Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, barman_ είπε

Έχω δύο ερωτήσεις.. Το χρησιμοποιεί κάποιος ξαπλωτό? Είναι safe? 

Και είδα κάποια μαγνητικά φίλτρα που μπαίνουν στην είσοδο και στην έξοδο του αέρα.. Κάνουν δουλειά με τη σκόνη? 

Πάρα πολλοί το χρησιμοποιούν ξαπλωτό, γιατί δεν χωράει αλλιώς σε έπιπλα τηλεόρασης πχ. Και εγώ ξαπλωτό το έχω και δεν έχω κάποιο θέμα.

Για το τελευταίο, θα σου πρότεινα να μην βάλει κάτι πάνω από την έξοδο του αέρα. Να έχεις την κονσόλα να αερίζεται, και μια στο τόσο την ρίχνεις ένα καθάρισμα για την σκόνη.

Είναι πολύ καλύτερη κατασκευαστικά από το προηγούμενοο Xbox One.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, barman_ είπε

Ευχαριστω πολυ!! Καμια αποψη για τα μαγνητικα φιλτρα?

Στην εισαγωγη, ισως κατι να κανουν. Αλλα στην εξαγωγη δεν βαζουμε πουθενα φιλτρο. Ακομα και στο pc συνισταται να τα αφαιρεις οπου εχει και βαλεις τα Fans να βγαζουν αερα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, barman_ said:

Ούτε καν, μην βάλεις τίποτα που να μπλοκάρει τους αεραγωγούς, είναι πολύ πιθανό να πάρεις την κονσόλα στα χέρια. 

Αν φοβάσαι για σκόνη κλπ, πέρνα με μια ηλεκτρική σκούπα πάνω από τις τρύπες και μια φορά το χρόνο άνοιγέ την και ξεσκόνιζέ την εσωτερικά (όταν περάσει η περίοδος της εγγύησης).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Fulgore said:

Πάρα πολλοί το χρησιμοποιούν ξαπλωτό, γιατί δεν χωράει αλλιώς σε έπιπλα τηλεόρασης πχ. Και εγώ ξαπλωτό το έχω και δεν έχω κάποιο θέμα.

Για το τελευταίο, θα σου πρότεινα να μην βάλει κάτι πάνω από την έξοδο του αέρα. Να έχεις την κονσόλα να αερίζεται, και μια στο τόσο την ρίχνεις ένα καθάρισμα για την σκόνη.

Είναι πολύ καλύτερη κατασκευαστικά από το προηγούμενοο Xbox One.

την ξεσκονιζω σιγουρα μια φορα τη βδομαδα οπως και ολο το σπιτι..εκτος αν εννοεις κατι αλλο σε ξεσκονισμα..

το σκεφτομαι επειδη ειναι σε ορθια θεση τωρα, οτι θα καθεται ολη η σκονη επανω στον ανεμιστηρα

 

Ξαπλωτο το σκεφτομαι ειναι η αληθεια και πιστευω οτι εχει αρκετο χωρο να αναπνεει..ειναι σιγουρα ενταξει?

Just now, Malthador said:

Ούτε καν, μην βάλεις τίποτα που να μπλοκάρει τους αεραγωγούς, είναι πολύ πιθανό να πάρεις την κονσόλα στα χέρια. 

Αν φοβάσαι για σκόνη κλπ, πέρνα με μια ηλεκτρική σκούπα πάνω από τις τρύπες και μια φορά το χρόνο άνοιγέ την και ξεσκόνιζέ την εσωτερικά (όταν περάσει η περίοδος της εγγύησης).

γιατι?οι υπολογιστες πως εχουν φιλτρα στα σωστα σημεια?

Αυτο θα το κανω σιγουρα με τη σκουπα,απλα ειναι εντελως καινουριο και το πρωτο καθαρισμα θα γινει σε 2 χρονια τουλαχιστον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, barman_ said:

Ξαπλωτο το σκεφτομαι ειναι η αληθεια και πιστευω οτι εχει αρκετο χωρο να αναπνεει..ειναι σιγουρα ενταξει?

Απολύτως εντάξει, κι εγώ ξάπλα το έχω. Το ξαπλώνεις από την μεριά που έχει «ποδαράκια».

2 minutes ago, barman_ said:

γιατι?οι υπολογιστες πως εχουν φιλτρα στα σωστα σημεια?

Ακόμα και αν έχει κάποιο PC case τέτοιο φίλτρο, είναι σχεδιασμένο για να έχει. Το SeX είναι σχεδιασμένο έτσι, ώστε να μην έχει φίλτρα. Εγώ δεν θα το ρίσκαρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, SabotazNic said:

Στην εισαγωγη, ισως κατι να κανουν. Αλλα στην εξαγωγη δεν βαζουμε πουθενα φιλτρο. Ακομα και στο pc συνισταται να τα αφαιρεις οπου εχει και βαλεις τα Fans να βγαζουν αερα

ναι κυριως για την εισαγωγη..αν και σκεφτομαι ετσι ξαπλα που ειναι,θα μαζευει απο πανω(δεν παιζω καθημερινα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, barman_ είπε

ναι κυριως για την εισαγωγη..αν και σκεφτομαι ετσι ξαπλα που ειναι,θα μαζευει απο πανω(δεν παιζω καθημερινα)

Απο οτι ειδα λιγο στο reddit, ισως να αξιζει αν εχεις κατοικιδια, και ψιλο λογικο γτ ευκολα μπορει να τραβηξει τριχες. Αλλιως, λογικα εσωτερικα ειναι σχεδιασμενο ωστε να μην καθεται καπου ευκολα η σκονη. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο το ανοιγμα της κονσολας, αλλα καθε 6μηνο ενα ανοιγμα για να τραβηξεις με ηλεκτρικη/πιεσεις με πεπιεσμενο αερα αναμεσα στα fins ειναι το ιδανικο.

 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, SabotazNic said:

Απο οτι ειδα λιγο στο reddit, ισως να αξιζει αν εχεις κατοικιδια, και ψιλο λογικο γτ ευκολα μπορει να τραβηξει τριχες. Αλλιως, λογικα εστωερικα ειναι σχεδιασμενο ωστε να μην καθεται καπου ευκολα. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο το ανοιγμα της κονσολας, αλλα καθε ενα 6μηνο ενα ανοιγμα για να τραβηξεις με ηλεκτρικη/πιεσεις με πεπιεσμενο αερα αναμεσα στα fins ειναι το ιδανικο.

 

εχω εναν ψιψικο ειναι η αληθεια..δεν μαδαει πολυ αλλα οσο ναναι..βγαζει..βεβαια το εχω πιο ψηλα και μακρυα απο την περιοχη του..θα το διαβασω σε ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικά με την xbox έκδοση

"Pokemon with guns" game Palworld doesn't have dedicated servers on Xbox, limiting players to 4-player co-op instead of 32-player co-op on Steam.

On the Palworld discord, a Pocketpair representative wrote: “We’d like to have dedicated servers on Xbox but it’s unfortunately not up to us and is quite difficult to negotiate at this time. But… we are trying!”

https://www.videogameschronicle.com/news/palworlds-xbox-servers-are-limited-to-2-4-players-while-pc-gets-up-to-32-players/

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά λένε ότι έχει θεματάκια σε xbox μεριά(early access βέβαια το παιχνίδι).

Και ένα video με fps test

Επίσης

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...