Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft εργάζεται για την προσθήκη εγγενών ελέγχων περιφερειακών συσκευών RGB στα Windows 11


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Ai7isoLinear είπε

Μπορείς να μου πείς τί σχέση έχει το group policy για εικόνα, το wallpaper και τα χρώματα της οθόνης - τα οποία μπορoύν να εξυπηρετηθούν με τη χρήση μόνο του teamviewer - με RGB Control περιφερειακών gaming συσκευών από εταιρείες όπως η razer, corsair, logitech κτλπ? 

Όλες οι εταιρίες που ανέφερες είναι για gamers και καμία από αυτές δεν χρησιμοποιείται σε εταιρικό περιβάλλον άρα δεν έχεις ιδέα από εταιρικό περιβάλλον που η πλειοψηφία των users δε ξέρει καν ότι η οθόνη έχει κουμπάκια.

Για σας που μπορείτε να ρυθμίζετε μόνοι σας στο κομπιούτερ είναι άχρηστο δεν διαφωνώ. Τα κομπιούτερ όμως δεν είναι μόνο για gaming και δεν υπάρχουν μόνο προσωπικά PC για το σπίτι.  

Σε interview, κάνω κάτι τέτοιες ερωτήσεις κι αν η απάντηση που θα έπαιρνα είναι ότι δεν έχει αξία σημαίνει ότι είσαι junior level.

Επεξ/σία από klaftop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, klaftop είπε

Όλες οι εταιρίες που ανέφερες είναι για gamers και καμία από αυτές δεν χρησιμοποιείται σε εταιρικό περιβάλλον άρα δεν έχεις ιδέα από εταιρικό περιβάλλον που η πλειοψηφία των users δε ξέρει καν ότι η οθόνη έχει κουμπάκια.

Για σας που μπορείτε να ρυθμίζετε μόνοι σας στο κομπιούτερ είναι άχρηστο δεν διαφωνώ. Τα κομπιούτερ όμως δεν είναι μόνο για gaming και δεν υπάρχουν μόνο προσωπικά PC για το σπίτι.  

Σε interview, κάνω κάτι τέτοιες ερωτήσεις κι αν η απάντηση που θα έπαιρνα είναι ότι δεν έχει αξία σημαίνει ότι είσαι junior level.

Έχεις διαβάσει το άρθρο ή σχολιάζεις γιατί σ' αρέσει η πληκτρολόγηση; Αναφερόμαστε σε έλεγχο RGB φωτισμού περιφερειακών, όχι χρωματική απόδοση οθόνης,  το οποίο μόνος σου λες ότι δεν είναι για εταιρικό περιβάλλον και επομένως ότι έχεις πει μέχρι τώρα είναι άκυρο.

Με τέτοια αναγνωστική ικανότητα καταλαβαίνω και την ποιότητα των συνεντεύξεων.

  • Like 2
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Eloy είπε

 

 

Παιδιά η περίπτωση ενός hdmi και για τις δυό δουλειές δεν δουλεύει πάντα σωστά αν μεσολαβεί κι ενισχυτής.  Με απλές συνδέσεις και χωρίς χρήση άλλων συσκευών, έχεις 2 δυνατότητες...

α) PC hdmi -> Amp hdmi για ήχο κι απο εκεί -> monitor hdmi για εικόνα - και μπορεί να έχεις delays και lipsync προβλημα - ξέχωρα που δεν έχεις εικόνα αν δεν ανοίξεις τον ενισχυτή

β) PC hdmi -> monitor hdmi για εικόνα κι απο εκεί με το monitor spdif out (coax ή optical) -> Amp digital input  - και μπορεί να αναρωτιέσαι (όπως μου έτυχε σε samsung μονιτορ) γιατί ο ήχος έχει τόσο απελπιστικά χαμηλή ένταση και να μην έρχεται στα ίσια της με τίποτα...

Υπάρχει και η λύση να έχεις 1 HDMI μόνο για τον ήχο πάντως.

Συγχρονισμός ήχου εικόνας μπορεί να χρειαστεί ανεξάρτητα πως τα συνδέεις. Πχ η δικιά μου oled σε movie mode έχει περίπου 100ms latency, οπότε αν συνέδεα ενισχυτή, ανεξάρτητα πως, πάλι θα έπρεπε να το ρυθμίσω, γι'αυτό υπάρχει αυτή η ρύθμιση στους ενισχυτές. +-50ms περίπου νομίζω δεν καταλαβαίνεις την διαφορά.

To ιδανικό για τον συγχρονισμό είναι να έχει ο ενισχυτής επιλογές delay για κάθε input ξεχωριστά, και όχι μόνο μια επιλογή, δεν ξέρω αν όντως έχουν, τουλάχιστον οι πιο νέοι. 

Το ότι πρέπει να έχεις και τον ενισχυτή ανοιχτό αν κάνεις daisy chain είναι ένα θέμα, αλλά εντάξει πόσο να καίει στο idle.

Επεξ/σία από Jts
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τοσo καιρο δεν εχουν φτιαξει την απαισια task bar που δουλευε τελεικα απο την εποχη των Windows 95 και χαλασαν μονο στα Windows 11, βασικο χαρακτηριστικο παραγωγικοτητας για αρκετους,  και ασχολουνται με native υποστηριξη λαμπακιων, κατι που κανεις δε ζητησε και δε προσφερει καμια βελτιωση παραγωγικοτητας. Αυτο παει να πει να εχεις προτεραιοτητες....

Επεξ/σία από asmilon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, klaftop είπε

Όλες οι εταιρίες που ανέφερες είναι για gamers και καμία από αυτές δεν χρησιμοποιείται σε εταιρικό περιβάλλον άρα δεν έχεις ιδέα από εταιρικό περιβάλλον που η πλειοψηφία των users δε ξέρει καν ότι η οθόνη έχει κουμπάκια.

Για σας που μπορείτε να ρυθμίζετε μόνοι σας στο κομπιούτερ είναι άχρηστο δεν διαφωνώ. Τα κομπιούτερ όμως δεν είναι μόνο για gaming και δεν υπάρχουν μόνο προσωπικά PC για το σπίτι.  

Σε interview, κάνω κάτι τέτοιες ερωτήσεις κι αν η απάντηση που θα έπαιρνα είναι ότι δεν έχει αξία σημαίνει ότι είσαι junior level.

Εκτός από προσβλητικός χωρίς ιδιαίτερο λόγο, έχεις και πρόβλημα κατανόησης.

Μπήκες σε ένα θέμα που αφορά feature για gaming να μιλήσεις για εταιρικά περιβάλλοντα. Μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι είσαι εκτός θέματος εντελώς.

Επεξ/σία από Ai7isoLinear
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, klaftop είπε

Όλες οι εταιρίες που ανέφερες είναι για gamers και καμία από αυτές δεν χρησιμοποιείται σε εταιρικό περιβάλλον άρα δεν έχεις ιδέα από εταιρικό περιβάλλον που η πλειοψηφία των users δε ξέρει καν ότι η οθόνη έχει κουμπάκια.

Για σας που μπορείτε να ρυθμίζετε μόνοι σας στο κομπιούτερ είναι άχρηστο δεν διαφωνώ. Τα κομπιούτερ όμως δεν είναι μόνο για gaming και δεν υπάρχουν μόνο προσωπικά PC για το σπίτι.  

Σε interview, κάνω κάτι τέτοιες ερωτήσεις κι αν η απάντηση που θα έπαιρνα είναι ότι δεν έχει αξία σημαίνει ότι είσαι junior level.

Τα σέβη μου κύρ Διευθυντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, klaftop είπε

Όλες οι εταιρίες που ανέφερες είναι για gamers και καμία από αυτές δεν χρησιμοποιείται σε εταιρικό περιβάλλον άρα δεν έχεις ιδέα από εταιρικό περιβάλλον που η πλειοψηφία των users δε ξέρει καν ότι η οθόνη έχει κουμπάκια.

Για σας που μπορείτε να ρυθμίζετε μόνοι σας στο κομπιούτερ είναι άχρηστο δεν διαφωνώ. Τα κομπιούτερ όμως δεν είναι μόνο για gaming και δεν υπάρχουν μόνο προσωπικά PC για το σπίτι.  

Άλλα λέει το άρθρο, άλλα γράφεις εσύ, γενικά ένας χαμός. Το άρθρο μιλάει για ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΆ RGB, όχι για οθόνες, ποντίκια και χίλια δυο. Θύμισε μου, πότε ήταν η τελευταία φορά που εργαζόμενος σε εταιρεία είχε πρόβλημα με τα RGB στο PC του και δεν μπορούσε να δουλέψει;

7 ώρες πριν, klaftop είπε

Σε interview, κάνω κάτι τέτοιες ερωτήσεις κι αν η απάντηση που θα έπαιρνα είναι ότι δεν έχει αξία σημαίνει ότι είσαι junior level.

Ευτυχώς έχω αποφύγει κάτι τέτοια interviews, για την ψυχική μου υγεία...

Υ.Γ. Τελευταία φορά που άκουσα στα ελληνικά το "κομπιούτερ" ήταν πριν καμιά 10αρια χρόνια. Κάποιοι φαίνεται έχουν μείνει εκεί.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, greece_rodos είπε

Εάν το πετύχουν και δουλεύουν όλα τα RGB σωστά συμπεριλαμβανομένων και των καρτών γραφικών, μνημών και μητρικών τότε θα τους πω συγχαρητήρια. Α! επί τις ευκαιρίας γιατί δεν βάζουν ρύθμιση για τα τους ανεμιστήρες;

Αυτό ! ενα control panel για ταχυτητα ανεμιστήρων, θερμοκρασιών που να σε ειδοποιει, cpu temperature high , fan stopped working.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, asmilon είπε

Τοσo καιρο δεν εχουν φτιαξει την απαισια task bar που δουλευε τελεικα απο την εποχη των Windows 95 και χαλασαν μονο στα Windows 11, βασικο χαρακτηριστικο παραγωγικοτητας για αρκετους,  και ασχολουνται με native υποστηριξη λαμπακιων, κατι που κανεις δε ζητησε και δε προσφερει καμια βελτιωση παραγωγικοτητας. Αυτο παει να πει να εχεις προτεραιοτητες....

Eίναι πολλά τα λεφτά για να αγνοήσουν τα λαμπιόνια οι εταιρίες... Ετσι όπως το βλέπω, αυτήν την στιγμή, το "αισθητικό" (το rgb) πρέπει να φέρνει περισσότερο χρήμα στις εταιρίες απότι το storage  ή το networking στον χώρο των οικιακών υπολογιστών. Και είναι ένας τομέας που εμπλέκει όλους τους κατασκευαστές hardware υπολογιστή. Δεν έχουν αφήσει τίποτα απ'έξω - μέχρι και rgb mousepads κυκλοφορούν. Οι μόνοι που έχουν εκφράσει ενστάσεις είναι οι κατασκευαστές χριστουγεννιατικων στολιδιών γιατί τους ρίχνει τις πωλήσεις...

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, MikeKata είπε

Άλλα λέει το άρθρο, άλλα γράφεις εσύ, γενικά ένας χαμός. Το άρθρο μιλάει για ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΆ RGB, όχι για οθόνες, ποντίκια και χίλια δυο. Θύμισε μου, πότε ήταν η τελευταία φορά που εργαζόμενος σε εταιρεία είχε πρόβλημα με τα RGB στο PC του και δεν μπορούσε να δουλέψει;

Ευτυχώς έχω αποφύγει κάτι τέτοια interviews, για την ψυχική μου υγεία...

Υ.Γ. Τελευταία φορά που άκουσα στα ελληνικά το "κομπιούτερ" ήταν πριν καμιά 10αρια χρόνια. Κάποιοι φαίνεται έχουν μείνει εκεί.

 

η διαφορά ειναι εγω κάνω τα interviews και σε σενα σου τα κανουν. αν δε βρίσκεις αξία στο να μπορείς από το λειτουργικο να ελέγχεις το hardware δεν αξίζει τιποτα κανένα πτυχίο που έχεις είναι απλό τεστ λογικής που κοπηκες.   από και αν προσπαθείς να μου την πεις γιατι εγραψα το κομπιουτερ στα ελληνικα οταν η μονη γλώσσα που γραφω επαγγελματικα ειναι στα αγγλικα, εχεις πολλα issues και σε λυπαμαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, klaftop είπε

είναι απλό τεστ λογικής που κοπηκες

Για να φτάσουμε στο "τεστ λογικής", πρέπει πρώτα να περάσεις το τεστ της "κατανόησης κειμένου". Στο οποίο έχεις αποτύχει ΠΑΤΑΓΩΔΩΣ μιας και δεν κατανόησες τι γράφει το άρθρο, όπως σου έχουμε πει πολλοί σχολιαστές εδώ μέσα. Δε βρέχει...

36 λεπτά πριν, klaftop είπε

η διαφορά ειναι εγω κάνω τα interviews και σε σενα σου τα κανουν

Δε μου κάνει εντύπωση. Έχω βρει άπειρες θέσεις όπου ο recruiter είχε ελάχιστα προσόντα σε σχέση με το συνεντευξιαζόμενο και απλά ακολουθούσε μια προεπιλεγμένη σειρά ερωτήσεων που του είπαν χωρίς να τις καταλαβαίνει. Συνδυάζοντάς το με το γεγονός ότι εδώ μιλάμε για RGB λαμπάκια που αναφέρονται σε gamers και δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση με productivity (όχι γενικά για "έλεγχο στο hardware"), ενώ εσύ μιλάς για productivity (άλλα αντί άλλων), μπορώ να υποψιαστώ ποιο είδος "recruiter" είσαι.

36 λεπτά πριν, klaftop είπε

από και αν προσπαθείς να μου την πεις γιατι εγραψα το κομπιουτερ στα ελληνικα

Απλά είναι μια ένδειξη (μαζί με όλες τις υπόλοιπες) του πόσο έχει μείνει πίσω στο χρόνο ο καθένας.

36 λεπτά πριν, klaftop είπε

σε λυπαμαι

Μη λυπάσαι. Έχω περάσει το στάδιο των συνεντεύξεων, ακολουθώ αυτό που μου αρέσει, στον ερευνητικό τομέα που μου αρέσει. Δεν προσπαθώ να βγάλω "εξουσία" σε ανθρώπους που προσπαθούν να βρουν δουλειά όταν έχω έλλειψη κατανόησης κειμένου και (πιθανώς από τα συμφραζόμενα) τεχνικών δεξιοτήτων.

Cheers, mate (αυτό θα το καταλάβεις), καλή συνέχεια.

Επεξ/σία από MikeKata
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, bqau είπε

Τα σέβη μου κύρ Διευθυντά.

οσα δεν πιάνει η αλεπου...

1 λεπτό πριν, MikeKata είπε

Για να φτάσουμε στο "τεστ λογικής", πρέπει πρώτα να περάσεις το τεστ της "κατανόησης κειμένου". Στο οποίο έχεις αποτύχει ΠΑΤΑΓΩΔΩΣ μιας και δεν κατανόησες τι γράφει το άρθρο, όπως σου έχουμε πει πολλοί σχολιαστές εδώ μέσα. Δε βρέχει...

Δε μου κάνει εντύπωση. Έχω βρει άπειρες θέσεις όπου ο recruiter είχε ελάχιστα προσόντα σε σχέση με το συνεντευξιαζόμενο και απλά ακολουθούσε μια προεπιλεγμένη σειρά ερωτήσεων που του είπαν χωρίς να τις καταλαβαίνει. Συνδυάζοντάς το με το γεγονός ότι εδώ μιλάμε για RGB λαμπάκια που αναφέρονται σε gamers και δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση με productivity (όχι γενικά για "έλεγχο στο hardware), ενώ εσύ μιλάς για productivity (άλλα αντί άλλων), μπορώ να υποψιαστώ ποιο είδος "recruiter" είσαι.

Απλά είναι μια ένδειξη (μαζί με όλες τις υπόλοιπες) του πόσο έχει μείνει πίσω στο χρόνο ο καθένας.

Μη λυπάσαι. Έχω περάσει το στάδιο των συνεντεύξεων, ακολουθώ αυτό που μου αρέσει, στον ερευνητικό τομέα που μου αρέσει. Δεν προσπαθώ να βγάλω "εξουσία" σε ανθρώπους που προσπαθούν να βρουν δουλειά όταν έχω έλλειψη κατανόησης κειμένου και (πιθανώς από τα συμφραζόμενα) τεχνικών δεξιοτήτων.

Cheers, mate (αυτό θα το καταλάβεις), καλή συνέχεια.

Οκ ειναι λαθος RGB lighting που αναφερομαι, δεν ασχολουμαι με παιχνιδια και ουτε κανω το pc μου χριστουγεννιατικο δεντρο οπως εσεις. σε αυτο απολογουμαι , αλλα εγω δεν επιτεθηκα σε κανενα εσεις επιτεθηκατε σε μενα γιατι δεν εχετε παιδεια, εσεις παιζετε με χρωματακια στα φωτακια και τα ξερετε αντε και στολιστε και κανενα ντατσουν 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, klaftop είπε

 αλλα εγω δεν επιτεθηκα σε κανενα εσεις επιτεθηκατε σε μενα γιατι δεν εχετε παιδεια, εσεις παιζετε με χρωματακια στα φωτακια και τα ξερετε αντε και στολιστε και κανενα ντατσουν 

Ξέρεις και την ποιότητα της παιδείας που έχουμε λάβει τώρα. Πάμε λοιπόν να δούμε ποιος έχει παιδεία και ποιος όχι.

Το πρώτο σου σχόλιο ήταν αυτό:

23 ώρες πριν, klaftop είπε

Δεν ξέρω γιατί στα σχόλια σνομπάρουν αυτό το feature είναι πάρα πολύ σημαντικό, αλλά χρειάζεται εμπειρία και γνώση για να καταλάβεις την αξία του. Μέχρι και group policy για να φτιάχνεις την εικόνα σε χιλιάδες PC αυτόματα μπορείς να κάνεις με βάση αυτό ή να τη φτιάχνεις μέσω TeamViewer 

Καταλαβαίνεις που καταλαβαίνεις λάθος, προσπαθείς και να το παίξεις "εμπειρία και γνώση".

Σου επισημαίνει άλλος σχολιαστής μετά:

22 ώρες πριν, Nera1 είπε

Ποιος εχει την αναγκη να ρυθμιζει λεντ σε χιλιαδες υπολογιστες ταυτόχρονα,και του ειναι τώρα κόπος να το κάνει στο πρόγραμμα της τάδε και της ταδε εταιρείας μια φορά και να μη  ξαναασχοληθει;

Και πάλι είσαι εριστικός και προσπαθείς να το παίξεις "εμπειρία και γνώση", συνεχίζοντας να μην παίρνεις χαμπάρι ότι μιλάς για λάθος πράγμα:

22 ώρες πριν, klaftop είπε

Δεν έχεις δουλέψει σαν διευθυντής πληροφορικής σε μεγάλη εταιρεία για αυτό το ρωτάς.

Τον ξέρεις κι εκτός Insomnia το φίλο και ξέρεις πού δουλεύει;

Σου το ΞΑΝΑλέει άλλος σχολιαστής ότι μιλάς για λάθος πράγμα και σε ρωτάνε να καταλάβουν τι εννοείς (μέχρι τώρα κανένας δε σου έχει "επιτεθεί" όπως λες):

17 ώρες πριν, Ai7isoLinear είπε

Μπορείς να μου πείς τί σχέση έχει το group policy για εικόνα, το wallpaper και τα χρώματα της οθόνης - τα οποία μπορoύν να εξυπηρετηθούν με τη χρήση μόνο του teamviewer - με RGB Control περιφερειακών gaming συσκευών από εταιρείες όπως η razer, corsair, logitech κτλπ? 

Και ΠΑΛΙ δεν καταλαβαίνεις τι σου γράφουν και ΠΑΛΙ συνεχίζεις να μιλάς για άλλο πράγμα. Και η απάντησή σου είναι η εξής:

12 ώρες πριν, klaftop είπε

Σε interview, κάνω κάτι τέτοιες ερωτήσεις κι αν η απάντηση που θα έπαιρνα είναι ότι δεν έχει αξία σημαίνει ότι είσαι junior level.

Εδώ προσπάθησες να το κάνεις λίγο κεκαλυμμένο. Ξέρεις και το επίπεδο γνώσεων του κάθε σχολιαστή λοιπόν; Όλα αυτά ενώ συνεχίζεις να μιλάς για λάθος πράγμα, το επισημαίνω ξανά.

Χρειάστηκαν όλα αυτά για να σου επισημάνει κάποιος ότι είσαι προσβλητικός:

5 ώρες πριν, Ai7isoLinear είπε

Εκτός από προσβλητικός χωρίς ιδιαίτερο λόγο, έχεις και πρόβλημα κατανόησης.

Καταλαβαίνεις λοιπόν ποιος ήταν ο προσβλητικός εξ'αρχής; Και προσπαθούσαν άλλοι σχολιαστές να σου δώσουν να καταλάβεις ότι μιλάς για λάθος πράγμα κι εσύ όχι μόνο δεν το καταλάβαινες, ήσουν κι εριστικός και προσπαθούσες να μειώσεις τις τεχνικές δεξιότητες του καθενός χωρίς να τον ξέρεις προσωπικά ("δεν έχεις δουλέψει σα διευθυντής πληροφορικής","είσαι junior level" κλπ). Οι απαντήσεις που παίρνεις λοιπόν, είναι ακριβώς αντίστοιχες με το ύφος των σχολίων που εσύ έγραψες πρώτος. Μην παραπονιέσαι λοιπόν όταν σου απαντάνε με τον ίδιο τρόπο.

Υ.Γ. Όλες οι παραθέσεις ήταν με χρονολογική σειρά.

Επεξ/σία από MikeKata
  • Like 2
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δουλευει σωστα και ακυρωσει ολες αυτες τις εφαρμογες που πρεπει να τρεχεις για καθε εταιρια ξεχωριστα, θα ειναι ενας πολυ σημαντικος λογος να πας σε Windows 11.
Eιναι πολυ ενοχλητικο να τρεχεις 3-4 εφαρμογες(που τρωνε πορους) στο background για να σεταρεις τα RGB και τελικα να μη το καταφερνεις και οπως πρεπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...