Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Δηλαδή θες να μας πεις ότι αν θεωρητικά το επόμενο CoD έμπαινε κατευθείαν στο Gamepass, η Sony θα έλεγε όχι δεν το θέλουμε καθόλου στην κονσόλα μας επειδή εσείς το προσφέρετε με καλύτερους όρους? 

Θεωρητικα.....δεν μπορουμε να μιλαμε για ενα παιχνιδι που εχει 10ετη συμβαση να βγαινει και στο ps.

1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Επίσης δεν είναι σε θέση η Sony να εκβιάσει την MS για το τι θα μπει στο Gamepass και τι όχι. Μάλλον δεν καταλάβατε μερικοί ποιος έχει το μαχαίρι και το καρπούζι σε αυτήν την περίπτωση...

Κανεις δεν τα εχει και τα 2. Ειναι προφανες ποια μερια εχει τους χρηστες που αγοραζουν τιτλους χωρις να τους νοιαζει αν μπει κατι στο ps+. Αν η ΜΣ ηθελε να βαλει το cod στο gp, θα το ειχε ηδη κανει. Ουτε καν παλιοτερους τιτλους δεν εβαλε που πολλοι λεγανε οτι θα μπουν. Ειναι το μοναδικο ip που πουλαει αντιτυπα, αξιζει δεν αξιζει το παιχνιδι, το παιζουν δεν το παιζουν αυτοι που το αγοραζουν. Αν μπει στο gp και το "δοκιμασει" ο κοσμος, εχασε τα κερδη απο εκει. Ασε που το mw3 εχει κοσμο και λογω των camos που ολοι θελουν στο warzone. Μην ξεχναμε οτι gp = console + pc. Δεν θελει να χασει πωλησεις και μεσω b.net. 

 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gamepass (με την τωρινή μορφή τουλάχιστον) στην κονσόλα της Σονυ, με καμία Παναγία. Όπως ειπώθηκε και παραπάνω μάλλον θα δώσουν τα exclusives full price. Κατά την άποψή μου, κρίμα πάντως, θα χάσει λίγο απο την ταυτότητά του το brand. Όλα για την κονόμα φυσικά γίνονται, το καταλαβαίνω.

Το μεγάλο ερώτημα πάντως είναι το τι θα γίνει με το hardware του xbox. Αν θα συνεχίσει να υφίσταται, και πως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gregpec2 είπε

Gamepass (με την τωρινή μορφή τουλάχιστον) στην κονσόλα της Σονυ, με καμία Παναγία. Όπως ειπώθηκε και παραπάνω μάλλον θα δώσουν τα exclusives full price. Κατά την άποψή μου, κρίμα πάντως, θα χάσει λίγο απο την ταυτότητά του το brand. Όλα για την κονόμα φυσικά γίνονται, το καταλαβαίνω.

Το μεγάλο ερώτημα πάντως είναι το τι θα γίνει με το hardware του xbox. Αν θα συνεχίσει να υφίσταται, και πως.

Ναι και γω το έχω απορία πώς θα προχωρήσει το hardware του Xbox.

Αυτή τη στιγμή υπάρχει κόσμος που έχει αγοράσει XBOX  Series X επειδή είναι η ισχυρότερη κονσόλα στα χαρτιά και κόσμος που αγόρασε XBOX Series S(ο περισσότερος) επειδή είναι η φτηνότερη κονσόλα στην αγορά. 

Στην επόμενη γενιά με φαντάζομαι projected λιγότερες πωλήσεις θα μπορεί να προσφέρει αντίστοιχα 2 λύσεις χωρίς να δυσαρεστήσει μία από τις 2 κατηγορίες? 

Αν καταλήξει στην οικονομική μόνο πλατφόρμα ώστε να μην ανταγωνιστεί άμεσα με το PS6 θα έχει σωστή υποστήριξη από third-party?

Γενικά τα βλέπω πολύ περίεργα τα πράγματα με αυτό που φαίνεται ότι πάνε να κάνουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Ναι και γω το έχω απορία πώς θα προχωρήσει το hardware του Xbox.

Αυτή τη στιγμή υπάρχει κόσμος που έχει αγοράσει XBOX  Series X επειδή είναι η ισχυρότερη κονσόλα στα χαρτιά και κόσμος που αγόρασε XBOX Series S(ο περισσότερος) επειδή είναι η φτηνότερη κονσόλα στην αγορά. 

Στην επόμενη γενιά με φαντάζομαι projected λιγότερες πωλήσεις θα μπορεί να προσφέρει αντίστοιχα 2 λύσεις χωρίς να δυσαρεστήσει μία από τις 2 κατηγορίες? 

Αν καταλήξει στην οικονομική μόνο πλατφόρμα ώστε να μην ανταγωνιστεί άμεσα με το PS6 θα έχει σωστή υποστήριξη από third-party?

Γενικά τα βλέπω πολύ περίεργα τα πράγματα με αυτό που φαίνεται ότι πάνε να κάνουνε.

Θεωρώ δεδομένο οτι αν βγάλει κονσόλα στην επόμενη γενιά η ΜΣ θα είναι χωρίς οπτικό μέσο. Επίσης πιστεύω οτι θα βγάλει ένα μόνο μοντέλο.

Δεν είναι και απίθανο να δούμε μια κονσόλα αμιγώς στριμινγκ, έτσι δεν λέγανε άλλωστε και τα leaks του roadmap;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, SabotazNic said:

Θεωρητικα.....δεν μπορουμε να μιλαμε για ενα παιχνιδι που εχει 10ετη συμβαση να βγαινει και στο ps.

Κανεις δεν τα εχει και τα 2. Ειναι προφανες ποια μερια εχει τους χρηστες που αγοραζουν τιτλους χωρις να τους νοιαζει αν μπει κατι στο ps+. Αν η ΜΣ ηθελε να βαλει το cod στο gp, θα το ειχε ηδη κανει. Ουτε καν παλιοτερους τιτλους δεν εβαλε που πολλοι λεγανε οτι θα μπουν. Ειναι το μοναδικο ip που πουλαει αντιτυπα, αξιζει δεν αξιζει το παιχνιδι, το παιζουν δεν το παιζουν αυτοι που το αγοραζουν. Αν μπει στο gp και το "δοκιμασει" ο κοσμος, εχασε τα κερδη απο εκει. Ασε που το mw3 εχει κοσμο και λογω των camos που ολοι θελουν στο warzone. Μην ξεχναμε οτι gp = console + pc. Δεν θελει να χασει πωλησεις και μεσω b.net. 

 

Μα τι σχέση έχει το CoD στο Game Pass με τη 10ετή σύμβαση της Sony? Είναι δύο εντελώς ξεχωριστά πράγματα. Δεν σημαίνει ότι επειδή θα μπει κάτι στο Game Pass, θα πρέπει υποχρεωτικά να σταματήσει να βγαίνει και στο PS.

Δεν ισχύει αυτό που λες ότι "δεν έχει κανένας και τα 2". Το CoD είναι πλέον ιδιοκτησία της MS. Όπως και όλα τα υπόλοιπα franchises της Activision, Blizzard κλπ. Το ότι υπάρχει χρονική σύμβαση με άλλη εταιρία δεν σημαίνει αυτόματα ότι δεν ανήκει σε κανέναν ή ανήκει και στους δύο αν αυτό εννοείς.

Έπειτα και να μπει το CoD στο Game Pass δεν σημαίνει ότι θα σταματήσουν να το αγοράζουν οι χρήστες του PS. Εσύ ο ίδιος λες ότι δεν τους νοιάζει αν μπει κάτι σε μία subscription υπηρεσία. Δηλαδή εδώ δεν τους νοιάζει τι μπαίνει στη δική τους. Θα τους νοιάξει τι θα μπει σε μια άλλη?

Στο τέλος, αυτό που μετράει είναι αν η MS βγάζει περισσότερα κέρδη από το subscription ή από τα μεμονωμένα 70άρια. Θα φανεί αυτό στην πορεία αλλά εγώ θα έλεγα να μη βιαζόμαστε να βγάλουμε το φτυάρι για το Game Pass. Βλέπουμε ότι μεγάλοι publishers όπως Ubisoft και EA έχουν ήδη μπει στον χορό του subscription service που σημαίνει ότι υπάρχει ψωμί.

Τέλος όσο αναφορά για τους παλιότερους τίτλους της Activision/Blizzard που λες ότι δεν μπήκαν ακόμα στο Game Pass, (ή ακόμα και το τελευταίο CoD) αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν θα μπουν μελλοντικά. Έχουν μόλις μερικούς μήνες που ξεμπέρδεψαν με τα δικαστήρια. Λογικά θα κάνουν προσεκτικές κινήσεις και δεν νομίζω ότι δεν είναι στο τραπέζι αυτή η επιλογή. Δεν μπορούμε να λέμε "αν το ήθελαν θα το είχαν κάνει ήδη" λες και είναι τετελεσμένο γεγονός. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Δεν ισχύει αυτό που λες ότι "δεν έχει κανένας και τα 2". Το CoD είναι πλέον ιδιοκτησία της MS. Όπως και όλα τα υπόλοιπα franchises της Activision, Blizzard κλπ. Το ότι υπάρχει χρονική σύμβαση με άλλη εταιρία δεν σημαίνει αυτόματα ότι δεν ανήκει σε κανέναν ή ανήκει και στους δύο αν αυτό εννοείς.

Έπειτα και να μπει το CoD στο Game Pass δεν σημαίνει ότι θα σταματήσουν να το αγοράζουν οι χρήστες του PS. Εσύ ο ίδιος λες ότι δεν τους νοιάζει αν μπει κάτι σε μία subscription υπηρεσία. Δηλαδή εδώ δεν τους νοιάζει τι μπαίνει στη δική τους. Θα τους νοιάξει τι θα μπει σε μια άλλη?

Υπάρχει μια σύγχυση με την activision/Blizzard και κάποιοι νομίζετε ότι είναι άλλος ένας Publisher κονσόλας. Η τελευταία πρόταση στο προηγούμενο ποστ, προσπεράστηκε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, SabotazNic said:

Υπάρχει μια σύγχυση με την activision/Blizzard και κάποιοι νομίζετε ότι είναι άλλος ένας Publisher κονσόλας. Η τελευταία πρόταση στο προηγούμενο ποστ, προσπεράστηκε. 

Η Activision και η Blizzard ανήκουν πλέον στην Microsoft. Μαζί και όλες οι υπηρεσίες τους όπως και τα ip τους. Καμία σύγχυση. Είναι πολύ ξεκάθαρο.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε άλλα νέα. Η Τ10 ετοιμάζει σημαντικές αλλαγές στο car progression system. Στην ουσία αλλάζουν όλα.

Θα μπορούμε να αγοράζουμε car xp με credits και τα upgrades θα ξεκλειδωθούν εντελώς για να μπορούμε να αναβαθμίζουμε το αυτοκίνητο με όποια σειρά θέλουμε εμείς.

https://forums.forza.net/t/fm-status-update-on-car-progression/670497

Κατά τη γνώμη μου έπρεπε να είχαν μείνει εξαρχής με το κλασικό σύστημα που περιμένει κάποιος σε ένα racing game. Τρέχω σε αγώνα - βγάζω λεφτά - τα ξοδεύω όπου θέλω. Δεν υπήρχε λόγος για κλειδαριές, πειραματισμούς και πολυπλοκότητες λες και παίζουμε Skyrim.

Απ' ότι φαίνεται τελικά τα παράπονα των χρηστών ήταν τόσα πολλά που τελικά ανάγκασαν την ομάδα να τα πάρει στα σοβαρά και να αλλάξουν έναν πολύ βασικό μηχανισμό στον πυρήνα του παιχνιδιού.

Αυτά για όσους δεν θέλουν να αποδεχτούν ότι κάποια πράγματα είναι πολύ στραβά σε αυτό το παιχνίδι και νομίζουν ότι απλά πέφτει κράξιμο από μια χούφτα άτομα χωρίς λόγο.

Ελπίζω να διορθώσουν και τα πάρα πολλά και κραυγαλέα bugs και επιτέλους να τελειώσει αυτή η beta version που έχουμε τώρα στα χέρια.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Σε άλλα νέα. Η Τ10 ετοιμάζει σημαντικές αλλαγές στο car progression system. Στην ουσία αλλάζουν όλα.

Θα μπορούμε να αγοράζουμε car xp με credits και τα upgrades θα ξεκλειδωθούν εντελώς για να μπορούμε να αναβαθμίζουμε το αυτοκίνητο με όποια σειρά θέλουμε εμείς.

https://forums.forza.net/t/fm-status-update-on-car-progression/670497

Κατά τη γνώμη μου έπρεπε να είχαν μείνει εξαρχής με το κλασικό σύστημα που περιμένει κάποιος σε ένα racing game. Τρέχω σε αγώνα - βγάζω λεφτά - τα ξοδεύω όπου θέλω. Δεν υπήρχε λόγος για κλειδαριές, πειραματισμούς και πολυπλοκότητες λες και παίζουμε Skyrim.

Απ' ότι φαίνεται τελικά τα παράπονα των χρηστών ήταν τόσα πολλά που τελικά ανάγκασαν την ομάδα να τα πάρει στα σοβαρά και να αλλάξουν έναν πολύ βασικό μηχανισμό στον πυρήνα του παιχνιδιού.

Αυτά για όσους δεν θέλουν να αποδεχτούν ότι κάποια πράγματα είναι πολύ στραβά σε αυτό το παιχνίδι και νομίζουν ότι απλά πέφτει κράξιμο από μια χούφτα άτομα χωρίς λόγο.

Ελπίζω να διορθώσουν και τα πάρα πολλά και κραυγαλέα bugs και επιτέλους να τελειώσει αυτή η beta version που έχουμε τώρα στα χέρια.

Μεγάλη ξενέρα το Φόρζα δυστυχώς... Ομάδες εκατοντάδων και project εκατομμυρίων και τα κάνουν όλα σκ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι στο θέμα ακουστικών.

Τα razer kaira pro θα πάνε στην γυναίκα... 

Οπότε ψάχνω κάτι στην πάνω κατηγορία.. 

Είμαι ανάμεσα στα 

Astro a40

Astro a50

Arctis Nova Pro Wireless 

Bang and olufsen beoplay... 

Τα 3 είναι wireless και το 40 με καλώδιο... 

Εγώ διαβάσει διαφορά από το rtings..

Αουτσαιντερ τα  turtle beach 700 gen2.. 

Έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι από τα παραπάνω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Σε άλλα νέα. Η Τ10 ετοιμάζει σημαντικές αλλαγές στο car progression system. Στην ουσία αλλάζουν όλα.

Θα μπορούμε να αγοράζουμε car xp με credits και τα upgrades θα ξεκλειδωθούν εντελώς για να μπορούμε να αναβαθμίζουμε το αυτοκίνητο με όποια σειρά θέλουμε εμείς.

https://forums.forza.net/t/fm-status-update-on-car-progression/670497

Κατά τη γνώμη μου έπρεπε να είχαν μείνει εξαρχής με το κλασικό σύστημα που περιμένει κάποιος σε ένα racing game. Τρέχω σε αγώνα - βγάζω λεφτά - τα ξοδεύω όπου θέλω. Δεν υπήρχε λόγος για κλειδαριές, πειραματισμούς και πολυπλοκότητες λες και παίζουμε Skyrim.

Απ' ότι φαίνεται τελικά τα παράπονα των χρηστών ήταν τόσα πολλά που τελικά ανάγκασαν την ομάδα να τα πάρει στα σοβαρά και να αλλάξουν έναν πολύ βασικό μηχανισμό στον πυρήνα του παιχνιδιού.

Αυτά για όσους δεν θέλουν να αποδεχτούν ότι κάποια πράγματα είναι πολύ στραβά σε αυτό το παιχνίδι και νομίζουν ότι απλά πέφτει κράξιμο από μια χούφτα άτομα χωρίς λόγο.

Ελπίζω να διορθώσουν και τα πάρα πολλά και κραυγαλέα bugs και επιτέλους να τελειώσει αυτή η beta version που έχουμε τώρα στα χέρια.

απ' τη μια ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

απ' την άλλη προσπαθώ να θυμηθώ ένα άλλο game που after launch άλλαξε ένας ΤΟΣΟ core μηχανισμός (progression) 180 μοίρες, και δεν μπορώ 😁 πάει για ΙΣΤΟΡΙΚΟ #ΦΕΙΛ 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε άλλα (δικά μου νέα) έστειλα για άλλη μια φορά (έχω χάσει πλέον το λογαριασμό) elite 2 controller core για service. Μόλις γυρίσει το refurbished πούλημα και θα δω αν θα ξανά πάρω από το elite 3 και μετά. Όοοοταν με το καλό βγει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, @pnea1973 είπε

Επανέρχομαι στο θέμα ακουστικών.

Τα razer kaira pro θα πάνε στην γυναίκα... 

Οπότε ψάχνω κάτι στην πάνω κατηγορία.. 

Είμαι ανάμεσα στα 

Astro a40

Astro a50

Arctis Nova Pro Wireless 

Bang and olufsen beoplay... 

Τα 3 είναι wireless και το 40 με καλώδιο... 

Εγώ διαβάσει διαφορά από το rtings..

Αουτσαιντερ τα  turtle beach 700 gen2.. 

Έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι από τα παραπάνω; 

Και να έχει δοκιμάσει κάποιος κάποιο από τα παραπάνω, δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσει να σε βοηθήσει η γνώμη του αν δεν έχει ως μέτρο σύγκρισης κάποιο άλλο από την λίστα σου. Ψάχνοντας και εγώ κάτι ανάλογο, κατέληξα στα Steelseries Arctis Nova 7X αλλά διστάζω να τα αγοράσω γιατί δεν μπορώ να τα ακούσω πριν τα αγοράσω. Τώρα παίζω με καλώδιο με τα HyperX Cloud Flight, ικανοποιημένος αλλά δεν συνδέονται ασύρματα με το Xbox.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, music_lover είπε

Και να έχει δοκιμάσει κάποιος κάποιο από τα παραπάνω, δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσει να σε βοηθήσει η γνώμη του αν δεν έχει ως μέτρο σύγκρισης κάποιο άλλο από την λίστα σου. Ψάχνοντας και εγώ κάτι ανάλογο, κατέληξα στα Steelseries Arctis Nova 7X αλλά διστάζω να τα αγοράσω γιατί δεν μπορώ να τα ακούσω πριν τα αγοράσω. Τώρα παίζω με καλώδιο με τα HyperX Cloud Flight, ικανοποιημένος αλλά δεν συνδέονται ασύρματα με το Xbox.

Σήμερα έκανα παραγγελία τα Audeze Maxwell. Μίλησα με έναν καλό μου φίλο, κοίταξα και άπειρα reviews και έκανα παραγγελία. Λογικά αύριο θα τα έχω και θα πω πως είναι στο αυτί μου.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...