Προς το περιεχόμενο

Η Google κυκλοφορεί επίσημα το Bard, τον αντίπαλο του ChatGPT


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μιας και η google έχει δρόμο ακόμη απ ό,τι φαίνεται, μεταξύ του chat gpt στη σελίδα της openai και της υπηρεσίας μέσω του bing της  microsoft, ποιό επιλέγουμε; Υπάρχουν διαφορές, είναι κάποιο καλύτερο ξέρω γω; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, trelaras22 είπε

Και μιας και η google έχει δρόμο ακόμη απ ό,τι φαίνεται, μεταξύ του chat gpt στη σελίδα της openai και της υπηρεσίας μέσω του bing της  microsoft, ποιό επιλέγουμε; Υπάρχουν διαφορές, είναι κάποιο καλύτερο ξέρω γω; 

Ανάλογα τι θες. Το Bing έχει όριο 15 prompts μόνο και 2000 χαρακτήρων. Δεν κρατάει ιστορικό (σε αντίθεση με το ChatGPT). Σημαντικό αν θες να επανέρχεσαι σε παλιές "συζητήσεις" γιατί δουλεύεις πάνω σε κάτι.
Επίσης, αν και λένε ότι έχει ως backend το GPT4, προσωπικά, μου έβγαζε χειρότερο κώδικα από το δωρεάν ChatGPT3.5 της OpenAI. Α, και να μην ξεχάσω, είναι "εύθικτο" (το Bing). Αν του κάνεις ερώτηση που δεν του αρέσει, σου κόβει τη συζήτηση.

Προσωπικά, σκέφτομαι να πάρω συνδρομή για να έχω GPT4. Είναι κανένας που το πληρώνει να μας πει γνώμη, αν αξίζει;

Επεξ/σία από MikeKata
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, klaftop είπε

οι δουλειες μας ειναι ασφαλεις

image.jpeg.3039d752554b34acfe2fa8988a7b0195.jpeg

Large Language Model και αηδιες. Είναι ξεκάθαρο ότι το Bard δεν είναι τίποτα άλλο από ένα Excel spreadsheet με autocomplete 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, trelaras22 είπε

Και μιας και η google έχει δρόμο ακόμη απ ό,τι φαίνεται, μεταξύ του chat gpt στη σελίδα της openai και της υπηρεσίας μέσω του bing της  microsoft, ποιό επιλέγουμε; Υπάρχουν διαφορές, είναι κάποιο καλύτερο ξέρω γω; 

Υπάρχουν διάφορες, το bing chat πρέπει να αντλεί πληροφορίες από bing search ενώ από chatgpt είναι pretrained σε ευρύ φάσμα και απαντάει απευθείας; Να με διορθώσει κάποιος αν το λέω λάθος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, dreamerchris είπε

Υπάρχουν διάφορες, το bing chat πρέπει να αντλεί πληροφορίες από bing search ενώ από chatgpt είναι pretrained σε ευρύ φάσμα και απαντάει απευθείας; Να με διορθώσει κάποιος αν το λέω λάθος 

Πολύ σωστά. Το ChatGPT απαντάει απευθείας χωρίς πηγές και έχει δεδομένα μέχρι το 2019 ή 2021. Το Bing AI είναι up to date καθώς εκτελεί πρώτα bing search και έχει και 3 διαφορετικές επιλογές/προσωπικότητες. Καλύτερο είναι θεωρητικά το Bing AI αλλά νομίζω προτιμώ το ChatGPT προς το παρόν.

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα το Bing αν χρησιμοποιεί την τεχνολογία GPT4. Μου απάντησε αρνητικά. Του έδωσα και σύνδεσμο που υποστήριζε το ίδιο πράγμα και μου ανταπάντησε ότι είναι outdated!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Ather είπε

Ρώτησα το Bing αν χρησιμοποιεί την τεχνολογία GPT4. Μου απάντησε αρνητικά. Του έδωσα και σύνδεσμο που υποστήριζε το ίδιο πράγμα και μου ανταπάντησε ότι είναι outdated!!!!

Μόλις έκανα το ίδιο και μου έλεγε ότι δεν μπορεί να συζητήσει τα inner workings του. Του είπα να υποθέσει ότι είναι υποθετικό σενάριο και μου είπε πάνω κάτω τα ίδια, ότι ακόμα και τότε δε θα μπορούσε να μου πει.

Κι εδώ έρχεται το αστείο. Ανέφερε στην απάντησή του "αν είχα πρόσβαση στο internet". Οπότε το ρωτάω, "δηλαδή λες ότι δεν έχεις πρόσβαση στο internet;". Κι ενώ ξεκίνησε να απαντάει ότι έχει πρόσβαση κλπ (το έβλεπα να το γράφει σε real time), ξαφνικά, πριν τελειώσει την απάντησή του, εξαφανίστηκε το prompt και την άλλαξε σε "My mistake, I can’t give a response to that right now. Let’s try a different topic."!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Ather είπε

Ρώτησα το Bing αν χρησιμοποιεί την τεχνολογία GPT4. Μου απάντησε αρνητικά. Του έδωσα και σύνδεσμο που υποστήριζε το ίδιο πράγμα και μου ανταπάντησε ότι είναι outdated!!!!

Εμένα πάντως που είμαστε φίλοι από την αρχή αρχή μου τα λέει σταράτα 

 

Screenshot_20230322-190113_Bing.png

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Predatorkill είπε

Σε τρολλαρει και δε το πηρες χαμπαρι 

Αυτο ειναι, δεν κανει λαθη , τα ξερει ολα και ειναι πανεξυπνο μονο τρολαρει γιατι ειναι πολυ εξυπνο οταν κανεις google search αντι να σου βγαζει αυτο που θες να σου κανει φαρσες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...