Προς το περιεχόμενο

Windows 10 κόλλησε στην εκκίνηση


vaggos400

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα πισι με win10, αυτό πλέον δεν ανοίγει, κατά την εκκίνηση απλά γυρνάει άπειρα στην προσπάθεια για επιδιόρθωση. Δοκίμασα να κάνω fix το mbr  αλλά την δεύτερη εντολή δεν την δέχεται. Δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να κάνω..η υγεία του δίσκου είναι 95%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 10άρια, αν δεν ολοκληρώσουν την εκκίνηση τους δύο φορές σε πάνε σε κονσόλα αποκατάστασης και από εκεί πας επιδιόρθωση, για προχωρημένους, επιλογές εκκίνησης.

Οπότε, αν δεν ξεκινήσουν κάνε restart, άλλη μια φορά στη συνέχεια restart και θα σε πάει εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, micos000 είπε

Τα 10άρια, αν δεν ολοκληρώσουν την εκκίνηση τους δύο φορές σε πάνε σε κονσόλα αποκατάστασης και από εκεί πας επιδιόρθωση, για προχωρημένους, επιλογές εκκίνησης.

Οπότε, αν δεν ξεκινήσουν κάνε restart, άλλη μια φορά στη συνέχεια restart και θα σε πάει εκεί.

Δεν με πάει ποτέ. Παίζει να το έχω κλείσει άπειρες φορές και δεν κάνει τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, micos000 είπε

Το fixmbr που το έκανες; Σου άνοιξε σε κονσόλα επιδιόρθωσης;

Εγώ πιστεύω πάντως ότι δεν θα γλυτώσεις την επανεγκατάσταση.

Σε στικάκι από εγκατάσταση των windows. Μπήκα στην cmd. Το θέμα είναι ότι δεν με αφήνει να το ξανακάνω εγκατάσταση οπότε μάλλον θα πει για εγκατάσταση των windows  από πάνω να μην χάσω τα αρχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μένα μου το κάνει τώρα...μπορώ να επιλέξω safe mode αλλά δεν μπαίνει με καμιά από τις επιλογές... Και δεν εχω και κανένα cd τι κάνουμε??

 

Λαμπάκια στο πληκτρολόγιο κτλ ανάβουν κομπλέ δεν έχει κολλήσει απλά δε μπαίνει 

 

Και το λαμπάκι του δίσκου αναβοσβήνει σε ραντομ στιγμές ακανονιστα

Επεξ/σία από LuNaTiC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LuNaTiC είπε

Και δεν εχω και κανένα cd

Τι να το κάνεις το cd; Κατέβασε το iso των windows με το mediacreationtool της ms (επιλέγεις αποθήκευση σε μορφή iso) και μετέφερε το σε ένα usb με το ventoy ή το rufus ή το ίδιο το εργαλείο που κατεβάζει το iso. Στην περίπτωση το tool όμως το usb θα δουλέψει το usb μόνο σε νεότερους υπολογιστές ενώ στα άλλα δύο μπορείς να επιλέξεις αν το usb θα είναι για uefi/gpt ή για bios/mbr boot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω που να το κάνω στην παρούσα φάση....το άφησα όλο το βράδυ ανοιχτό κάποια στιγμή μαυρίζουν όλα φαίνεται μόνο τκ ποντίκι και αντιδρά μόνο σε cntrl Alτ del το οποίο δεν κάνει και πολλά....όλα γίνονται πολύ αργά...βασικά δε γίνεται τπτ απλά αυτά το να φορτώσει και να μπει κάποια στιγμή στην οθόνη που είπα 

Επεξ/σία από LuNaTiC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LuNaTiC είπε

Δεν έχω που να το κάνω στην παρούσα φάση....το άφησα όλο το βράδυ ανοιχτό κάποια στιγμή μαυρίζουν όλα φαίνεται μόνο τκ ποντίκι και αντιδρά μόνο σε cntrl Alτ del το οποίο δεν κάνει και πολλά....όλα γίνονται πολύ αργά...βασικά δε γίνεται τπτ απλά αυτά το να φορτώσει και να μπει κάποια στιγμή στην οθόνη που είπα 

Για κάθε ενδεχόμενο, άφησε μόνο ποντίκι+πληκτρολόγιο από εξωτερικές συσκευές (αποσύνδεση όλων των άλλων), μόνο το δίσκο με το Λ.Σ. και μόνο ένα στικάκι RAM, να δεις αν ίσως αλλάξει η συμπεριφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να ήταν τόσο απλό....όχι δεν βοήθησε 

Έβαλα και μια άλλη κάρτα γραφικών πάνω AMD ενώ είχα Nvidia μήπως κάνει trigger κάτι με drivers κτλ αλλά δεν βλέπω φως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ssd είναι Τι να έπαθε ξαφνικά? 

Τα βλέπω τα περιεχόμενα του μέσο του cMD από το φλασακι κανονικά 

 

Τι φλασακι μου είναι παλιά windows είπα σε έναν γείτονα να μου φτιάξει ένα νέο... Έχω και το λαπτοπ διαλυμενο θα το είχα κάνει ήδη από χτες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...