Προς το περιεχόμενο

Κλειδιά ενεργοποίησης windows 10,11


dimitrismitsos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

Ξέρεις κάποιος κάποιο έμπιστο ελληνικό site να κάνω αγορά κλειδιού ενεργοποίησης των windows 10 

να κάνω πληρωμή με κάρτα και να μου έρθει στο mail μου  link των windows ή και μόνο το κλειδί ενεργοποίησης?

Θα με ενδιέφερε κλειδί για πάνω από μία συσκευή.

Τα κλειδιά αυτά που πουλάνε είναι με ημερομηνία λήξης όπως σε διάφορα προγράμματα ή είναι για πάντα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 ώρες πριν, dimitrismitsos είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Ξέρεις κάποιος κάποιο έμπιστο ελληνικό site να κάνω αγορά κλειδιού ενεργοποίησης των windows 10 

να κάνω πληρωμή με κάρτα και να μου έρθει στο mail μου  link των windows ή και μόνο το κλειδί ενεργοποίησης?

Απ' όπου κι αν αγοράσεις ηλεκτρονική άδεια θα πάρεις μόνο το κλειδί. Το λινκ για το iso είναι και περιττό και άχρηστο καθώς κατεβάζεις το iso από την ms μέσω του εργαλείου από το site της microsoft.

Όσον αφορά τα καταστήματα, αν θέλεις έμπιστο, αξιόλογο και Ελληνικό ψάξε στο skroytz. Μην φρικάρεις όμως από τις τιμές, γιατί αυτές είναι οι σωστές τιμές για τα 10άρια. Αν θέλεις φθηνή λύση θα  πας στα κλειδαράδικα που διαφημίζονται κατά καιρούς και στο insomnia.

Η διαδικασία είναι απλή: Πληρώνεις, δίνεις email και παίρνεις κλειδί.
 

11 ώρες πριν, dimitrismitsos είπε

Θα με ενδιέφερε κλειδί για πάνω από μία συσκευή.

Αυτό δεν παίζει. Οι άδειες για τους ιδιώτες αφορούν μόνο μία συσκευή. Οι vlk άδειες είναι μόνο για επιχειρήσεις.

11 ώρες πριν, dimitrismitsos είπε

Τα κλειδιά αυτά που πουλάνε είναι με ημερομηνία λήξης όπως σε διάφορα προγράμματα ή είναι για πάντα?

Η άδεια χρήσης για τα λειτουργικά είναι (ευτυχώς ακόμα) lifetime. Αν ακυρωθεί ένα κλειδί θα είναι γιατί έγινε παραβίαση της άδειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την πλήρη απάντηση που μου έδωσες να καταλάβω.

Η διαφορά με τα κλειδαράδικα  και με τα υπόλοιπα πια είναι αν έπαιρνα κλειδί από χαμηλή τιμή σε προσφορές που δίνουν μερικοί θα υπήρχε κάποιο πρόβλημα στο λειτουργικό ή σε κάτι άλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δει κατα διαστηματα σε ελληνικες γνωστες σελιδες κλειδια για 2 PC. θα το ξαναδω και θα απαντησω με λινκ

το βρηκα ... κλειδια απο 1 -5 PC

μπες στο βιντεο του καναλιου pcstep.gr και πατησε ακριβως κατω απο το βιντεο που ειναι τα view / ημερομηνια .... εκει που γραφει Πρωτοχρονιάτικες προσφορές Keysfan, από 7.25€!

το λινκ του βιντεο https://www.youtube.com/watch?v=Y_HxR3lS70o

θα σε παει σε αυτη την σελιδα https://eu.keysfan.com/happy-new-year-2023-sale.html?ksf=pcs

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτά μήπως είναι shared  oem κλειδιά;

Εκτός αν είναι "χαρισμένα" από εταιρίες.Σε αυτήν την περίπτωση όμως άλλος έχει τον έλεγχο της άδειας χρήσης.

Για τέτοιο ποσό όμως και να σε πετάξει το γράφεις στο κύμα και παίρνεις άλλο.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο ελληνικό site ξέρετε με τέτοια φτηνά κλειδιά να τα τσεκάρω?

έχω δυνατότητα πληρωμής μόνο με κάρτα ελληνικής τράπεζας δεν έχω κάπου αλλού λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, dimitrismitsos είπε

έχω δυνατότητα πληρωμής μόνο με κάρτα ελληνικής τράπεζας δεν έχω κάπου αλλού λογαριασμό.

δεν υπάρχει θέμα

αν θες κιόλας, φτιάχνεις payzy κλπ για να χρησιμοποιήσεις την άυλη κάρτα χωρίς φόβο, (φορτίζεις μικρό ποσό) ή paypal κλπ κλπ ή ακόμα και virtual-prepaid card από την τράπεζά σου, αλλά η τράπεζα θέλει μίζα στην φόρτισή της !

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, micos000 είπε

Αυτά μήπως είναι shared  oem κλειδιά;

Εκτός αν είναι "χαρισμένα" από εταιρίες.Σε αυτήν την περίπτωση όμως άλλος έχει τον έλεγχο της άδειας χρήσης.

Για τέτοιο ποσό όμως και να σε πετάξει το γράφεις στο κύμα και παίρνεις άλλο.

καλο θα ειναι να κατηγορουμε τους αλλους με αποδειξεις. Εως τοτε δεν ειναι σωστο

17 ώρες πριν, dimitrismitsos είπε

Κάποιο ελληνικό site ξέρετε με τέτοια φτηνά κλειδιά να τα τσεκάρω?

σου εχω παρουσιασει ενα ελληνικο καναλι. Υπαρχει το Hardware Busters - σε καθε σελιδα βιντεο εχει λινκ αγορας. Υπαρχουν το techblog gr, το techmaniacs gr και πολλα αλλα

ολοι αυτοι κερδιζουν απο αυτο το συστημα συνεργασιας και πουθενα δεν εχω βρει πως ειναι απατεωνες. Εαν καποιος εχει στοιχεια ας μας το πει

17 ώρες πριν, dimitrismitsos είπε

έχω δυνατότητα πληρωμής μόνο με κάρτα ελληνικής τράπεζας δεν έχω κάπου αλλού λογαριασμό.

δεν υπαρχουν πιστωτικες καρτες ελληνικων τραπεζων. Τουλαχιστον εγω δεν το γνωριζω. Ολες γραφουν επανω στην καρτα ενα ξενο ονομα (πχ mastercard, visa) πως ειναι απο ξενα διεθνη χρηματοπιστωτικα ιδρυματα, που οι ελληνες (τραπεζες) εχουν υποχρεωτικη συνεργασια με αυτους. Σε ολο το παγκοσμιο αγοραστικο συστημα εχεις δικαιωμα να τις χρησιμοποιησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς, δεν κατηγόρησα κανέναν. Ρώτησα μήπως είναι shared κλειδιά.

Παράνομα δεν είναι, τουλάχιστον με την "σκληρή" έννοια του όρου. Αυτά τα κλειδιά χαρακτηρίζονται "Grey" που σημαίνει ότι ναι μεν δεν είναι κλεμμένα, αλλά ούτε και είναι 100% νόμιμα. Τα 100% legit κλειδιά είναι αυτά που πουλάει η ms και οι επίσημοι retailers, μόνο. Τώρα, το γιατί τα επιτρέπει η ms δεν ξέρω και ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει. Απλά δεν μπορείς να πάρεις τέτοια κλειδιά για επιχείριση καθώς δεν παίρνεις (συνήθως) τιμολόγιο, οπότε δεν είσαι καλυμμένος σε πιθανό έλεγχο. Για οικιακή χρήση το παίρνεις και αν κλειδώσει κάποια στιγμή παίρνεις άλλο χωρίς να το ψάχνεις και πολύ και κλαις τα 2, 3, 5, 7€ που έδωσες.

Επίσης, δεν είναι για πολλαπλές συσκευές αλλά πακέτα 1, 2, 3 ή 5 κλειδιών σε ανάλογη τιμή (αν αυτό έχει σημασία). Τα windows όπως είπα και πριν δεν έχουν κλειδιά για πολλές συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, micos000 είπε

Κατ' αρχάς, δεν κατηγόρησα κανέναν. Ρώτησα μήπως είναι shared κλειδιά.

Παράνομα δεν είναι, τουλάχιστον με την "σκληρή" έννοια του όρου. Αυτά τα κλειδιά χαρακτηρίζονται "Grey" που σημαίνει ότι ναι μεν δεν είναι κλεμμένα, αλλά ούτε και είναι 100% νόμιμα. Τα 100% legit κλειδιά είναι αυτά που πουλάει η ms και οι επίσημοι retailers, μόνο. Τώρα, το γιατί τα επιτρέπει η ms δεν ξέρω και ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει. Απλά δεν μπορείς να πάρεις τέτοια κλειδιά για επιχείριση καθώς δεν παίρνεις (συνήθως) τιμολόγιο, οπότε δεν είσαι καλυμμένος σε πιθανό έλεγχο. Για οικιακή χρήση το παίρνεις και αν κλειδώσει κάποια στιγμή παίρνεις άλλο χωρίς να το ψάχνεις και πολύ και κλαις τα 2, 3, 5, 7€ που έδωσες.

Επίσης, δεν είναι για πολλαπλές συσκευές αλλά πακέτα 1, 2, 3 ή 5 κλειδιών σε ανάλογη τιμή (αν αυτό έχει σημασία). Τα windows όπως είπα και πριν δεν έχουν κλειδιά για πολλές συσκευές.

εγω βλεπω ακομα να περιγραφεις καταστασεις που ειναι καθαρα μονο δικες σου, μεταφεροντας υποψιες απατης απο ελληνικα site που εχουν παρουσια εκαστο πανω απο 10 χρονια. Ουτε εδω στο φορουμ καποιος εχει αναφερει πως τα κλειδια αυτα εχουν καποιο προβλημα.

Προσωπικα το πρωτο λινκ που εδω εκανα εχει επιλογη για 1-5 κλειδια. Μια χαρα μπορουν 5 φιλοι να τα αγορασουν. Ουτε εχω απαντησει σε ερωτηση καταναλωτη για επαγγελματικη χρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, lneam είπε

εγω βλεπω ακομα να περιγραφεις καταστασεις που ειναι καθαρα μονο δικες σου, μεταφεροντας υποψιες απατης απο ελληνικα site που εχουν παρουσια εκαστο πανω απο 10 χρονια. Ουτε εδω στο φορουμ καποιος εχει αναφερει πως τα κλειδια αυτα εχουν καποιο προβλημα.

Προσωπικα το πρωτο λινκ που εδω εκανα εχει επιλογη για 1-5 κλειδια. Μια χαρα μπορουν 5 φιλοι να τα αγορασουν. Ουτε εχω απαντησει σε ερωτηση καταναλωτη για επαγγελματικη χρηση.

Μια χαρά τα γράφει και δεν είναι μόνο δικές του οι απόψεις.
Τα κλειδιά αυτά δεν έχουν κανένα πρόβλημα και ενεργοποιούνται κανονικά εκτός από υπερσπάνιες περιπτώσεις όπου απλά το κατάστημα σου δίνει μετά άλλο.

Δεν μιλάμε για απάτη από τα καταστήματα, μιλάμε για κλειδιά που η ίδια η MS επιτρέπει ελεύθερα να ενεργοποιούνται χωρίς όμως να είναι τα επίσημα, τα οποία πωλούνται σε τιμές 2000% ποιο ακριβά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, dpolal είπε

Μια χαρά τα γράφει και δεν είναι μόνο δικές του οι απόψεις.
Τα κλειδιά αυτά δεν έχουν κανένα πρόβλημα και ενεργοποιούνται κανονικά εκτός από υπερσπάνιες περιπτώσεις όπου απλά το κατάστημα σου δίνει μετά άλλο.

Δεν μιλάμε για απάτη από τα καταστήματα, μιλάμε για κλειδιά που η ίδια η MS επιτρέπει ελεύθερα να ενεργοποιούνται χωρίς όμως να είναι τα επίσημα, τα οποία πωλούνται σε τιμές 2000% ποιο ακριβά.

 

οπο την μια λες οτι μια χαρα τα γραφει απο την αλλη δεν υπαρχει προβλημα. και εαν υπαρξει το καταστημα σου δινει αλλο.

τοτε για τρομαζει τον κοσμο ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, lneam είπε

οπο την μια λες οτι μια χαρα τα γραφει απο την αλλη δεν υπαρχει προβλημα. και εαν υπαρξει το καταστημα σου δινει αλλο.

τοτε για τρομαζει τον κοσμο ????

Δεν είδα κανέναν να διαμαρτύρεται και να δηλώνει τρομοκρατημένος και δεν νομίζω ότι όλος ο ιντερνετικός κόσμος της Ελλάδας διαβάζει τα νέα από το Insomnia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...