Προς το περιεχόμενο

Nokia G-2425G-A Bridge mode??


Xristos2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 hours ago, Xristos2021 said:

Καλησπέρα... Κάποιος που να ξέρει να βάλει το συγκεκριμένο modem της nokia (παροχος Nova) σε Bridge mode με asus?

απο οτι ειχαν πει δεν μπαινει.δεν το ψαξα παραπανω. μπορεις βεβαια να βαλεις ap to asus αν το εχεις για wifi

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από την μάνα του δεν μπορείς να το βάλεις σε bridge γιατι ειναι κλειδωμενο το σχετικό μενου αλλά εχει βρεθει ο admin λογαριασμος και μπορεις να πειραξεις τις σχετικες ρυθμισεις αλλά επειδή δεν ειμαι εμπειρος εκανα καποιες προσπαθεις που δεν ειχαν αποτελεσμα και το αφησα κι εχω το Asus για access point. Δεν εχω το ωραιο γραφικό περιβαλλον του Asus αλλά στην λειτουργία δεν εχω καποιο θεμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 19/03/2023 at 09:40, ksessalonikios said:

από την μάνα του δεν μπορείς να το βάλεις σε bridge γιατι ειναι κλειδωμενο το σχετικό μενου αλλά εχει βρεθει ο admin λογαριασμος και μπορεις να πειραξεις τις σχετικες ρυθμισεις αλλά επειδή δεν ειμαι εμπειρος εκανα καποιες προσπαθεις που δεν ειχαν αποτελεσμα και το αφησα κι εχω το Asus για access point. Δεν εχω το ωραιο γραφικό περιβαλλον του Asus αλλά στην λειτουργία δεν εχω καποιο θεμα. 

λογικα πρεπει να θελει κληση pppoe. απο την αλλη αφου παιζεις οπως εισαι τοτε ολα μια χαρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά το Asus rt-ax88u έχει πολλά πραγματάκια επάνω και είναι κρίμα να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω.... Όπως π.χ. Το πιο απλό, να ανοίγω και να κλείνω το vpn.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 27/03/2023 at 13:43, Xristos2021 said:

Απλά το Asus rt-ax88u έχει πολλά πραγματάκια επάνω και είναι κρίμα να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω.... Όπως π.χ. Το πιο απλό, να ανοίγω και να κλείνω το vpn.... 

τοτε αν τα αφησεις οπως ειναι θα εχεις 2 nat και θα θες διπλα Port forward .ή να γινει Dmz στο πρωτο στο Nokia δηλαδη.  σε αλλες περιπτωσεις που ειχα δει εκαναν One to one nat ωστε το πρωτο router (στην περιπτωση σου το Nokia) να ειναι σαν να μην υπαρχει.κατι παραπανω δεν ξερω. δεν το εχω δοκιμασει προσωπικα παρα μονο με διπλα port forward μια φορα πολλα χρονια πριν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να έχει σε ευχαριστώ για την απάντηση!! 

Στις 2/4/2023 στις 4:40 ΠΜ, poulinos είπε

τοτε αν τα αφησεις οπως ειναι θα εχεις 2 nat και θα θες διπλα Port forward .ή να γινει Dmz στο πρωτο στο Nokia δηλαδη.  σε αλλες περιπτωσεις που ειχα δει εκαναν One to one nat ωστε το πρωτο router (στην περιπτωση σου το Nokia) να ειναι σαν να μην υπαρχει.κατι παραπανω δεν ξερω. δεν το εχω δοκιμασει προσωπικα παρα μονο με διπλα port forward μια φορα πολλα χρονια πριν.

Όπως και να χει σ ευχαριστω για την απάντηση!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Xristos2021 said:

Όπως και να έχει σε ευχαριστώ για την απάντηση!! 

Όπως και να χει σ ευχαριστω για την απάντηση!!! 

anytime.αν μπορω να βοηθησω σε κατι αλλο εδω ειμαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 19/3/2023 στις 9:40 ΠΜ, ksessalonikios είπε

από την μάνα του δεν μπορείς να το βάλεις σε bridge γιατι ειναι κλειδωμενο το σχετικό μενου αλλά εχει βρεθει ο admin λογαριασμος και μπορεις να πειραξεις τις σχετικες ρυθμισεις αλλά επειδή δεν ειμαι εμπειρος εκανα καποιες προσπαθεις που δεν ειχαν αποτελεσμα και το αφησα κι εχω το Asus για access point. Δεν εχω το ωραιο γραφικό περιβαλλον του Asus αλλά στην λειτουργία δεν εχω καποιο θεμα. 

Όταν λες έχουν βρεθεί; Ξέρεις να παραπέμψεις κάπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 05/06/2023 at 18:48, christ0st4k said:

Όταν λες έχουν βρεθεί; Ξέρεις να παραπέμψεις κάπου;

Έχουν βρεθεί σε άλλο forum. Αυτό που δεν έχω βρει ακόμα είναι οδηγίες ώστε να μπει σε bridge mode και να μην έχουμε double nat κτλ…

Επεξ/σία από Starback
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 03/08/2023 at 17:05, Starback said:

Έχουν βρεθεί σε άλλο forum. Αυτό που δεν έχω βρει ακόμα είναι οδηγίες ώστε να μπει σε bridge mode και να μην έχουμε double mat κτλ…

μπορεις να βαλεις Link.δεν δαγκωνει κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Στις 6/8/2023 στις 4:15 ΜΜ, poulinos είπε

thanxs

Μήπως θα μπορούσατε ένα pm με τους κωδικούς του nokia-g-2425g-a γιατί μας το εγκατέστησαν σε nova ftth200 και δεν μπορούμε να κάνουμε ρυθμίσεις;
Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...