Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να κανει καμια πλάκα και να ανακοινώσει Windows apps για το ΧΒΟΧ δηλαδή και Steam και να μας αφήσει μλκς...

(αν και επιπλέον στορ θα ήταν χασούρα για την MS)

Αυτό δεν θα με χάλαγε για 'μέλλον του XBOX'...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 05/02/2024 at 18:28, D.Luffy said:

Δεν παρατήρησα κάτι περίεργο στο στρίψιμο να σου πω την αλήθεια. Με traction και stability control off. Βέβαια είναι τετρακίνητη και μπορεί να πετάξει λίγο μούτρα σε στροφή καμία φορά. 

Δεν πήγα σε υψηλό level. Ξενέρωσα με το αόρατο bumper και τα παράτησα προς το παρόν.

Δοκίμασες καθόλου με το update που βγήκε χθές το απόγευμα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 minutes ago, teohokage said:

Δοκίμασες καθόλου με το update που βγήκε χθές το απόγευμα??

Ναι, έπαιξα λίγο. Το διόρθωσαν το bumper της Giulia αλλά τελικά δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Είναι στην ουσία ολόιδιο με το stock απλά με ένα κόκκινο κορδόνι κοντά στην εξάτμιση. Τρομερή φαντασία.

Ο ήχος της LFA όντως βελτιώθηκε πολύ όπως είχαν ανακοινώσει.

Το κεντρικό μενού παραμένει με τα ίδια προβλήματα. Μετά από κάποια ώρα περιήγησης με viewing οχημάτων, αναβαθμίσεις, μπρος πίσω κλπ αρχίζει πάλι να σέρνεται και θέλει game restart. 

Απορώ γιατί η Nordschleife δεν ήταν εξαρχής μέσα. Το tree foliage φαίνεται απαίσιο, χάρτινο και χαμηλής ποιότητας. Ειδικά όταν το συγκρίνεις με το tree foliage του FH5. Αυτό που πρόσθεσαν είναι κάτι χαζές neon ταμπελίτσες και τεντούλες από δω και από κει... Κατά τα άλλα drip feed παλιού content για να φαίνεται ότι το παιχνίδι εμπλουτίζεται με "νέο" υλικό κάθε μήνα.

Βασικά μου κάνει τεράστια εντύπωση πόσο πιο επικά "next-gen" φαίνεται το cross-gen FH5 μπροστά σε αυτό το... πράμα.

Και τώρα που το σκέφτομαι μας δουλεύουν ψιλο γαζί γιατί αρχικά η Nordschleife είχε ανακοινωθεί για Απρίλη... Απλά με το πολύ backlash αποφάσισαν να τη δώσουν νωρίς αποδεικνύοντας ότι στην ουσία το content είναι ήδη έτοιμο και απλά το κρατάνε για να φουσκώνουν τα monthly updates. Είχαν πει ότι δήθεν ξαναφτιάχνουν τις πίστες από την αρχή... Ναι σίγουρα.

Ο μόνος λόγος που ασχολούμαι ακόμα με αυτό το τραγικό παιχνίδι και δεν έχει φάει uninstall είναι επειδή δεν έχω άλλη επιλογή. Είναι το μόνο semi-sim racer που διαθέτει τα road cars με τα οποία θέλω να ασχοληθώ. Πχ μόλις μπήκε η BMW M2 2023. Με βλέπω να παίζω βρίζοντας για πολύ καιρό ακόμα 😂.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Forza Motorsport:

Πάλι flickering στις σκιές επάνω στο αυτοκίνητο σε RT mode (μέσα σε αγώνα). Είπα μήπως τελικά διόρθωσαν αυτά τα day-one προβήματα αλλά δεν... Θα μου πεις μόνο 4 μήνες πέρασαν, πολλά ζητάω. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω παίξει για να έχω άποψη, αλλά πραγματικά με αυτά που διαβάζω και βλέπω γύρω γύρω, απορώ πραγματικά, τι στο δι@0λ0 έγινε σε αυτό το studio που τα προηγούμενα Forza ακόμα σπέρνουν, και με το καινούργιο τα σκ@τως@ν πραγματικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, D.Luffy said:

Forza Motorsport:

Πάλι flickering στις σκιές επάνω στο αυτοκίνητο σε RT mode (μέσα σε αγώνα). Είπα μήπως τελικά διόρθωσαν αυτά τα day-one προβήματα αλλά δεν... Θα μου πεις μόνο 4 μήνες πέρασαν, πολλά ζητάω. 

καλα τι περίμενες και εσύ. Αυτά δεν νομίζουν να αλλάξουν κάποια μπαλώματα προσπαθούν να κάνουν. 

Από όσο είδα ούτε τις γελοιότητες του multiplayer που ο άλλος σε έβγαζε εκτός δρόμου και δεν έτρωγε καθόλου ποινές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 minutes ago, Cacciatore said:

Δεν το έχω παίξει για να έχω άποψη, αλλά πραγματικά με αυτά που διαβάζω και βλέπω γύρω γύρω, απορώ πραγματικά, τι στο δι@0λ0 έγινε σε αυτό το studio που τα προηγούμενα Forza ακόμα σπέρνουν, και με το καινούργιο τα σκ@τως@ν πραγματικά. 

Αυτό απορώ κι εγώ. Είναι λες και δεν δουλεύουν τα ίδια άτομα πλέον στο στούντιο και οι καινούργιοι δεν έχουν βασικές γνώσεις και εμπειρία. 

Από μία συζήτηση που είχα με κάποιον στο Forza forum, παρατήρησε ότι το μενού φαίνεται να τρέχει συνεχώς από πίσω ακόμα και μεταξύ των loadings. Με αντανακλάσεις του μενού να μεταφέρονται στον αγώνα. Ό,τι να ναι πραγματικά.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ξεκινάνε να μπαίνουν τα παιχνίδια Activision/ blizzard στο gamepass με πρώτο το diablo iv, επιτέλους στις 28 Μαρτίου  και επιπλέον ανακοίνωσαν ότι 4 τίτλοι θα είναι multiplatform για αρχή χωρίς να τους πουν. νομίζω έγινε ολόκληρος ντόρος για το τίποτα.

Επεξ/σία από teohokage
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι λένε τα 4 παιχνίδια που θα γίνουν multiplatform είναι τα

- Hi Fi Rush .
‎- Sea Of Thieves .
‎- Pentiment .
‎- Grounded .

Πολύ φασαρία για το τίποτα, ίσα που βρήκαν ευκαιρία να σκάσουν το νέο ότι έρχονται τα παιχνίδια της Activision στο gamepass. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...