Προς το περιεχόμενο

Sons Of The Forest (Early Access)


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα προτιμούσα να μην είχε τόσο καλά graphs και να έτρεχε άψογα. Το καταλαβαίνω ότι τα graphs εντυπωσιάζουν, αλλα όταν τρέχουν σαν κουτσή Μαρία πιο το νόημα, για να το παίξει καλά το 5% του Steam?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Θα προτιμούσα να μην είχε τόσο καλά graphs και να έτρεχε άψογα. Το καταλαβαίνω ότι τα graphs εντυπωσιάζουν, αλλα όταν τρέχουν σαν κουτσή Μαρία πιο το νόημα, για να το παίξει καλά το 5% του Steam?

 

Εμένα μου κάνει εντύπωση πως γίνεται και μάζεψε τόσο κόσμο.
Οκ ήταν ωραίο το the forest, αλλά με τίποτα δε περίμενα τόση μαζικότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Εμένα μου κάνει εντύπωση πως γίνεται και μάζεψε τόσο κόσμο.
Οκ ήταν ωραίο το the forest, αλλά με τίποτα δε περίμενα τόση μαζικότητα

Dude διαφήμιση είναι η λέξη που ψάχνεις. :P

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Θα προτιμούσα να μην είχε τόσο καλά graphs και να έτρεχε άψογα. Το καταλαβαίνω ότι τα graphs εντυπωσιάζουν, αλλα όταν τρέχουν σαν κουτσή Μαρία πιο το νόημα, για να το παίξει καλά το 5% του Steam?

 

ε καλά γι αυτό υπάρχουν τα διαφορα preset ρίξτο medium και έτοιμος με αυτή τη λογική δε θα υπάρχει ποτε εξέλιξη για να παίζουν όλοι στα τέρματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Εμένα μου κάνει εντύπωση πως γίνεται και μάζεψε τόσο κόσμο.
Οκ ήταν ωραίο το the forest, αλλά με τίποτα δε περίμενα τόση μαζικότητα

Είναι συνδυασμός της χαμηλής σχετικά τιμής για τα σημερινά δεδομένα (29 euros) ως double AA μαζί με το γεγονός ότι προσφέρει άπειρες ώρες να παίξεις με την παρέα σου. Οπότε αν το συγκρίνεις με τα fast food 70ρια ακόμα και 80ρια AAA που μπορεί να τα τελειώσεις σε 10-15 ώρες, είναι προσφορά. Συν ότι το original forest ήταν cult classic στο genre.

Όσοι έχετε θέματα δοκιμάστε αυτά τα settings.

Capture.jpg

Με τα medium/high είμαι 60-72 fps κλειδωμένος σε native 1440p με SMAA με το rivatuner frame limiter. Υπάρχουν σημεία στο game που είμαι gpu bound (αυτά είναι τα low 60s) και άλλα που είμαι cpu bound (αυτά παίζουν στα 65-70 με τον 3700x). Συνήθως νύχτα αν έχετε πολλά light sources και είσαστε κοντά στην ακτή αν γίνει χαμός τότε πέφτουν. Επίσης σημαντικό να έχετε exclusive full screen, vsync off και ενεργοποιημένο το resizable bar γιατί και αυτά επηρεάζουν το performance.

Βασικά μπορεί να βγάλετε και το fog off δε προσφέρει κάτι σε τέτοιου είδους game imo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Dude διαφήμιση είναι η λέξη που ψάχνεις. :P

 

6 ώρες πριν, ilos είπε

Είναι συνδυασμός της χαμηλής σχετικά τιμής για τα σημερινά δεδομένα (29 euros) ως double AA μαζί με το γεγονός ότι προσφέρει άπειρες ώρες να παίξεις με την παρέα σου. Οπότε αν το συγκρίνεις με τα fast food 70ρια ακόμα και 80ρια AAA που μπορεί να τα τελειώσεις σε 10-15 ώρες, είναι προσφορά. Συν ότι το original forest ήταν cult classic στο genre.

Όσοι έχετε θέματα δοκιμάστε αυτά τα settings.

Capture.jpg

Με τα medium/high είμαι 60-72 fps κλειδωμένος σε native 1440p με SMAA με το rivatuner frame limiter. Υπάρχουν σημεία στο game που είμαι gpu bound (αυτά είναι τα low 60s) και άλλα που είμαι cpu bound (αυτά παίζουν στα 65-70 με τον 3700x). Συνήθως νύχτα αν έχετε πολλά light sources και είσαστε κοντά στην ακτή αν γίνει χαμός τότε πέφτουν. Επίσης σημαντικό να έχετε exclusive full screen, vsync off και ενεργοποιημένο το resizable bar γιατί και αυτά επηρεάζουν το performance.

Βασικά μπορεί να βγάλετε και το fog off δε προσφέρει κάτι σε τέτοιου είδους game imo.

 

 

Δεν είδα να παίζει κάπου τόσο πολύ να πεις ότι το διαφήμιζαν σα τρελοί. Πέρα από τις 2 ακυρωμενες ημερομηνίες κυκλοφορίας που ακούστηκε μετά το χάος. Αλλά τεσπά. Μακάρι να πάει καλά το development. Ακόμα λείπουν πολύ βασικά πραματακια για να κάτσω να ασχοληθώ και το πιο βασικό δεν έχει dedicated servers,  σιγά τώρα με τα ωράρια εργασίας που έχουμε μη μπλέκουμε με το ποιος θα hostαρει. Ας προχωρήσει το παιχνίδι και το βλέπουμε. Τώρα τους τραβάνε οι streamers. 

Εντάξει είναι φτηνό και σε σχέση με άλλες φολες που έχουμε παίξει κ τις έχουμε πληρώσει χρυσές.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
17 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

 

Αγαπημένος καμενος!

Αυτό παιχνίδι ειλικρινά δε ξέρω γιατί έχει τόσες καλές κριτικές.

Το πήραμε αυτή τη βδομάδα, λιώνεις εύκολα ώρες.

Όχι είναι κουτσό, του λείπουν πράγματα που είχε το 1ο παιχνίδι και είναι βαριά πράγματα! Μηχανισμοί που υπήρχαν, τώρα τίποτα.

Το base crafting είναι α θ λ ι ό τ α τ ο! Ένα αίσχος!

Εννοείται για content ακόμα είναι νωρίς μέχρι να τελειώσει και να ολοκληρωθεί το παιχνίδι.

Επίσης το ΑΙ του Kelvin θέλει φτιάξιμο ή να τον βγάλουν τελείως, ότι πιο άχρηστο υπάρχει. Είναι καινοτομία για τέτοιο παιχνίδι αλλά δε λειτουργεί σωστά και προκαλεί προβλήματα. Από το να κάθεται και να μη κάνει αυτό που του είπες, ή να τον έχεις αφήσει να κόβει και να μαζεύει δέντρα και να έχεις πάει σε άλλο μέρος του νησιού και ξαφνικά να σκάει μπροστά σου και να σου παίρνει τους κορμούς να τους πάει στο σημείο που του είπες. Ή απλώς να του έχεις πει να περιμένει στη βάση σου και να τον βλέπεις μετά από λίγο εκεί που έχεις πάει και να τον σκοτώνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/3/2023 στις 11:14 ΠΜ, xtrmsnpr είπε

Αγαπημένος καμενος!

Αυτό παιχνίδι ειλικρινά δε ξέρω γιατί έχει τόσες καλές κριτικές.

Το πήραμε αυτή τη βδομάδα, λιώνεις εύκολα ώρες.

Όχι είναι κουτσό, του λείπουν πράγματα που είχε το 1ο παιχνίδι και είναι βαριά πράγματα! Μηχανισμοί που υπήρχαν, τώρα τίποτα.

Το base crafting είναι α θ λ ι ό τ α τ ο! Ένα αίσχος!

Εννοείται για content ακόμα είναι νωρίς μέχρι να τελειώσει και να ολοκληρωθεί το παιχνίδι.

Επίσης το ΑΙ του Kelvin θέλει φτιάξιμο ή να τον βγάλουν τελείως, ότι πιο άχρηστο υπάρχει. Είναι καινοτομία για τέτοιο παιχνίδι αλλά δε λειτουργεί σωστά και προκαλεί προβλήματα. Από το να κάθεται και να μη κάνει αυτό που του είπες, ή να τον έχεις αφήσει να κόβει και να μαζεύει δέντρα και να έχεις πάει σε άλλο μέρος του νησιού και ξαφνικά να σκάει μπροστά σου και να σου παίρνει τους κορμούς να τους πάει στο σημείο που του είπες. Ή απλώς να του έχεις πει να περιμένει στη βάση σου και να τον βλέπεις μετά από λίγο εκεί που έχεις πάει και να τον σκοτώνουν.

Early access ειναι δωστου χρονο. Ειναι απο τους δημιουργους του the forest ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια εκει εξω. Οταν ερθει σε stable release και εχει αυτα τα θεματα τοτε να το κραξουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Arkin είπε

Early access ειναι δωστου χρονο. Ειναι απο τους δημιουργους του the forest ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια εκει εξω. Οταν ερθει σε stable release και εχει αυτα τα θεματα τοτε να το κραξουμε. 

Βεβαίως.

Ανέφερα τι έχει ως τώρα. Και του λείπουν μηχανισμοί που υπήρχαν, εμπρός πίσω!

Είναι η απορία μου πως γίνεται να πήρε βαθμολογίες καλές ενώ είναι κουτσό παιχνίδι.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, Arkin said:

κραξουμε

Θα το κράξουμε ελαφρώς και τώρα για να τους υπενθυμίσουμε ότι μισοτελειωμένα παιχνίδια και ελλειπή δεν πρέπει να καταφτάνουν σε "stable final release" state

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παιχνίδι σήμερα (22/2/24) πάει στην έκδοση v1.0 και φεύγει από την early access φάση μετά από 1 χρόνο!

 

 

(Μιας και ακόμα δεν έχει βγει το update/ή νέο, υποθέτω ότι στις 20.00 δική μας ώρα θα γίνει και αυτό.)

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...