Προς το περιεχόμενο

gps με αποφυγή δακτυλίου


bananasplit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Ψάχνω εδώ και καιρό κάποια εφαρμογή πλοήγησης για το κινητό, που να έχει επιλογή για την αποφυγή του δακτυλίου και να έχει εναλλακτικές διαδρομές. παλιά υπήρχε μια ιστοσελίδα, το ploigos, που έκανε αυτή τη δουλειά, αλλά από όταν σταμάτησε, κάθε φορά που θέλω να πάω στο κέντρο, προετοιμάζομαι μια ώρα. οπότε αν έχει κάποιος χρησιμοποιήσει κάτι παρόμοιο, παρακαλώ πείτε μου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα κι ευχαριστώ!! όμως, όπως λέει και στο κείμενο, παρόλο που μένει στη συσκευή, δεν βρήκαν επιλογή για διαδρομή με αποφυγή δακτυλίου. αυτό είναι το ζητούμενο. γιατί μέχρι τώρα κάπως έτσι το κάνω κι εγώ, αλλά πρέπει να κάνω ολόκληρη ιστορία, με πολλά ενδιάμεσα σημεία, μήπως τον αποφύγω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι αυτό έχει https://play.google.com/store/apps/details?id=hr.mireo.arthur αλλά θέλει ψάξιμο.

Παλιότερα τα MLS είχαν για δακτύλιο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έβαλα να το δοκιμάσω. Μέχρι στιγμής δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει, παρόλο που έβαλα πινακίδα και προγραμμάτισα την αναχώρηση για μέρα και ώρα που ισχύει ο δακτύλιος. Ίσως είναι κάποιο bug, επειδή αυτή την ώρα δεν έχει δακτύλιο, δεν ξέρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Waze;

Πατάει στους χάρτες της Google και εξ όσων γνωρίζω, έχει εξαγοραστεί από την ίδια. Πλην όμως, δεν γνωρίζω με βεβαιότητα ποιόν αλγόριθμο χρησιμοποιεί.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο waze δε βρήκα επιλογή για δακτύλιο. μόνο στο άλλο βρήκα, αλλά και πάλι, δεν έβγαλε διαδρομή που να τον αποφεύγει.. τουλάχιστον με μια πρώτη ματιά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, bananasplit είπε

στο waze δε βρήκα επιλογή για δακτύλιο. μόνο στο άλλο βρήκα, αλλά και πάλι, δεν έβγαλε διαδρομή που να τον αποφεύγει.. τουλάχιστον με μια πρώτη ματιά..

Τότε θα πρέπει να το ψάξετε λίγο καλύτερα, γιατί πριν σας απαντήσω, φρόντισα να επιβεβαιώσω την ύπαρξη επιλογής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω το Navigon ειχε αλλα μας εχει πει αντιο εδω και χρονια η εταιρια.

Ηθελα και εγω παλια να εχω αποφυγη και ειμαι 90% σιγουρος οτι εκει ειχα βρει τωρα κυκλοφορω παντα οποτε δεν με αποσχολει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έβαλα το sygic. παρόλο που βλέπω μια επιλογή που υποτίθεται πως κάνει αυτή τη δουλειά, είτε την ενεργοποιήσω είτε όχι, δεν αλλάζει κάτι. (Υποθέτω έχει να κάνει και με το οτι δεν έχω καταφέρει να σετάρω την πινακίδα μου κάπως.)

11 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Τότε θα πρέπει να το ψάξετε λίγο καλύτερα, γιατί πριν σας απαντήσω, φρόντισα να επιβεβαιώσω την ύπαρξη επιλογής.

έχει το εξής το waze. του βάζεις πινακίδα, οκ. έβαλα πριν λίγο πχ διαδρομή για μετά την Αλεξάνδρας, που δεν έχει δακτύλιο. η 1 επιλογή ήταν μια χαρά (και ήταν αυτή που θα έπαιρνα αν δεν ήθελα να περάσω από το δακτύλιο.) μου έβγαλε άλλες 2. στη μια (σωστά) έβγαλε πως υπήρχε πρόβλημα με την πινακίδα. Στην άλλη, που κατά 95% ήταν ίδια (άλλαζε μόνο στο τέλος) ΔΕΝ έβγαλε. ενώ θα έπρεπε, γιατί και οι δύο έλεγαν να πάω από Συγγρού, αλλά στα σημεία που ΕΧΕΙ δακτύλιο. αυτό φαίνεται πως με λίγη προσοχή θα κάνει τη δουλειά του, αλλά θέλω να το δω λίγο παραπάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tarantules είπε

Στο Sygic που χρησιμοποιώ εγώ έχει τέτοια επιλογή.

Screenshot_20230123-134835_Sygic.jpg.ea711509016226833dcc1c23a4825f7d.jpg

Εχω την 22.5.8 τελικα εχει αλλα το γραφει στα αγγλικα Avoid Congestion Charge Zones

Αν και κανονικα επρεπε να σου ζηταει αριθμο κυκλοφοριας.

Οχι δεν ειναι αυτο γιατι εβαλα να παω απο εδω Περιστερι Νεο Κοσμο και με παει κανονικα μεσα απο Αθηνα.

Εκτος αν ειναι τοσο εξυπνο που ξερει οτι εχω εργοστασιακο υγραεριο και κυκλοφορω παντα. 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εμένα το congestion μου έβγαζε. Αλλά αφού δε μου είχε ζητήσει πινακίδα κάπου, είναι λογικό πάντα να περνάει από μέσα από την Αθήνα. Θα ρωτήσω και σε κανένα support, μήπως και.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...