Προς το περιεχόμενο

O File Explorer των Windows 11 θα αποκτήσει νέο σχεδιασμό


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, manolis940 είπε

Όσα δεν φτάνει η αλεπού . . . Εγώ σου θέτω ένα απλό ερώτημα. Τα features των Windows 11 έναντι των 10 που θα κάνουν είτε τον απλό χρήστη είτε τον επαγγελματία να κάνει την μετάβαση και εσύ μου λες να βάλω linux. Έχω linux !

Μπράβο, αφού έχεις linux γιατί γκρινιάζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

25 χρόνια χρήστης Windows και η Microsoft με έστειλε στο MacOS αφού με έκανε να νιώθω Windows Insider με τα συνεχόμενα ανούσια Updates της χωρίς να έχω επιλέξει κάποιο Ring στο Windows Update. Αν ήθελα να γίνω πειραματόζωο, ήξερα πού να βρω την επιλογή.

Από τη στιγμή που μου έκανε τη ζωή πιο δύσκολη, έκανα και εγώ το πείραμα μου και πλεον δε χρειάζεται να ψάχνω τα δεδομένα μου. Κλικ στον Finder και έχω ότι θέλω επί τόπου και μάλιστα με σοβαρό Cloud Integration πάνω στο λειτουργικό, αυτοί ακόμα παλεύουν να πείσουν τον κόσμο να δουλέψει το OneDrive, όχι να κάνουν σοβαρό Integration. 

Κι αν θέλω Tablet περιβάλλον, υπάρχει ευτυχώς iPad Air με iPadOS. Η εταιρεία που δεν άντεχα να βλέπω με "κέρδισε" γιατί κάνει αυτό που πρέπει να κάνει και το κάνει σωστά, με τον τρόπο της. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 hours ago, Retromaniac said:

Κάθε φορά το ίδιο πράγμα. Βγαίνει νέα έκδοση των windows, κάποια θα λένε 1-2 εκδόσεις για πάντα. Μετά από κάποιο καιρό θα λένε για την νέα έκδοση για πάντα. Ό,τι νάναι.

Όταν είναι χάλια λογικό, πχ τα XP μέχρι το SP2 ενώ τα XP SP3 ήταν επιλογή για πολλά χρόνια, τα 7 από την αρχή ήταν μια χαρά και επιλέχτηκαν, τα 10 παρόμοια με τα ΧP τα πρώτα χρόνια δεν ήταν σταθερά αλλά μετά έφτιαξαν αλλά υπάρχουν και τα χάλια από την αρχή όπως πχ τα 8 και τα 11

  

15 hours ago, thefireman said:

Και από το 2025 και μετά που θα λήξει η υποστήριξη και των Windows 10;

2027 τελειώνουν τα LTSC 2021 και 2029 τα LTSC 2019 οπότε έχουν πολύ δρόμο ακόμα

Επεξ/σία από Hacker?pcs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

να μιλησει με τους προγραμματιστες  που θα σου πουν δε βαζεις χερι θα το στησω εγω με τοσα λεφτα για να μπουν σωστα τα προγραμμα μου κτλ

Αυτό το κόστος το έχω δει να φτάνει τις 15.000 στην μετάβαση από XP σε 7.

τζάμπα είναι, πάρε!

 

1 ώρα πριν, gadgetguru είπε

25 χρόνια χρήστης Windows και η Microsoft με έστειλε στο MacOS

Πιο anti-consumer από την apple όμως δεν θα βρεις.. Το έμαθα αυτό 15 ετών στον LC 475 όταν το FLOPPY DRIVE έκανε για MAC 10x την τιμή που είχε για PC και δεν θα πω για το CDROM που το είχαν μόνο εκείνοι που είχαν σπίτι στην Εκάλη! (80.000 δραχμές το CDROM όταν κόστιζε 5.000 για PC.)

Από τότε μέχρι σήμερα, η Apple είναι ο βασιλιάς της κοροιδίας και η Microsoft ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ να την αντιγράψει με αυτά που σχολιάζουμε.

All hail to the anti-consumer king!

Υ.Γ. Τότε, το Adobe υπήρχε μόνο σε mac.

Άρα αν ήθελες και CDROM, έπρεπε να χρεωθείς σαν επαγγελματίας, και ας το ήθελες εσύ για να εγκαταστήσεις το Prince of Persia :P

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και σήμερα ο File Explorer των Windows XP παραμένει ο πιο γρήγορος, ασφαλής, καλάισθητος, αξιόπιστος και παραμετροποιήσιμος file manager που υπάρχει. Κανένας λόγος για αναβάθμιση σε 11αρια προς το παρόν. Τώρα αυτα τα 365, tabs, mabs δεν τα ξέρω και δεν χρειάζεται να τα μάθω. Όταν με το καλό εντοπίσω δυσλειτουργίες στην καθημερινότητά μου, θα το σκεφτώ να αναβαθμίσω (σε 7άρια μαλλον).

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, dewn735 είπε

οπότε, για να βρούμε αυτό που θέλουμε, θα πρέπει πρώτα να αγνοήσουμε τα recommended, μετα τα pinned, μετά τα recent και κάπου εκεί στο τρίτο σκρολ θα αρχίσουν να αχνοφαίνονται και τα αρχεία του καταλόγου...

Ακριβώς αυτό σκέφτηκα όταν πρωτοείδα την εικόνα. Δεν μπορεί να μην είδαν κι άλλοι πόσο γελοίο είναι αυτό το "workflow". Ανοίγεις file explorer να βρεις αρχεία! Όλο αυτό το μπλεγμένο πράγμα τι είναι; Το έκαναν με το Start που χωσαν τα recommended και τα recent, τώρα θέλουν να το χώσουν και στο File Explorer; 

Τα Windows 11 και το productivity είναι πλέον εντελώς αντίθετες έννοιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Microsoft επρεπε να ειχε κανει τον Total commander default file manager πραγματικα οτι καλυτερο υπαρχει εκει εξω ανεξαρτητα με τι OS χρησιμοποιει ο καθενας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, PeterMay είπε

Να μιλήσω εγώ που έχω triple boot ubuntu, 11 και 7αρια?

Δεν με βγαίνει ε? 😁

σβήσε τον καρκίνο το ubuntu βαλε arch

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/1/2023 στις 7:02 ΜΜ, thefireman είπε

Και από το 2025 και μετά που θα λήξει η υποστήριξη και των Windows 10;

 

Στις 26/1/2023 στις 6:51 ΜΜ, TaxiarhisGR είπε

Windows 10 μεχρι να σβησει ο ηλιος και αυτο γιατι στα 7 εχει ληξει η external υποστηριξη.

Kαι απο 31-1-2023 σταματαει η πωληση των Win10 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, imperialplay3r είπε

σβήσε τον καρκίνο το ubuntu βαλε arch

Ημουν πολυ κοντα στο να βαλω arch - πάντα ήθελα ένα πολύ μικρό τοσοδούλικο push για να βγάλω τα ubuntu, ομως σημερα... με αυτο το σχολιο σου, εχουν σβηστει ολες οι αμφιβολιες μου! Θα βαλω τωρα και ολας arch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/1/2023 στις 11:42 ΠΜ, Chef_Alexander είπε

Έλα Αλέκο......Πότε είπες ότι θα δούμε τις αλλαγές??? Πότεεεεε??????

Στα 12 !! 😂

ή (για να βγουν και τα bugs) στα "13 special Friday the 13th edition!"

Έχουμε ένα πρόβλημα με το garbage collection αυτή τη στιγμή και μαζεύτηκαν κάμποσα bugs να φάνε, αλλά τα αφήνουμε να φάνε και να φύγουν μόνα τους (η πιο φθηνή επιλογή) και σύντομα κοντά σας και αυτό το downgrade εεεμ.. upgrade! φτού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...