Προς το περιεχόμενο

Καλά/αξιόπιστα συνεργεία για ford Θεσσαλονίκη?


pogchamp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ καλή εμπειρία έχω από την ford Στάθης στη Χρυσαυγή Λαγκαδά (σκέψου πάω από Σέρρες)

έχω κάνει ένα σέρβις και μια αλλαγή ακρομπαρου μόνο. αλλά ξέρουν τι κάνουν,  υπάρχει τμήμα για ότι χρειαστεί το αμάξι (μέχρι και κτεο) είναι καθαροί και χρεώνουν πολυ λογικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, madnifestah είπε

Πολυ καλή εμπειρία έχω από την ford Στάθης στη Χρυσαυγή Λαγκαδά (σκέψου πάω από Σέρρες).

+1 

Απ όσους έχουν πάει ακούω θετικές σχόλια, ήταν και από του πρώτους που είχε Ασχοληθεί με υγραέριο τοοτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Εγώ εδώ και 10+ χρόνια πάω στον Βροχίδη. Αντιπροσωπεία, με ό,τι συνεπάγεται για τις τιμές, αλλά καλοί και εξυπηρετικοί.
Στο τελευταίο σέρβις μάλιστα μου έστειλαν βίντεο με τον έλεγχο του αμαξιού και τα προβλήματα που βρήκαν.

Στο Στάθη επίσης είχα πολύ καλή εμπειρία, αλλά πολύ μακριά από Ανατολικά που είμαι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κι ο Στάθης δεν είναι πια τόσο φτηνός όσο παλιά. Αξίζει μόνο για μεγάλα σέρβις κατά τη γνώμη μου (ιμάντες, συμπλέκτες) λαμβάνοντας υπόψη ότι αν μείνει μέσα το αμάξι θέλεις αυτοκίνητο για να φύγεις από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν ειχα κάνει το τελευταίο σέρβις είχαν χρεώσει αυτά..  δεν είναι τζάμπα, δεν νιώθω ότι με έκλεψαν κιόλας.  αντιπροσωπεία και εξουσιοδοτημενο  είναι, όχι ο μπάρμπα Μήτσος στη γειτονιά

Screenshot_20230303_110316_Photos.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, famas είπε

Παροχής δεν χρεώσαν να υποθέσω.

πρέπει ήταν +/-70.. δεν θυμάμαι ακριβός αλλά ήταν κάτω από 250.. 

για το ακρομπαρο δεξια που μου είχαν αλλάξει, είχαν πάρει 20 ευρό εργασία/ ευθυγράμμιση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, madnifestah είπε

όταν ειχα κάνει το τελευταίο σέρβις είχαν χρεώσει αυτά..  δεν είναι τζάμπα, δεν νιώθω ότι με έκλεψαν κιόλας.  αντιπροσωπεία και εξουσιοδοτημενο  είναι, όχι ο μπάρμπα Μήτσος στη γειτονιά

Screenshot_20230303_110316_Photos.jpg

Ωραίος ! Να σε ρωτήσω, αυτά τα φιλτρα κλπ ειναι τα official της ford ή aftermarket?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pogchamp είπε

Ωραίος ! Να σε ρωτήσω, αυτά τα φιλτρα κλπ ειναι τα official της ford ή aftermarket?

όλα γνήσια.  το γράφει στην απόδειξη στα αριστερά. μόνο μία λάμπα "ψείρα" λέει aftermarket

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, madnifestah είπε

όλα γνήσια.  το γράφει στην απόδειξη στα αριστερά. μόνο μία λάμπα "ψείρα" λέει aftermarket

Αν αυτές είναι οι τιμές... Τότε μάλλον ο Αραμπατζής Ford μου έπιανε λίγο τον κώλο στα ανταλλακτικά. Δεν ξέρω βέβαια αν αυτά τα φίλτρα είναι πιο ακριβά σε diesel car.

 

edit: Εργατικά δεν σου χρέωνε??

Επεξ/σία από pogchamp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανάλογα..

για το μεγάλο service θυμάμαι να έδωσα περίπου στα 70 ευρο. 

για το ιμιαξονιο και την ζυγοσταθμιση έδωσα 20 ευρό.  

για την μπαταρία δεν εδωσα τίποτα. 

Μου εκανε καλη εντυποση το οτι εχει σωστες τιμες στα ανταλλακτικά..  την μπαταρία μου την έδωσε όσο είχε στο σκρουτζ (ford 60ah silver με 3 χρόνια εγγύηση)

το ιμιαξονιο έπαιζε από 15 μέχρι 35 ευρώ στο  car. Και μου το χρεώσε 18. 

και για την εργασία δεν στραβοσα.. λογικά όλα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, madnifestah είπε

ανάλογα..

για το μεγάλο service θυμάμαι να έδωσα περίπου στα 70 ευρο. 

για το ιμιαξονιο και την ζυγοσταθμιση έδωσα 20 ευρό.  

για την μπαταρία δεν εδωσα τίποτα. 

Μου εκανε καλη εντυποση το οτι εχει σωστες τιμες στα ανταλλακτικά..  την μπαταρία μου την έδωσε όσο είχε στο σκρουτζ (ford 60ah silver με 3 χρόνια εγγύηση)

το ιμιαξονιο έπαιζε από 15 μέχρι 35 ευρώ στο  car. Και μου το χρεώσε 18. 

και για την εργασία δεν στραβοσα.. λογικά όλα 

 

Εμενα πχ Αραμπατζής Ford, για μεγάλο service (ολα τα φίλτρα+λαδια - αυτό εννοεί μεγάλο) έπαιρνε 125€ εξαρτήματα + 70€ εργατικά, δλδ 195€. Δεν ξέρω τώρα αν για diesel αμάξι ειναι τίμια ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, pogchamp είπε

Εμενα πχ Αραμπατζής Ford, για μεγάλο service (ολα τα φίλτρα+λαδια - αυτό εννοεί μεγάλο) έπαιρνε 125€ εξαρτήματα + 70€ εργατικά, δλδ 195€. Δεν ξέρω τώρα αν για diesel αμάξι ειναι τίμια ή οχι.

Αν  αφαιρέσω τα μπουζι/υγρά φρένων/λαμπα/καθαριστικό παρμπρίζ. τότε για λάδια-φιλτρα μου είχε χρεώσει ~107ευρω... καθόλου άσχημα.  πόσο μάλλον όταν με την ίδια εργασία μου άλλαξαν και αυτά. 

βέβαια άλλο αμάξι το δικό μού..  (c max 1.8 - 125hp βενζίνη)

Επεξ/σία από madnifestah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αραμπατζή για φίλτρο λαδιού και λάδι 5-20 στον ecoboost  1.0 έδωσα 68€

Στον Στάθη έδωσα 61€.

Στον Βροχίδη έδωσα 66€.

Μεγάλο σερβις με μπουζί κ υγρά φρένων 200€ στον Βροχίδη πάλι για τον χιλιάρι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...