Προς το περιεχόμενο

Windows 10 κόλλησε στην εκκίνηση


vaggos400

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από ώρες καταφέρνει να μπει safe mode με cmd αλλά πάλι συμπςριφερεται σαν να είναι όλα μαύρα φάση κανένα εικονίδιο πουθενά κτλ λειτουργεί μόνο το cmd 
 

Δεν ξέρω τι θέμα έχει τι να κάνω εικασίες? Fixmbr  dism... Έκανα sfc παλιά μου έλεγε εκρεμεει έλεγχος και δεν το έκανε....τώρα φαίνεται ότι το κάνει...έχει κολλήσει στο 5%
 

 

Τι άλλο να κάνω μιας και έχει φορτώσει και έχω cmd? Γιατί και να μπει σε αυτό κάνει ώρες 

Κάποιος έλεγχος σε registry

Κάποια επαναφορά services...κάτι καμία ιδέα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα 10αρι στικ.... Autorepaor όχι

Uninstall things nope....

 

Πάλι στο cmd καταλήξαμε now whatΚάποιος έλεγχος σε registry

Κάποια επαναφορά services...κάτι καμία ιδέα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναφορά ΛΣ, με ότι αυτό συνεπάγεται (ή και νέα εγκατάσταση).

Οι ώρες που έχεις ήδη χάσει, είναι περισσότερες από το να στήσεις σύστημα από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, LuNaTiC είπε

Δεν έχω σημεία επαναφοράς....

 

Γίνεται να κάνω νέα εγκατάσταση κάπως και μετά να επαναφέρω την παλιά νμε κάποιο τρόπο?

Όταν λέω "επαναφορά", εννοώ μέσα από το ίδιο το ΛΣ, έχει την αντίστοιχη επιλογή στα repair options της κονσόλας. Σου καθαρίζει τα παραθύρια, κρατώντας τα αρχεία σου κλπ.

Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ, προτιμώ αν φτάνω εκεί να τα στήνω όλα από την αρχή.

Έχεις γυρίσει τα πάντα σε defaults από το BIOS, ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε αν θέλεις κανένα DISM.exe /Online /Cleanup-Image /Restorehealth μήπως και στρώσει αλλά δεν το νομίζω. Το φορμάτ δεν το γλυτώνεις πάντως απ' ότι βλέπω και ίσως να χρειαστείς νέο δίσκο.

Θα έλεγα να πάρεις έναν 120άρι intenso high (κανά 15άρι), να τον βάλεις στην θέση του smsung (θα τον αποσυνδέσεις) και να κάνεις εκεί μια καθαρή εγκατάσταση και μετά σύνδεσε τον samsung για να πάρεις ένα backup και να τον καθαρίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/1/2023 στις 7:40 ΠΜ, vaggos400 είπε

Σε στικάκι από εγκατάσταση των windows. Μπήκα στην cmd. Το θέμα είναι ότι δεν με αφήνει να το ξανακάνω εγκατάσταση οπότε μάλλον θα πει για εγκατάσταση των windows  από πάνω να μην χάσω τα αρχεια

δεν μπορεις χρησιμοποιησεις καποιο live cd να παρεις τα αρχεια σου σε καποιο αλλον δισκο; και μετα φορματ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα του ότι κάνει πραγματικά δύο ώρες να μπει...αν μπει....άλλες φορές δεν έχω και οι ντερνετ.

 

Αλλά και όταν μπαίνω πρέπει να κάνω αλχημειες δεν δουλεύει τπτ σωστά...

 

Δεν φορτώνει το explorer.exe για κανένα λόγο 

 

Τα έχω κάνει όλα τα παραπάνω :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, LuNaTiC είπε

Πέρα του ότι κάνει πραγματικά δύο ώρες να μπει...αν μπει....άλλες φορές δεν έχω και οι ντερνετ.

Aν είσαι με καλώδιο, βγάλε το και δες αν αλλάξει κάτι...το έχω πάθει προ αμνημονεύτων, είχε τεντώσει και δεν έκανε καλή επαφή και ειχα περίπου την εικόνα που περιγράφεις...σερνόταν αλύπητα όλο το σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκςι που είναι είναι επί πολλά χρόνια δεν νομίζω να έπαθε κάτι.... Θα πάρωαλλον έναν καινούργιο καμία πρόταση? Δεν θέλω κάτι τραγικά μεγάλο η καλό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LuNaTiC είπε

Σκςι που είναι είναι επί πολλά χρόνια δεν νομίζω να έπαθε κάτι.... Θα πάρωαλλον έναν καινούργιο καμία πρόταση? Δεν θέλω κάτι τραγικά μεγάλο η καλό 

Όχι ο δίσκος, βρε, το καλώδιο δικτύου (με αφορμή το ιντερνετ που έγραψες ότι χάνεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, LuNaTiC είπε

Α όχι οκ είναι το καλώδιο 

Άλλο ρωτάω. Δοκίμασες να το βγάλεις κι αυτό και να δεις πώς συμπεριφέρεται το σύστημα (σε νέο boot, εννοείται)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν είχε να κάνει το καλώδιο... 
Έγινε αγορά νέου ssd και πέρασμα win εκ νέου... δεν έχω βάλει πάνω τον παλιό ssd να δω αν έχει γίνει κάτι θα γίνει μόλις βρεθεί χρόνος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...