Προς το περιεχόμενο

Η Epic εξηγεί πώς ξοδεύει εκατομμύρια δολάρια στα δωρεάν παιχνίδια του Epic Games Store


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Θέλει να σου πει CCP= tencent.

Και εκεί δεν μιλάς όπως θες. Δεν είναι Δύση. Σε συλλαμβάνουν. Απλά σου λένε ότι σε παρακολουθεί το τι γράφεις εκεί μέσα. Το πώς παίζεις, μπορεί και τον browser σου άμα είναι ανοικτό το πρόγραμμα ελαχιστοποιημενο, το τι γράφεις Google και τι ψωνίζεις γενικά. Με αγάπη tencent.

και με αγάπη Google κλπ. θα πω εγώ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα πριν μια εβδομάδα μου άλλαξε Password στο epic store κάποιος και το μόνο που έκανε το 2FA μέσω app ήταν να το αλλάξω άμεσα και εγώ. Γαμάτο ε?

Επεξ/σία από Spawned
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, makoylino είπε

Μην ασχολείστε καν

δινει δωρεάν ώστε να έχει χρήστες όσο πιο γρήγορα μπορεί 

Είχα διαβάσει παλιότερα ότι θα κρατάει λιγότερα και θα πουλάει πιο φθηνά από steam

Δεν το βλέπω ομως

βασικα ειχαν πει οτι θα δινουν περισσοτερα χρηματα στους publishers, παιρνοντας μικροτερο μεριδιο ως πλατφορμα.

παντως ενα πραγμα για το οποιο αξιζουν συγχαρητηρια στην epic ειναι οτι βλεπεις το ποσο εχει αλλαξει το fortnite απο τοτε που πρωτοκυκλοφορησε σε αυτο που ειναι σημερα και ας μην εχω παιξει δευτερολεπτο(ουτε προκειται).

απο την αλλη ειναι απογοητευτικο που σταματησαν να δουλευουν σε οτιδηποτε αλλο παιχνιδι οταν μιλαμε για το στουντιο που εβγαζει τα unreal, τα gears, shadow complex. Γενικα παιχνιδια που εκαναν το βημα παραπανω στα γραφικα  και μπορουσαν να εκμεταλλευτουν στο επακρο ολες τις λειτουργιες της unreal engine.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, xavier είπε

βασικα ειχαν πει οτι θα δινουν περισσοτερα χρηματα στους publishers, παιρνοντας μικροτερο μεριδιο ως πλατφορμα.

παντως ενα πραγμα για το οποιο αξιζουν συγχαρητηρια στην epic ειναι οτι βλεπεις το ποσο εχει αλλαξει το fortnite απο τοτε που πρωτοκυκλοφορησε σε αυτο που ειναι σημερα και ας μην εχω παιξει δευτερολεπτο(ουτε προκειται).

απο την αλλη ειναι απογοητευτικο που σταματησαν να δουλευουν σε οτιδηποτε αλλο παιχνιδι οταν μιλαμε για το στουντιο που εβγαζει τα unreal, τα gears, shadow complex. Γενικα παιχνιδια που εκαναν το βημα παραπανω στα γραφικα  και μπορουσαν να εκμεταλλευτουν στο επακρο ολες τις λειτουργιες της unreal engine.

Την σκυτάλη για να σπάσει το duopoly της Google - Apple την πήρε η MS με την προτιθέμενη εξαγορά της ABK.

Όλα συνδεόνται.

Μόνο κάτι CEO του καφενείου σκέφτονται κοντόφθαλμα ότι εταιρεία του Τρισεκατομμυρίου θα ασχολούταν με το περίπτερο της Sony και πάνε να μπλοκάρουν συμφωνία μήπως και χάσουν το προ-πο τους ή την σύνταξη τους.

Στο ξαναλέω - όλα συνδέονται.

 

Το endgame είναι να ανοίξουν τα stores. Παντού.

Για αυτό ξοδέυει και η EPIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...