Προς το περιεχόμενο

Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 6900 XT Fans Issue


AegeanAdmiral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αγαπητέ μου το παρακολουθούσα το θέμα σου γιατί με ενδιαφέρει πάρα πολύ

δεν είναι πρώτη ούτε τελευταία φορά που μαγαζί ελληνικό κάνει τέτοια πστια

και βλέπω ότι έχουν μαζέψει καλό κομπόδεμα από αρνητικές κριτικές, κάνουν το ίδιο και σε άλλους

"πουλάω το μεταχειρισμένο/πειραγμένο/refurb της πλάκας (δεν είναι και σόϊ μαστόρια), στον πελάτη (μλκ) να βγάλουμε χρήμα γιούπι"

πιστεύω ότι θα έπρεπε να σου επιστρέψουν ένα ποσό (30%) αφού τελικά την πήρες μεταχειρισμένη

εσύ ξέρεις καλύτερα

(προσωπικά την πάτησα με ηλεκτρικό σίδερο από μεγάλη αλυσίδα 75 ευρώ, μεταχειρισμένο που μας πούλησαν για καινούργιο και χαλασμένο, επιστροφή-μήνες να το τσεκάρουν και τελικά επιστροφή μεταχειρισμένο το οποίο πληρώθηκε για καινούργιο, το κρατήσαμε γιατί δεν θέλαμε να τρέχουμε με δικηγόρο για 75 ευρώ, πρώτη και τελευταία αγορά από το μπ0ρδελάκι τους, το μαγαζί λειτουργεί ακόμα με κατεβατό αρνητικών στο google)

(δεύτερο παράδειγμα γνωστού μου, με ακριβή αγορά 1500 ευρώ λέβητα, χαλάει εντός 2 μηνών μέσα στην εγγύηση, το μαγαζί: α, δεν ισχύει η εγγύηση!

του είπα να βάλει δικηγόρο γιατί είναι μεγάλο το ποσό και τώρα έχει τον λέβητα να κάθεται χαλασμένος)

 

αυτό που θέλω να πω, κάντε έρευνα (κριτικές google είναι τεράστιο βοήθημα), ψάξτε όσο μπορείτε, ρωτήστε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/3/2023 στις 4:16 ΜΜ, stratos979 είπε

αγαπητέ μου το παρακολουθούσα το θέμα σου γιατί με ενδιαφέρει πάρα πολύ

δεν είναι πρώτη ούτε τελευταία φορά που μαγαζί ελληνικό κάνει τέτοια πστια

και βλέπω ότι έχουν μαζέψει καλό κομπόδεμα από αρνητικές κριτικές, κάνουν το ίδιο και σε άλλους

"πουλάω το μεταχειρισμένο/πειραγμένο/refurb της πλάκας (δεν είναι και σόϊ μαστόρια), στον πελάτη (μλκ) να βγάλουμε χρήμα γιούπι"

πιστεύω ότι θα έπρεπε να σου επιστρέψουν ένα ποσό (30%) αφού τελικά την πήρες μεταχειρισμένη

εσύ ξέρεις καλύτερα

(προσωπικά την πάτησα με ηλεκτρικό σίδερο από μεγάλη αλυσίδα 75 ευρώ, μεταχειρισμένο που μας πούλησαν για καινούργιο και χαλασμένο, επιστροφή-μήνες να το τσεκάρουν και τελικά επιστροφή μεταχειρισμένο το οποίο πληρώθηκε για καινούργιο, το κρατήσαμε γιατί δεν θέλαμε να τρέχουμε με δικηγόρο για 75 ευρώ, πρώτη και τελευταία αγορά από το μπ0ρδελάκι τους, το μαγαζί λειτουργεί ακόμα με κατεβατό αρνητικών στο google)

(δεύτερο παράδειγμα γνωστού μου, με ακριβή αγορά 1500 ευρώ λέβητα, χαλάει εντός 2 μηνών μέσα στην εγγύηση, το μαγαζί: α, δεν ισχύει η εγγύηση!

του είπα να βάλει δικηγόρο γιατί είναι μεγάλο το ποσό και τώρα έχει τον λέβητα να κάθεται χαλασμένος)

 

αυτό που θέλω να πω, κάντε έρευνα (κριτικές google είναι τεράστιο βοήθημα), ψάξτε όσο μπορείτε, ρωτήστε

Απόλυτα σωστός! 

Αν ειμασταν στο εξωτερικό τώρα θα είχαν κλείσει ήδη αυτά τα μαγαζιά με κρατική εντολή και θα αποζημιωναν αδρά τους πελάτες.... Εδώ στη μπανανια ο καθένας κάνει ο, τι θέλει και δρα ανενόχλητος! 

Να δούμε πότε θα αλλάξει η κατάσταση. 

 

Οποιαδήποτε αγορά πάντως χωρις καλή έρευνα και πολλά θετικά reviews του μαγαζιού έχει ρίσκο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είχα και τηλέφωνο από τον προϊστάμενο του καταστήματος να αποσύρω την αρνητική αξιολόγηση γιατί τους χάλασα τα αστεράκια στο google...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...