Προς το περιεχόμενο

Το Netflix διευκρινίζει τι θα ισχύει πλέον για όσους διαμοιράζονται μια συνδρομή του


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
5 minutes ago, d4mage said:

Αρχικά η τιμή της Τουρκίας ανεβαίνει από τον 2/2023 στα 130,00TL δηλαδή πάει στα 6,50€ πόσο πιστεύεις θα συμφέρει ακόμη και το VPN αν με βάση αυτό που λες δεν χρησιμοποιεί κάποιος την υπηρεσία τόσο συχνά και την δίνει στην μάνα, στον πατέρα, στον φίλο και στα πεθερικά;

Εννοώ αν χρησιμοποιούσε αυστηρά ο καθένας μας μόνος του το account, ακόμα κι αν έκανε 4-5 ευρώ το μήνα, θα μας κακοφαινόταν επειδή πολλοί πλέον δεν το χρησιμοποιούμε αρκετά ακόμα και για αυτό το ποσό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μοστράρανε τον CEO του netflix στην Ελλάδα που μίλησε με τον Κούλη πριν κάτι μήνες; Μπορώ να υποθέσω πως ένα από τα θέματα συζήτησης είναι η επιβολή ελέγχου πειρατικού περιεχομένου από ελληνικούς ISP κάτι που θα έρθει μαζί με τις ανάλογες προειδοποιήσεις και πρόστιμα. Ακόμα δηλαδή και να το κόψουμε το netflix, θα πληρώνουμε για VPN μετά.

Επεξ/σία από shadowlike
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, spahar είπε

Στο site του Netflix (το link που υπάρχει στο άρθρο) λέει το εξής:
 

Αν το verificaiton γίνεται μέσω email (και όχι μέσω τηλ), εμένα μου φαίνεται απλή η διαδικασία, απλά ο κάτοχος του account κάνει ένα rule για email forwarding ότι έρχεται από Netflix και στα emails των υπολοίπων. Αυτό με το να μπαίνεις από το ίδιο WiFi από ότι καταλαβαίνω σου εγγυάται ότι δεν χρειαστεί ποτέ να κάνεις verify τη συσκευή. 

Δηλαδή τι; Ότι κάθε 31 ημέρες θα σου πετάει μια ειδοποίηση όπως το antibot captcha στο l2 για να μην έχεις προγράμματα; Με το forwarding τι θα πατάς και τι θα προωθείς στην τελική; Σύνδεσμο με κλικ; Αριθμό που θα πληκτρολογείς στις υπόλοιπες συσκευές (tablet, κινητό, laptop, tv);

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι πως όσες συσκευές δεν έχουν την ίδια IP δεν θα βλέπουν περιεχόμενο, αυτό που σου έρχεται σε mail όταν κάποιος κάνει χρήση της υπηρεσίας "Μια νέα συσκευή χρησιμοποιεί τον λογαριασμό σας με συσκευή τάδε, τοποθεσία τάδε και ώρα με ημερομηνία. Εκεί θα υπάρχει το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, YDinopoulos είπε

Και η αμεσως επομενη ερωτηση.... :D 

- utorrent ?

- bittorent ?

- Αλλο ?

Προσωπικά μου αρέσει το Transmission. Καθόλου bloatware, απλοποιημένο interface και κάνει ό,τι ακριβώς χρειάζεσαι.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, nchatz said:

Όλες οι συσκευές που συνδέονται στη video streaming υπηρεσία εντός του νοικοκυριού, θα πρέπει να συνδέονται μέσω Wi-Fi στο Netflix τουλάχιστον μία φορά κάθε 31 ημέρες.

 

Άρα θα μου απαγορεύει να βλέπω στο πισι της δουλειάς μου, εκτός του σπιτιού μου. 

Άψογα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πιο ενδιαφέρον είναι το τι θα γίνει με το VPN. Πάρα πολλοί χρήστες χρησιμοποιούν VPN προ του netflix για να έχουν πρόσβαση σε υλικό που δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα τους. Αυτό από μόνο του είναι ένα τεράστιο κεφάλαιο που αγγίζει και το κομμάτι της ιδιωτικότητας και προστασίας του traffic με το οποίο ουσιαστικά η netflix θα έρθει σε κόντρα.

Επεξ/σία από makridis
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Thresh είπε

Εννοώ αν χρησιμοποιούσε αυστηρά ο καθένας μας μόνος του το account, ακόμα κι αν έκανε 4-5 ευρώ το μήνα, θα μας κακοφαινόταν επειδή πολλοί πλέον δεν το χρησιμοποιούμε αρκετά ακόμα και για αυτό το ποσό.

Ρεαλιστικά ούτε 5€ το μήνα δεν αξίζει..

4 λεπτά πριν, makridis είπε

Το πιο ενδιαφέρον είναι το τι θα γίνει με το VPN. Πάρα πολλοί χρήστες χρησιμοποιούν VPN προ του netflix για να έχουν πρόσβαση σε υλικό που δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα τους. Αυτό από μόνο του είναι ένα τεράστιο κεφάλαιο που αγγίζει και το κομμάτι της ιδιωτικότητας και προστασίας του traffic με το οποίο ουσιαστικά η netflix θα έρθει σε κόντρα.

Πλέον θα μπορούν να έχουν όλοι 1 λογαριασμό μιας και θα είναι μία μεγάλη οικογένεια!111!1!!!!1

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπαν τα παραπάνω σχόλια είναι αδύνατο το μέτρο να εφαρμοστεί. Είναι αντίθετο με όλη την λογική και την λειτουργία του internet αυτό που προσπαθούν να κάνουν.

Θα αναγκαστούν στο τέλος να το αποσύρουν και το μόνο που θα καταφέρουν τελικά είναι να έχουν χαλάσει την εικόνα τους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρωστε λιγο ρε σεις
Δεν αξιζει,σκουπιδι,woke agentas λεει ο ενας,ο αλλος λεει HBO καλυτερο με μιση σειρα σε εναν χρονο οτι  ειναι καλυτερο κλπ κλπ
Δεν ξερω σε τι φαση εισαστε αλλα αν εχεις οικογενεια και ειδικα με παιδια μια χαρα content εχει και αυτο ερχεται με καποιον που εχει ολες τις συνδρομητικες.
Το μεγαλυτερο foul ειναι οτι δεν εχει την απλη 4K συνδρομη για standalone χρηστες αλλα στο εχει βαλει πισω απο το μεχρι 4 λογαριασμους που θα εριχνε ακομα περισσοτερο την τιμη 
Τωρα τα 6κατι που μοιραζομαστε τοσα ατομα ειναι ενας καφες τον μηνα αλλα ναι το τσαμπα ειναι πιο φτηνο.
Για εναν μονο χρηστη που γουσταρει να βλεπει 2 3 κατηγοριες μονο οκ αλλα οταν με εναν λογαριασμο βλεπουν τα παιδια σε repeat παιδικα με ελληνικα που ανανεωνονται συνεχως,η κυρα θα δεις τιποτα εμιλυ στο παρισι,σειρες μαγειρικης κλπ και εγω οτι αλλο περισσευει μια χαρα βγαζει τα λεφτα του.
14 δεν θα εδινα παντως εστω και ας τα μοιραζομουν οποτε αυτο ας κοιταξει το netflix και μετα ολα τα αλλα 

 

  • Like 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, eko13 είπε

Δεν κατάλαβα Χριστό από την σελίδα τους, τι θα ισχύει τελικά σε απλά ελληνικά? 

Τί γίνετε όμως στην περίπτωση που κάποιος επιθυμεί να μοιραστεί τη συνδρομή του με άτομο που δεν μένει μαζί του; Στο σημείο αυτό το Netflix ξεκαθαρίζει ότι αυτό δεν επιτρέπεται και ότι «τα άτομα που δεν μένουν στο σπίτι σας θα πρέπει να χρησιμοποιούν τον δικό τους λογαριασμό για να βλέπουν Netflix». Στην περίπτωση αυτή προτείνει την αγορά νέας συνδρομής με το κόστος να είναι το ίδιο που ισχύει για όλους μέχρι σήμερα. Αυτό ξεκινά από τα 7,99€ το μήνα για 1 συσκευή και με HD ανάλυση, συνεχίζει στα 10,99€ για Full HD ανάλυση και 2 υποστηριζόμενες συσκευές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο σημαντικότερος λόγος που έγινε δημοφιλής η πλατφόρμα και έχει τόσο μεγάλο αριθμό χρηστών είναι ο διαμοιρασμός και η δυνατότητα να παρακολουθείς την πλατφόρμα απ' οπουδήποτε.

Αν δεν το είχαν καταλάβει αυτό τα τζιμάνια του Netflix, θα το καταλάβουν σύντομα. 

Επεξ/σία από zananiro
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακομαθημένες υπηρεσίες streaming...

Αυτά γίνονται όταν γίνεσαι νόμιμος και ακολουθείς το σύστημα τους πληρώνοντας...

Θα δουλέψει torrent που θα πάει συνεφο...ξέρετε ταινίες βλεπαμε μια χαρά και πριν το Netflix κ.λ.π.

Μόλις πεινασουν θα αρχίσουν τις προσφορές πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Vita Kappa είπε

Προβλέπεται κατακόρυφη πτώση χρηστών. 

Στάνταρ γιατί εγώ πληρώνω και το δίνω και σε γνωστούς. Αν γίνει αυτό από ότι ξέρω δεν θα κάνουν δικό τους account. Όποτε σίγουρα είναι 3 άτομα εκτός μπαμ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...