Προς το περιεχόμενο

που μπορω να βρω παλια καρτα sd για παλια φωτογραφικη; (θεσσαλονικη)


papercuts

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, πηρα προσφατα μια καμερα (konica minolta dimage z6) και μια καρτα μνημης που εχω (sdhc class4 8gb) δεν κανει λογω σχεδιασμου, δηλαδη ακομα και με φορματ δεν λειτουργει επειδη ειναι πολυ γρηγορη για την καμερα.

Υπαρχει καποιο καταστημα ειτε με ηλεκτρονικα ειτε με φωτογραφικα ειδη που να πουλαει παλιες sd 2gb; Επισης εαν εχει καποιος απο εδω και θα θελε να την πουλησει χερι με χερι θεσσαλονικη dm..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, papercuts είπε

Γεια σας, πηρα προσφατα μια καμερα (konica minolta dimage z6) και μια καρτα μνημης που εχω (sdhc class4 8gb) δεν κανει λογω σχεδιασμου, δηλαδη ακομα και με φορματ δεν λειτουργει επειδη ειναι πολυ γρηγορη για την καμερα.

Υπαρχει καποιο καταστημα ειτε με ηλεκτρονικα ειτε με φωτογραφικα ειδη που να πουλαει παλιες sd 2gb; Επισης εαν εχει καποιος απο εδω και θα θελε να την πουλησει χερι με χερι θεσσαλονικη dm..

    Κάτι θα κάνουμε ....... αφού είσαι και συγχωριανός . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, papercuts είπε

Γεια σας, ξέρετε που μπορώ να βρω/ ή έχετε εσείς;

 

1 λεπτό πριν, papercuts είπε

Γεια σας, ξέρετε που μπορώ να βρω/ ή έχετε εσείς;

     Για να βρεις το θεωρώ απίστευτο αλλά μπορείς να ψάξεις φυσικά ....... έχω μία της Canon σκέτη SD ενός Giga σε χωρητικότητα , αν τη διαβάσει ΟΚ ...... τώρα για λεφτά τι να σου πω ...... αν την διαβάσει τελικά πάρε μου μία 4αδα επαναφορτιζόμενες ΑΑ και είμαι ΟΚ ...... αν βρούμε τις Ladda στο ΙΚΕΑ στα 2450mah ....... 

   Εννοείται όμως ότι έχεις σιγουρευτεί ότι δεν φταίει κάτι άλλο , όπως για παράδειγμα ότι η κάρτα πρέπει να φορμαριστεί μέσα στην μηχανή ...... η ότι δεν έχει ζήτημα ο card reader του σώματος ....... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, babisskg είπε

 

     Για να βρεις το θεωρώ απίστευτο αλλά μπορείς να ψάξεις φυσικά ....... έχω μία της Canon σκέτη SD ενός Giga σε χωρητικότητα , αν τη διαβάσει ΟΚ ...... τώρα για λεφτά τι να σου πω ...... αν την διαβάσει τελικά πάρε μου μία 4αδα επαναφορτιζόμενες ΑΑ και είμαι ΟΚ ...... αν βρούμε τις Ladda στο ΙΚΕΑ στα 2450mah ....... 

   Εννοείται όμως ότι έχεις σιγουρευτεί ότι δεν φταίει κάτι άλλο , όπως για παράδειγμα ότι η κάρτα πρέπει να φορμαριστεί μέσα στην μηχανή ...... η ότι δεν έχει ζήτημα ο card reader του σώματος ....... 

Όταν βάζω την κάρτα μου βγάζει "cannot read card". Από ότι διάβασα online δεν υποστηρίζει SDHC CLASS 4 αλλά υποστηρίζει χαμηλότερες κλάσεις και τις κανονικές sd 2gb. Δοκίμασα να την κάνω format σε FAT 2gb και 1gb. Ίδιο error. Είναι πολύ γρήγορη για αυτήν την κάμερα λογικά. Επίσης δεν βρήκα πως να την κάνω φορμάτ μέσα στην κάμερα, δεν βλέπω κάποια επιλογή αλλά θα το ψάξω καλύτερα.

Ξέρω κάποια παλιά μαγαζιά που ίσως να έχουν τέτοιες μνήμες και θα δω την Δευτέρα που θα κατέβω. Απλά ήθελα να σιγουρευτώ πως υπάρχουν κάποια πχ παλιά ηλεκτρονικάδικα/μαγαζιά φωτογραφίας για να μην γυρνάω παντού τζάμπα.

Εάν δεν βρω κάτι θα έχω την απάντηση σου υπόψιν, σε ευχαριστώ! 

Επεξ/σία από papercuts
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Vista32 είπε

Μήπως σου κάνει αυτή εδώ; Την βλέπω διαθέσιμη.

https://www.e-shop.gr/transcend-secure-digital-2gb-p-PER.554465

ναι!!! σε ευχαριστω πολυ !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/2/2023 στις 11:31 ΜΜ, Vista32 είπε

Μήπως σου κάνει αυτή εδώ; Την βλέπω διαθέσιμη.

https://www.e-shop.gr/transcend-secure-digital-2gb-p-PER.554465

ενταξει την πηρα και δουλευει!! και παλι ευχαριστω!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...