Προς το περιεχόμενο

Διαχείριση και πλοήγηση αρχείων στο MacOS


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 19/2/2023 στις 1:17 ΜΜ, M A T R I X είπε

Launcher. Πέρα από το κομμάτι των files/files search κλπ που προσωπικά με βολεύει φουλ, αν και μου πήρε λίγο καιρό μέχρι να μάθω να το λειτουργώ σωστά, θεωρώ είναι ότι καλύτερο υπάρχει.  Έχω βάλει ένα κάρο quicklinks τα οποία ανοίγω με 2 κουμπιά. Έχει πολλά extensions και πολλά άλλα. Γενικά τα κάνω όλα από εκεί.

Μπορείς να βρεις περισσότερα εδώ.

Καλύτερο από Alfred;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά κι εγώ είμαι στο ακριβώς αντίθετο. Ελεύθερο επάγγελμα εδώ και 15 χρόνια αλλά και προσωπικη/σπιτική χρήση με mac, και στην βασική/πρωινή δουλειά πάνω από 15 χρόνια με windows. Οπότε ζω παράλληλα και τους δύο κόσμους εδώ και πολλά χρόνια. Τα πάντα γίνονται για μένα 3 φορές πιο γρήγορα στο MacOS, Ακόμα γελάω με απορία που κάποια πράγματα δεν αλλάζουν εδώ και χρόνια στα windows. Επίσης μην υποτιμάς και το spotlight (αναζήτηση) που είναι ένα απίστευτα γρήγορο εργαλείο. Πιστεύω ότι θα μπορούσες να αφιερώσεις λίγο χρόνο σε κάποια πράγματα (όπως λέει και ο MATRIX) για να τα μάθεις και να σε διευκολύνεις, να δεις τι σου ταιριάζει καλύτερα από τις επιλογές και τα shortcuts του Mac κτλ κτλ....και μετά μπορεί να αλλάξεις γνώμη. 

Επεξ/σία από fanastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...