Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση) v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από την πρόσφατη πώληση της Saber Interactive,

https://www.gamesindustry.biz/embracer-sells-saber-interactive-for-247m

η Embracer πούλησε και τη Gearbox για $460εκ. την οποία είχε αγοράσει το 2021 για $1,3 δισ.

https://www.gamesindustry.biz/gearbox-entertainment-joins-embracer-group-in-usd1-3b-deal

https://www.gamesindustry.biz/take-two-to-acquire-gearbox-from-embracer-for-460-million

Θέλει ρευστό άμεσα η Embracer..

Επεξ/σία από Despotas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

η neatease ή οπως τους λενε, ειναι η κινεζικη εταιρεια που μαλωσε ο bobby kotick-πρωην πλεον ceo της activision blizz,  μαζι τους και προωθουσε το overwatch στην κινα βαση των νομων που εχουν οι τυποι εκει. 

Πριν καλά καλά βγει το παιχνίδι, άρχισαν τα όργανα.

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://gamingbolt.com/cyberpunk-2077-and-phantom-liberty-have-generated-roughly-750-million-in-revenue

''CDPR has, of course, spent a fair bit of money on Cyberpunk 2077 over the years. The game had a budget of roughly $316 million, while Phantom Liberty’s development and marketing budget was about $85 million. Additionally, the studio also nearly $41 million on the base game’s post-launch updates.''

Σημειωσαν κερδη περιπου 310 εκ. εν ολιγοις για το CP 2077. Καθολου ασχημα με βαση την κακη κατασταση που ειχε διαμορφωθει κατα το πρωτο διαστημα κυκλοφοριας του..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Humble choice Απριλιου. Θα ελεγα ανετα ενα απο τα καλυτερα που εχουμε δει. Και μονο που εχει returnal μεσα αρκει.

PQRt5oB.jpeg

 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Γιατί με βάζεις σε πειρασμό βρε Γιώργο; @Arkin χαχαχα

Καλα βρε δεν εχεις choice για 1 χρονο? Εχω ποσα χρονια περνω καθε Νοεμβριο που βγαζουν συνδρομη περσι ηταν 83 νομιζω φετος 93 το ανεβασαν και βγαινει ο μηνας κατω απο 8 ευρω. Απο εκει και περα μονο αν θες να παιξεις καποιο παιχνιδι αμεσα αξιζει η αγορα γιατι αργα η γρηγορα θα παιξει στο choice. Ποσα και ποσα εχουν μπει choice και τα εχουμε χρυσοπληρωσει και ακομα δεν τα εχουμε παιξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Ε δεν έχω γιατί μια στις τόσες βάζουν καλά games πλεον

Ελα βρε συ οχι γιατι? Αντιθετως εχει ανεβει κατακορυφα η ποιοτητα εδω και αρκετους μηνες. 

Πχ

Nioh 2 για Μαρτιο

True Colors για Φλεβαρη

Aragami 2 Campus για Ιανουαριο

 

Και γενικα καθε μηνας εχει απο 2-3 ποιοτικα παιχνιδια και πολλα indie διαμαντακια που δεν θα τα παιζαμε αλλιως. 7.75 το μηνα ειναι. Και αν καποια δεν σου αρεσουν πας steamtrades και παιζουν ανταλλαγες με χιλιαδες χρηστες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ελα βρε συ οχι γιατι? Αντιθετως εχει ανεβει κατακορυφα η ποιοτητα εδω και αρκετους μηνες. 

Πχ

Nioh 2 για Μαρτιο

True Colors για Φλεβαρη

Aragami 2 Campus για Ιανουαριο

 

Και γενικα καθε μηνας εχει απο 2-3 ποιοτικα παιχνιδια και πολλα indie διαμαντακια που δεν θα τα παιζαμε αλλιως. 7.75 το μηνα ειναι. Και αν καποια δεν σου αρεσουν πας steamtrades και παιζουν ανταλλαγες με χιλιαδες χρηστες. 

7,75€ τον μήνα και μετά πόσα πληρώνεις για να πάρεις το bundle?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, firepc είπε

7,75€ τον μήνα και μετά πόσα πληρώνεις για να πάρεις το bundle?

Τιποτα βρε συ δεν πληρωνεις τιποτα αλλο. Φετος εδωσα 93 ευρω για 1 χρονο.

Δηλαδη 93/12 δηλαδη 7.75 με βγηκε.

Περσι ειχα δωσει 83 ευρω δηλαδη 6.91 ευρω ο μηνας. 

Μολις ερθει η πρωτη Τριτη του μηνα ανοιγει το bundle και εφοσον εχεις πληρωμενο ολο το χρονο σου δινει τα κλειδια αμεσα. Και σου λεει οτι εχεις ακομα 6 7 8 μηνες αναλογα. Εγω Νοεμβριο κανω καθε χρονο black friday απο 109 το χρονο το δινουν προσφορα 83 93 ευρω αναλογα και μετα για 12 μηνες καθε μηνα περνεις τα παιχνιδια κανονικα. Εχω γλιτωσει πολλα χρηματα ετσι και εχω βρει και παρα πολλα διαμαντια που δεν θα εβρισκα αλλιως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τιποτα βρε συ δεν πληρωνεις τιποτα αλλο. Φετος εδωσα 93 ευρω για 1 χρονο.

Δηλαδη 93/12 δηλαδη 7.75 με βγηκε.

Περσι ειχα δωσει 83 ευρω δηλαδη 6.91 ευρω ο μηνας. 

Μολις ερθει η πρωτη Τριτη του μηνα ανοιγει το bundle και εφοσον εχεις πληρωμενο ολο το χρονο σου δινει τα κλειδια αμεσα. Και σου λεει οτι εχεις ακομα 6 7 8 μηνες αναλογα. Εγω Νοεμβριο κανω καθε χρονο black friday απο 109 το χρονο το δινουν προσφορα 83 93 ευρω αναλογα και μετα για 12 μηνες καθε μηνα περνεις τα παιχνιδια κανονικα. Εχω γλιτωσει πολλα χρηματα ετσι και εχω βρει και παρα πολλα διαμαντια που δεν θα εβρισκα αλλιως. 

α οκ. Πάντως πολλά απ' αυτά που βλέπω να δίνει, τα έχω ή τα έχω παίξει μέσω gp

Οπότε τότε είναι κρίμα

Πχ. βλέπω το bundle που δίνει τα 2 Plague Tale. Ναι παιχνιδάρες, αλλά το πρώτο το είχα πάρει πολυ φθηνά στο steam και το δευτερο το είχα παίξει day1 στο gp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, firepc είπε

α οκ. Πάντως πολλά απ' αυτά που βλέπω να δίνει, τα έχω ή τα έχω παίξει μέσω gp

Οπότε τότε είναι κρίμα

Κοιτα καθε μηνα δινουν 8 παιχνιδια. Σιγουρα καποιοι μηνες θα υπαρχουν και 1-2 που θα υπαρχουν game pass. Game pass μια φορα εβαλα με 1 ευρω δεν επαιξα τιποτα και ουτε ξανα ασχοληθηκα. Θελει 10 ευρω το μηνα και στο τελος δεν σε μενει κανενα παιχνιδι. Ενω πχ εχω παιχνιδι απο choice που πηρα πριν 3 χρονια που μπορω να το παιξω κανονικα σημερα στο steam λογαριασμο μου. Δεν ειμαι του συνδρομητικου και εφοσον δεν μπορω το physical να το αγορασω πια γιατι δεν υπαρχει η επομενη καλυτερη λυση ειναι steam και gog. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Κοιτα καθε μηνα δινουν 8 παιχνιδια. Σιγουρα καποιοι μηνες θα υπαρχουν και 1-2 που θα υπαρχουν game pass. Game pass μια φορα εβαλα με 1 ευρω δεν επαιξα τιποτα και ουτε ξανα ασχοληθηκα. Θελει 10 ευρω το μηνα και στο τελος δεν σε μενει κανενα παιχνιδι. Ενω πχ εχω παιχνιδι απο choice που πηρα πριν 3 χρονια που μπορω να το παιξω κανονικα σημερα στο steam λογαριασμο μου. Δεν ειμαι του συνδρομητικου και εφοσον δεν μπορω το physical να το αγορασω πια γιατι δεν υπαρχει η επομενη καλυτερη λυση ειναι steam και gog. 

Πολλοί βάζουν συνδρομή με το σκεπτικό "οτι βρέξει ας κατεβάσει"

Εγώ βάζω ένα μηνάκι όταν θέλω να παίξω κάτι στοχευμένα (όπως έκανες εσύ με mirage, avatar)

Αφού το τερματίσω λοιπόν, δεν έχω την έννοια να το κατέχω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Arkin said:

Κοιτα καθε μηνα δινουν 8 παιχνιδια. Σιγουρα καποιοι μηνες θα υπαρχουν και 1-2 που θα υπαρχουν game pass. Game pass μια φορα εβαλα με 1 ευρω δεν επαιξα τιποτα και ουτε ξανα ασχοληθηκα. Θελει 10 ευρω το μηνα και στο τελος δεν σε μενει κανενα παιχνιδι. Ενω πχ εχω παιχνιδι απο choice που πηρα πριν 3 χρονια που μπορω να το παιξω κανονικα σημερα στο steam λογαριασμο μου. Δεν ειμαι του συνδρομητικου και εφοσον δεν μπορω το physical να το αγορασω πια γιατι δεν υπαρχει η επομενη καλυτερη λυση ειναι steam και gog. 

μπορείς να κάνεις και skip κάποιον μήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...