Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακός μετασχηματισμός - Αναβάθμιση ταμειακών μηχανώς και αντικατάσταση POS


ekrepali

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, leon235 είπε

Γιατί είναι η μόνη που λειτουργεί out of the box χωρίς προβλήματα. Αν καταφέρεις να βρεις τερματικό βέβαια

4% έχει προμήθεια χώρια την χρέωση της υποστήριξης. και κάτι ακόμη. δεν μπορείς να διαφημίζεις μία τράπεζα από την στιγμή που τα έχει κάνει χάλια στις υπόλοιπες διασυνδέσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, james01gr είπε

4% έχει προμήθεια χώρια την χρέωση της υποστήριξης. και κάτι ακόμη. δεν μπορείς να διαφημίζεις μία τράπεζα από την στιγμή που τα έχει κάνει χάλια στις υπόλοιπες διασυνδέσεις.

Μήπως να μιλήσεις μαζί τους, γιατί εμένα μου δίνουν 0.9% προμήθεια. 4% πρώτη φορά το ακούω. Νομίζω οτι αναφέρουν την all in one Λυση, όχι γενικά την τράπεζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, leon235 είπε

Μήπως να μιλήσεις μαζί τους, γιατί εμένα μου δίνουν 0.9% προμήθεια. 4% πρώτη φορά το ακούω. Νομίζω οτι αναφέρουν την all in one Λυση, όχι γενικά την τράπεζα

δεν πρόκειται να κάτσω να ασχοληθώ και να πληρώνω και προμήθεια για να τυπώνω αποδείξεις. απλά το αναφέρω γιατί αυτό μου είπε ο τεχνικός. δεν μιλάμε για χρέωση των τραπεζικών προμηθειών.

και επειδή το έψαξα, η συνδρομή είναι 28 + ΦΠΑ (με προσφορά από τα 56!!!) πληρώνεις στην primer τον μήνα συν την χρέωση στην τράπεζα. με τις υγείες μας. 336 + ΦΠΑ για να τυπώνω αποδείξεις; μα σοβαρά μιλάμε τώρα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, james01gr είπε

δεν πρόκειται να κάτσω να ασχοληθώ και να πληρώνω και προμήθεια για να τυπώνω αποδείξεις. απλά το αναφέρω γιατί αυτό μου είπε ο τεχνικός. δεν μιλάμε για χρέωση των τραπεζικών προμηθειών.

και επειδή το έψαξα, η συνδρομή είναι 28 + ΦΠΑ (με προσφορά από τα 56!!!) πληρώνεις στην primer τον μήνα συν την χρέωση στην τράπεζα. με τις υγείες μας. 336 + ΦΠΑ για να τυπώνω αποδείξεις; μα σοβαρά μιλάμε τώρα;

Κάτι δεν σου λένε καλά, εγώ πληρώνω 12 ευρώ τον μήνα + 50 ευρώ τον χρόνο υποστήριξη=194 ευρώ χωρίς καμία άλλη προμήθεια επι της συναλλαγής πέραν της τράπεζας (που είναι 0,9 όπως σου είπα). Επίσης τον πρώτο χρόνο δεν έχω πληρώσει τίποτα γιατί το πήρα με voucher.

Ο τεχνικός δεν νομίζω να σου τα πει σωστά δεδομένου οτι μιλάμε για ανταγωνιστική λύση με αυτόν. Λογικό είναι να σου πει οτι θα πάθεις τύφο, πανούκλα και πανώλη αν το πάρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leon235 είπε

Γιατί είναι η μόνη που λειτουργεί out of the box χωρίς προβλήματα. Αν καταφέρεις να βρεις τερματικό βέβαια

Καλό, έχω κι άλλο ένα με τον Τοτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη κοντευει το τελος του μηνα και ακρη δεν εχω βγαλει υπαρχει περιπτωση πριν παω σε viva η epay pax 80 να εχει συνδεσει κανεις ics micro 2 με epay verifone vx520 ολα στις τελευταιες ενημερωσεις τους; να περιμενω την και καλα αναβαθμιση που ερχεται για το pos η να κανω τωρα αλλαγη μπας και προλαβω το προστιμο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους έχουν sam4s: από ότι φαίνεται η αναβάθμιση που έγινε από τον τεχνικό μας τον Φεβρουάριο, ήταν παλιά έκδοση μεν, αλλά μάλλον με τις αλλαγές για την διασύνδεση. ΟΜΩΣ, σήμερα εκτύπωσε τις πληροφορίες software και σύγκρινε το md5 sum το οποίο τελικά ήταν παλιό. Τελικά είχε νεότερη έκδοση. 

Τωρα εκτυπώνει σωστά ολόκληρη την απόδειξη. Πήρε 2-3 φορές την διαδικασία του update για να το κατεβάσει όντως 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξερω οτι χωρις να ειναι ετοιμος κανεις.
Κρατος
Εφορια
τραπεζες
εταιρειες
εγκαταστατες- τεχνικοι
επιχειρησεις
Και τελικως εμεις που δεν φταιμε σε τιποτα, τα πληρωνουμε ολα, κανονικα ολα ομως. Και σε χρημα αλλα και σε χρονο.
Και ολα αυτα γιατι νομιζει οτι ετσι θα παταξει την φοροδιαφυγη. Λες και απο τα μικρομαγαζα βγαζει τον τζιρο (ετσι φαινεται δηλαδη)
Οπως και να εχει εγω παντως δεν εχω καταφερει να συδνεσω την epia mcr με το viva pos ds50 (Νομιζω ειναι)

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Highlander είπε

Καλό, έχω κι άλλο ένα με τον Τοτό.

Εγώ αναφέρω τις προσωπικές μου εμπειρίες, αν έχει άλλος άλλες καλώς. Στην τελική δεν έχω κάποιο όφελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δωθει κι αλλη παραταση και αμφιβαλλω αν εστω και ενα προστιμο καταλογιστει.Αν ηταν 100 ευρω το συζηταμε για 10.000 ειναι τοσο εξωφρενικο που απλα θα μεινει στα χαρτια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, verylife78 said:

Εγω ξερω οτι χωρις να ειναι ετοιμος κανεις.
Κρατος
Εφορια
τραπεζες
εταιρειες
εγκαταστατες- τεχνικοι
επιχειρησεις
Και τελικως εμεις που δεν φταιμε σε τιποτα, τα πληρωνουμε ολα, κανονικα ολα ομως. Και σε χρημα αλλα και σε χρονο.
Και ολα αυτα γιατι νομιζει οτι ετσι θα παταξει την φοροδιαφυγη. Λες και απο τα μικρομαγαζα βγαζει τον τζιρο (ετσι φαινεται δηλαδη)
Οπως και να εχει εγω παντως δεν εχω καταφερει να συδνεσω την epia mcr με το viva pos ds50 (Νομιζω ειναι)

 

Το όλο πράγμα τρέχει εδώ και χρόνια,  οι κατασκευαστές ταμειακών  αργήσανε, βέβαια σε σύγκριση με τους παρόχους pos  τους λες και founding fathers

Το κλασικό κάθε φόρα,  βγαίνει οδηγία,   οι κατασκευαστές το τρενάρουν όσο πάει,  οι πολίτες όσο πάει,  και 7 μέρες πριν αρχίσουν τα πρόστιμα όλοι κλαίμε!

 

οσο και να σου φαίνεται παράξενο,    500.000+ μικρές επιχειρήσεις που κόβουν μαύρα δεν είναι αστείο

Οι μεγάλοι κάνουν φοροαποφυγή,  αυτό είναι άλλη κατηγορία

Εσυ δεν είχες και viva softpos;   

Αν ναι απο ότι διαβάζω τα πάει καλά με συνδέσεις με αρκετές ταμείακες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, sdikr είπε

Το όλο πράγμα τρέχει εδώ και χρόνια,  οι κατασκευαστές ταμειακών  αργήσανε, βέβαια σε σύγκριση με τους παρόχους pos  τους λες και founding fathers

Το κλασικό κάθε φόρα,  βγαίνει οδηγία,   οι κατασκευαστές το τρενάρουν όσο πάει,  οι πολίτες όσο πάει,  και 7 μέρες πριν αρχίσουν τα πρόστιμα όλοι κλαίμε!

 

οσο και να σου φαίνεται παράξενο,    500.000+ μικρές επιχειρήσεις που κόβουν μαύρα δεν είναι αστείο

Οι μεγάλοι κάνουν φοροαποφυγή,  αυτό είναι άλλη κατηγορία

Εσυ δεν είχες και viva softpos;   

Αν ναι απο ότι διαβάζω τα πάει καλά με συνδέσεις με αρκετές ταμείακες

 

μικρη επιχειρηση, συμφωνα με τον ορισμο ειναι μια επιχειρηση που εχει μεχρι 199 ατομα (μικρομεσαια), πιο κατω ειναι οι ατομικες.
Βγες βραδυ εξω...ποιος πληρωνει με καρτα. Εκει ειναι τα πολλα λεφτα και οχι στα καταστηματα λιανικης.
Εχω ναι στο κινητο. Μα υποτιθεται οτι δουλευουν μαζι αυτα τα δυο viva adroid pos (οχι softpos) και epia mcr. Αλλα κανεις δεν ξερει τι γινεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, verylife78 said:

μικρη επιχειρηση, συμφωνα με τον ορισμο ειναι μια επιχειρηση που εχει μεχρι 199 ατομα (μικρομεσαια), πιο κατω ειναι οι ατομικες.
Βγες βραδυ εξω...ποιος πληρωνει με καρτα. Εκει ειναι τα πολλα λεφτα και οχι στα καταστηματα λιανικης.
Εχω ναι στο κινητο. Μα υποτιθεται οτι δουλευουν μαζι αυτα τα δυο viva adroid pos (οχι softpos) και epia mcr. Αλλα κανεις δεν ξερει τι γινεται.

Μικρή επιχείρηση με τον ορισμό που έχουμε στην Ελλάδα,  όχι τον ορισμό που έχει η MS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, leon235 είπε

Εγώ αναφέρω τις προσωπικές μου εμπειρίες, αν έχει άλλος άλλες καλώς. Στην τελική δεν έχω κάποιο όφελος

Για να καταλάβεις το point, το πρόβλημα δεν είναι μόνο αν λειτουργεί απροβλημάτιστα.
Η ΑΑΔΕ λοιπόν σε σπρώχνει σε ένα προϊόν το οποίο σε μία 5ετία θα σου έχει στοιχίσει 1200,00€
Όσο για την υποστήριξη την πληρώνεις 50€+ΦΠΑ το έτος (στην παραπάνω τιμή).
https://primer.gr/checkout-2/?add-to-cart=6802&quantity1&product_id=6802&variation_id=6804
(με την έκπτωση που έχει τώρα)
Ενώ μια ταμειακή της προκοπής έστω με αναβαθμίσεις θα σου πάει 500,00€ (που δεν, αλλά λέμε τώρα)
Επιπλέον πρέπει να βάλεις τα κόστη φύλαξης data μετά την 5ετία ή όποια άλλη αύξηση τους έρθει ή την κανονική τιμή μόλις σταματήσει η προσφορά.
Όλα αυτά για το φθηνό πακέτο, δεν μιλάμε για κάτι παραπάνω.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...