Προς το περιεχόμενο

Cosmote tv on the go


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα 

Ο θείος μου έχει Cosmote tv... Πώς μπορώ να μπαίνω και εγώ ταυτόχρονα στη δική μου τηλεόραση?

Τι πρέπει να κάνω ακριβώς?

Στο google δε βγάζω άκρη..

Θέλει να μου πει κάποιος πως το κάνω ακριβώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ζητήσεις να σου δώσει τα στοιχεία σύνδεσης TV. Θα μπορείτε και οι δύο να βλέπετε ταυτόχρονα ΕΚΤΟΣ από τα αθλητικά που μόνο ένας θα έχει την δυνατότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, jkoukos είπε

Θα ζητήσεις να σου δώσει τα στοιχεία σύνδεσης TV. Θα μπορείτε και οι δύο να βλέπετε ταυτόχρονα ΕΚΤΟΣ από τα αθλητικά που μόνο ένας θα έχει την δυνατότητα.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! 

Δύο ερωτήσεις:

1) Τα στοιχεία σύνδεσης τι είναι ακριβώς? Τι του ζητάω?

2) Αθλητικά όταν λες? Το ίδιο κανάλι? Δεν είναι ποδοσφαιρόφιλος ούτε του μπάσκετ οπότε όταν θέλω να δω αυτά (που αυτά με ενδιαφέρουν) σίγουρα δε θα βλέπει αυτά ο θείος μου! Αλλά μπορεί να βλέπει motogp ας πούμε! Αν θες εξήγησε μου λίγο καλύτερα και εδώ

Ευχαριστώ πραγματικά για τον χρόνο σου 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πας να συνδεθείς θα σου ζητήσει username/password. Αυτά δεν είναι της σύνδεσης του internet αλλά συγκεκριμένα για το Cosmote TV . Σίγουρα τα έχει διαφορετικά δεν θα είχε εικόνα.

Δεν κατάλαβες. Μόνον ένας μπορεί να βλέπει αθλητικό κανάλι. Είναι περιορισμένος της εταιρείας. Αν δεν βλέπει ο θείος σου, καλώς. Διαφορετικά δεν θα μπορείς να δεις εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, jkoukos είπε

Όταν πας να συνδεθείς θα σου ζητήσει username/password. Αυτά δεν είναι της σύνδεσης του internet αλλά συγκεκριμένα για το Cosmote TV . Σίγουρα τα έχει διαφορετικά δεν θα είχε εικόνα.

Δεν κατάλαβες. Μόνον ένας μπορεί να βλέπει αθλητικό κανάλι. Είναι περιορισμένος της εταιρείας. Αν δεν βλέπει ο θείος σου, καλώς. Διαφορετικά δεν θα μπορείς να δεις εσύ.

Κατάλαβα αδερφέ! Ευχαριστώ

Μια ακόμη ερώτηση.... Αν βάλω ίντερνετ Inalan που είναι οπτική ίνα....

Έρχεται κατευθείαν η οπτική ίνα και συνδέεται στο ρούτερ και έχω σύνδεση ή θέλω και γραμμή τηλεφώνου? Για fiber μιλάω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιαδήποτε σύνδεση με οπτική ίνα (FTTH) δεν χρειάζεται τηλεφωνική γραμμή μέσω χάλκινου καλωδίου).

Σε Inalan/HCN δεν χρειάζεται καν τηλεφωνικός αριθμός, αλλά στους 3 μεγάλους τηλεπικοινωνιακούς παρόχους είναι υποχρεωτικό και απλά η τηλεφωνία θα είναι VoIP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jkoukos είπε

Οποιαδήποτε σύνδεση με οπτική ίνα (FTTH) δεν χρειάζεται τηλεφωνική γραμμή μέσω χάλκινου καλωδίου).

Σε Inalan/HCN δεν χρειάζεται καν τηλεφωνικός αριθμός, αλλά στους 3 μεγάλους τηλεπικοινωνιακούς παρόχους είναι υποχρεωτικό και απλά η τηλεφωνία θα είναι VoIP.

Είσαι ωραίος!!! 

Θα βάλω inalan 200αρα χωρίς σταθερό και ρώτησα για να ξέρω!

Άρα από ότι κατάλαβα θα έρθει οπτική ίνα από έξω μέχρι το δωμάτιο μου και μετά κατευθείαν συνδέω πάνω την Tv σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, jkoukos είπε

Η οπτική ίνα θα τερματίσει στον Router της εταιρείας και σε αυτόν θα συνδεθεί ενσύρματα ή ασύρματα η τηλεόραση.

Ναι αυτό εννοώ! Τέλεια μια χαρά 

Θα βάλω και ένα κοντό καλώδιο ethernet και όλα κομπλέ!

Ρώτησα γιατί είναι χαλασμένη η πρίζα του τηλεφώνου στο δωμάτιο!

Να είσαι καλαααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα 

Για να μην ανοίγω νέο θέμα, ξέρει κάποιος να προτείνει κάτι για να βλέπω μέσω Cosmote TV on the Go από Τουρκία ; 

Δοκίμασα μέσω VPN από χώρες ΕΕ (Ελλάδα, Γερμανία, Δανία) και μου βγάζει το παρακάτω: 

"Περιορισμός proxy

Η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη μέσω proxy. Παρακαλώ αλλάξτε τις ρυθμίσεις σύνδεσης στο δίκτυο και δοκιμάστε πάλι"

Αυτό μου το βγάζει και με wifi, αλλά και με data (από τούρκικη κάρτα), πάντα μέσω VPN στο Ipad

καμία ιδέα ;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...