Προς το περιεχόμενο

Κινητο με περιεργες απαιτησεις


LLLEFTERIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 19/3/2023 στις 12:31 ΜΜ, LLLEFTERIS είπε

Εχω αυτη την στιγμη το Poco M4 Pro 8/256 και θελω να το δωσω στην γυναικα μου να παρω κατι καλυτερο και με μεγαλυτερη οθονη.

Θελω να εχει τα παρακατω που τα εχει το Poco

Θυρα ακουστικων

Ραδιο FM οχι μεσω ιντερνετ

Υπερυθρες για να το εχω σαν τηλεκοντρολ

OLED AMOLED οθονη

 

NFC

Οι απαιτήσεις σου για

-Ραδιο FM

-Υπερυθρες

-θυρα ακουστικών

Σε βάζουν αναγκαστικά στην μικρομεσαία κατηγορία κινητών. Κανένα από τα σοβαρά μεσαίας και άνω κατηγορίας απόδοσης δεν ασχολούνται με αυτά τα χαρακτηριστικά.

Οποτε αναγκαστικά αναμενεις και αντίστοιχα χαμηλομεσαιες αποδόσεις σε επεξεργαστές και κάμερες.

Sorry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Πηρα το X4 Pro και ευτυχως που το πηρα καλη τιμη απο αγγελια και το εδωσα οσο το πηρα. Σοβαρα τωρα 1080 καμερα στα 30fps τραγικη!

Ακομα στην αναζητηση ειμαι.

samsung galaxy a54 κινηταρα απλα ...αλλιως πας σε realme 9 pro plus 5g 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Έχουν αυτά ράδιο και υπέρυθρες;

το samsung εχει radio ...για υπερυθρες δειτε το στο site του κατασκευαστη η στο kimovil ....

Επεξ/σία από life is music
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, life is music είπε

το samsung εχει radio ...για υπερυθρες δειτε το στο site του κατασκευαστη η στο kimovil 

Θα το δω Σωτήρη ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αρχισει να βγαζω απο τα θελω μου το ραδιο αλλα δεν μπορω τα bluetooth ακουστικα οποτε λιγο δυσκολο συσκευη να εχει θυρα για ακουστικα χωρις να εχει ραδιο.

Υπερυθρες θελω σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Εχω αρχισει να βγαζω απο τα θελω μου το ραδιο αλλα δεν μπορω τα bluetooth ακουστικα οποτε λιγο δυσκολο συσκευη να εχει θυρα για ακουστικα χωρις να εχει ραδιο.

Υπερυθρες θελω σιγουρα.

Όπως είπαμε. Οι επιλογές σου με βάση τα ζητούμενα είναι κάποιο Xiaomi Redmi ή Poco.

To θέμα με το βύσμα των ακουστικών δεν το έχω καταλάβει γιατί είναι τόσο σημαντικό όταν βρίσκεις ακουστικά με Usb-c ή χρησιμοποιείς ανταπτορα.

Για το ράδιο γούστα είναι αυτά. Αλλά θέλω να ρωτήσω εάν πραγματικά έχετε καλή λήψη σήματος στα FM με τα κινητα σας.

Προσωπικα ποτέ δεν θα βασιζα την επιλογή κινητού 300€+ σε IR, FM και 3.5mm βύσμα (μεγάλο το ποσό για να είναι τα βασικά μου κριτήρια) αλλά φυσικά οι επιλογές του καθένα είναι προσωπική υπόθεση και σεβαστές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Εχω αρχισει να βγαζω απο τα θελω μου το ραδιο αλλα δεν μπορω τα bluetooth ακουστικα οποτε λιγο δυσκολο συσκευη να εχει θυρα για ακουστικα χωρις να εχει ραδιο.

Υπερυθρες θελω σιγουρα.

Το ότι δεν έχει βύσμα 3,5mm δεν σημαίνει ότι δεν παίρνει ενσυρματα ακουστικά 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι συσκευες που δεν εχουν υποδοχη 3,5mm αναλογικου υχου, μπορουν να συνδεθουν ενσυρματα ακουστικα με ειδικο μετατροπεα στην θυρα usb.

αυτο ομως δημιουργει 2 προβληματα. Δεν μπορει να φορτιζει το smartphone οταν εχουμε ακουστικα και αυτος ο μετατροπεας ειναι λιγο αβολος στην χρηση. Γνωριζω για την υπαρξη σε spliter 2>1 της θυρας usb για ταυτοχρονη φορτιση και ακουστικα, ομως ειναι ενας ογκος που σε αρκετους ειναι προβλημα στην χρηση.

συμπερασμα > παρτε συσκευη με υποδοχη ακουστικων. Βολευει στην χρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lneam είπε

οι συσκευες που δεν εχουν υποδοχη 3,5mm αναλογικου υχου, μπορουν να συνδεθουν ενσυρματα ακουστικα με ειδικο μετατροπεα στην θυρα usb.

αυτο ομως δημιουργει 2 προβληματα. Δεν μπορει να φορτιζει το smartphone οταν εχουμε ακουστικα και αυτος ο μετατροπεας ειναι λιγο αβολος στην χρηση. Γνωριζω για την υπαρξη σε spliter 2>1 της θυρας usb για ταυτοχρονη φορτιση και ακουστικα, ομως ειναι ενας ογκος που σε αρκετους ειναι προβλημα στην χρηση.

συμπερασμα > παρτε συσκευη με υποδοχη ακουστικων. Βολευει στην χρηση

Ναι, απλά εγώ προτιμώ να πάρω καλύτερο κινητό και να έχω ένα ανταπτοράκι πάνω στα ακουστικά (που όχι δεν είναι άβολο μιας και το βάζεις μια φορά και δεν δίνεις σημασία μετά) παρά να πάρω σαπάκι κινητό με θύρα 3,5!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Εχω αρχισει να βγαζω απο τα θελω μου το ραδιο αλλα δεν μπορω τα bluetooth ακουστικα οποτε λιγο δυσκολο συσκευη να εχει θυρα για ακουστικα χωρις να εχει ραδιο.

Υπερυθρες θελω σιγουρα.

Το Redmi Note 11 Pro+ το έχεις κοιτάξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, koutsis είπε

Ναι, απλά εγώ προτιμώ να πάρω καλύτερο κινητό και να έχω ένα ανταπτοράκι πάνω στα ακουστικά (που όχι δεν είναι άβολο μιας και το βάζεις μια φορά και δεν δίνεις σημασία μετά) παρά να πάρω σαπάκι κινητό με θύρα 3,5!

Να σου θυμισω πως υπαρχουν τα μοντελα της Sony που ειναι flaghship και εχουν θυρα 3,5mm. Αλλα και παλι εσυ ή καποιος αλλος μπορει να πει  ,,,,, μα δεν εχει το Χ που εγω θα ηθελα. Παρε οτι υπαρχει εκει εξω, απο αυτα που μπορεις να πληρωσεις, ως προς τις δικες σου αναγκες

προσωπικα δεν θελω να χασω την χρηστης usb απο την μεταφορα δεδομενων και φορτισης. Προσωπικες αναγκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...