο που δίνεις ή Sollant ή κάποια items για free xp return και παίρνεις πίσω το τι έχασες.
Αυτοί που με πήραν ΡΚ δεν γίναν ούτε κόκκινοι ούτε τίποτα, σαν να μην έγινε τίποτα. Δεν ξέρω αν τρέχει κάποιο event σχετικά μιας που έχει γίνει μαύρος όλος ο χάρτης, δεν βοηθάει ότι είναι στα Κορεάτικα.
Αν είναι event καλώς, αν πάλι έτσι θα είναι το game, PK χωρίς συνέπειες, κάπου εδώ χωρίζουν οι δρόμοι μας με την ncsoft.
Θα ανεβάσω έναν High Five server που ήταν το τελευταίο μη pay2win chronicle να περνάω την ώρα μου και όλα καλά. Καλό 2044 με τον επόμενο τίτλο της ncsoft

Μαλλον εχεις μπει σε PvP area, εκει νομιζω δεν γινεται κοκκινος ο αλλος ή γινεται οταν φαει πολλους .
Στις normal περιοχες δεν εχει PvP.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά απο αρκετή ταλαιπωρία στην συνεννόηση για την αγορά του account (όπου παίζει να κατέληξα εν τελει και με 2 acc), κατάφερα να λογκαρω στον purple και επιτελους ξεκίνησε να κατεβαίνει το game. Θα μπορέσω να διαλέξω server οταν κάνω login? Και αν ναι, ποιον προτείνετε?

Επεξ/σία από suffocater
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, suffocater είπε

Μετά απο αρκετή ταλαιπωρία στην συνεννόηση για την αγορά του account (όπου παίζει να κατέληξα εν τελει και με 2 acc), κατάφερα να λογκαρω στον purple και επιτελους ξεκίνησε να κατεβαίνει το game. Θα μπορέσω να διαλέξω server οταν κάνω login? Και αν ναι, ποιον προτείνετε?

Asoka η Einar. Στο δεύτερο είμαστε εμείς.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, comfuzio είπε

Λοιπόν τώρα που είμαι 23 όπου και να πάω έχει τέρμα PK και χάνεις κανονικά και με τον νόμο XP, υπάρχει ένα NPC εκεί που κάνεις spawn μετά τον ψόφο που δίνεις ή Sollant ή κάποια items για free xp return και παίρνεις πίσω το τι έχασες.
Αυτοί που με πήραν ΡΚ δεν γίναν ούτε κόκκινοι ούτε τίποτα, σαν να μην έγινε τίποτα. Δεν ξέρω αν τρέχει κάποιο event σχετικά μιας που έχει γίνει μαύρος όλος ο χάρτης, δεν βοηθάει ότι είναι στα Κορεάτικα.
Αν είναι event καλώς, αν πάλι έτσι θα είναι το game, PK χωρίς συνέπειες, κάπου εδώ χωρίζουν οι δρόμοι μας με την ncsoft.
Θα ανεβάσω έναν High Five server που ήταν το τελευταίο μη pay2win chronicle να περνάω την ώρα μου και όλα καλά. Καλό 2044 με τον επόμενο τίτλο της ncsoft

Μάλλον σε event ήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

  

On 18/01/2024 at 21:53, Armoral said:

Το παιχνίδι είναι προφανώς work in progress και ανοίγουν σταδιακά τα πάντα στην Κορέα για να εφαρμοσθούν στην Ευρώπη και τον υπόλοιπο κόσμο χωρίς θέματα.

Famous last words

Κάτι μου λέει ότι θα φάνε στη μάπα οι "Global" τα ίδια bugs και fixes με την χρονολογική σειρά που εμφανιστηκαν και φτιάχτηκαν στον Κορεάτικο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Thresh said:

  

Famous last words

Κάτι μου λέει ότι θα φάνε στη μάπα οι "Global" τα ίδια bugs και fixes με την χρονολογική σειρά που εμφανιστηκαν και φτιάχτηκαν στον Κορεάτικο.

Στο L2 πριν κάτι χρόνια ήμουν από τους λίγους τότε 95+ ενώ ο απλός λαός ήταν άντε 92μαξ. Τότε λοιπόν ως Summoner είχα 4 pets και ήμουν ένα ολόκληρο πάρτυ μόνος μου.
Κάνανε κάτι συζητήσεις τότε στην Κορέα για να μας κόβαν τα 2 pet αλλά να μας κάνανε τα άλλα 2 x2 δυνατά (τώρα πως να χάσω 4x500 crit rate που έκανε interrupt cast στον εχθρό και να έχω 2x500 θα μας βοηθούσε ένας βούδας μόνο ξέρει!), και κάνει λοιπόν το weekly maintenance ο Αμερικάνικος και παίρνουμε ninja patch σκέτο το κόψιμο 2 pet!
Όχι 2 νέα δυνατότερα pets, αυτά που είχαμε τότε απλά πάρε ένα -50% σε δύναμη να γουστάρεις!
Αυτό το patch μπήκε στην Κορέα 2 ή 3 βδομάδες πιο μετά από την 'Μερική, φυσικά εκεί μπήκε σωστά(όσο σωστά είναι να χάνεις 2 500άρια crit rate) ενώ εγώ ως summoner ήμουν τελειωμένο class. Μέχρι φέτος το καλοκαίρι που τον γυρίσαν σε ΑΟΕ μάγο, το class ήταν πεθαμένο.

Οπότε αν και συμφωνώ σε γενικές γραμμές, η nc$oft το έχει κάνει, μπορεί και θα το ξανακάνει να μας ξαφνιάσει με καινούρια προβλήματα.
Το μόνο που τους καίει και πάντα παίζει σωστά είναι το ncoin store, για το οποίο εγώ από την πλευρά μου έκανα καταγγελία στην Ε.Ε. (έχω και τα email των Ευρωβουλευτών σχετικά) για τον τζόγο που έχει το store τους.
Είναι τέρμα παράνομο αυτού του είδους store που τρέχει το L2 με τα loot boxes και κάπως έτσι θα γίνει και το Throne & Liberty, φυσικά μετά το τρίμηνο, λίγο δύσκολα για πιο νωρίς από το τρίμηνο, αλλά μετά θα το βελάξουν!

Μην κοιτάτε πως ειναι το Κορεάτικο, και το L2 όταν ήταν με συνδρομή δεν είχε store, στην Κορέα είχε με xp boosts. Στην Κορέα παρέμεινε κάπως λιγότερο p2w, στην 'Μερικα θες 3-4 μηνιάτικα για να  πάρεις το καλό αντικείμενο  από τα lootboxes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Thresh είπε

  

Famous last words

Κάτι μου λέει ότι θα φάνε στη μάπα οι "Global" τα ίδια bugs και fixes με την χρονολογική σειρά που εμφανιστηκαν και φτιάχτηκαν στον Κορεάτικο.

Τα Bugs δεν θα τα φανε εφοσον στα patches εχουν διορθωθει.
Αν στη Κορεα παιζει πχ το 1.42ver οταν βγει ο Global σε 1.42ver θα παιξει οχι στο 1.0.
Τα Bosses μπορεις να τα κοψεις χωρις να αλλαξεις τα ver οποτε ακομα και αν βγουν με την ιδια σειρα και τα ανοιγουν σιγα σιγα θα το κανουν στο 1.42 δεν θα βαλουν 1.0 1.1 1.2  1.3 1.4  1.41 1.42 λογο Bosses.
O Korean Server ειναι κατι σαν Beta Live αλλιως θα ανοιγαν ταυτοχρονα και οι 2 και θα ετρωγαν τα ιδια bugs.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Τα Bugs δεν θα τα φανε εφοσον στα patches εχουν διορθωθει.
Αν στη Κορεα παιζει πχ το 1.42ver οταν βγει ο Global σε 1.42ver θα παιξει οχι στο 1.0.
Τα Bosses μπορεις να τα κοψεις χωρις να αλλαξεις τα ver οποτε ακομα και αν βγουν με την ιδια σειρα και τα ανοιγουν σιγα σιγα θα το κανουν στο 1.42 δεν θα βαλουν 1.0 1.1 1.2  1.3 1.4  1.41 1.42 λογο Bosses.
O Korean Server ειναι κατι σαν Beta Live αλλιως θα ανοιγαν ταυτοχρονα και οι 2 και θα ετρωγαν τα ιδια bugs.

Σε άλλα games πάντως, επειδή πχ η Korean version του 1.42 ερχόταν και με content που δεν ήθελαν να είναι διαθέσιμο εξαρχής στην "πρώτη" version του Global, έβλεπες ένα deja vu patch notes του Korean στην Global. Ότι ζόρι τράβηξαν δλδ οι Κορεατες το ξανατράβηξαν κι ο υπόλοιπος πλανήτης, είτε από πλευράς bugs είτε από πλευράς balance κτλπ.

Γι' αυτό δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι πράγματι θα είναι εξαρχής διορθωμένα και balanced στον Global πράγματα που διορθώθηκαν μεταγενέστερα στον Κορεάτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Thresh είπε

Σε άλλα games πάντως, επειδή πχ η Korean version του 1.42 ερχόταν και με content που δεν ήθελαν να είναι διαθέσιμο εξαρχής στην "πρώτη" version του Global, έβλεπες ένα deja vu patch notes του Korean στην Global. Ότι ζόρι τράβηξαν δλδ οι Κορεατες το ξανατράβηξαν κι ο υπόλοιπος πλανήτης, είτε από πλευράς bugs είτε από πλευράς balance κτλπ.

Γι' αυτό δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι πράγματι θα είναι εξαρχής διορθωμένα και balanced στον Global πράγματα που διορθώθηκαν μεταγενέστερα στον Κορεάτικο.

Kρινοντας απο το L2 και τη τακτικη της NCSoft , υπαρχουν patch που αλλαζει ολο το game και patches που φτιαχνουν τα bugs ενω παραλληλα μπορεις να πειραξεις το Content.
Tα "μεγαλα" patch που αλλαζε το Chronicle και αλλαζαν τα level caps κτλ και τα μικρα patch που διορθωναν bugs.
Στα μικρα μπορουσες να προσθαφαιρεσεις Bosses, gear κτλ .
Αν λοιπον μεχρι τον Global δεν βγει κανενα μεγαλο patch που θα αλλαξει "εποχη" σαν  Εxpansion με το cap απο το 50 στο 70 και δεν μπουν στο χαρτη νεες περιοχες δεν νομιζω οτι θα φαμε bugs.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...