Προς το περιεχόμενο

Fortnite σε Xbox Series X με 120hz TV


madkid18
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από primeragt,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο φόρουμ. Αγόρασα μια τηλεοραση 120 hz (samsung qled qe65q70ba) μαζι με την κονσολα xbox series x. Μπαινω στο παιχνιδι (fortnite) το οποιο σηκωνει 120 fps και για καποιο λογο μου δειχνει οτι εχω 60. Να αναφερω πως εννοειται στις ρυθμισεις του xbox εχω βαλει 4κ 120 fps και στην τηλεοραση τσεκαρα στις ρυθμισεις και δεν βλεπω καπου να αναγραφει κατι για ρυθμιση των fps. Χρησιμοποιω το καλωδιο hdmi που ηρθε μαζι με την κονσολα και το εχω βαλει και στην θυρα που εχει ενα χειριστηριο δειχνει δηλαδη οτι ειναι 2.1. Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, madkid18 είπε

Καλησπέρα στο φόρουμ. Αγόρασα μια τηλεοραση 120 hz (samsung qled qe65q70ba) μαζι με την κονσολα xbox series x. Μπαινω στο παιχνιδι (fortnite) το οποιο σηκωνει 120 fps και για καποιο λογο μου δειχνει οτι εχω 60. Να αναφερω πως εννοειται στις ρυθμισεις του xbox εχω βαλει 4κ 120 fps και στην τηλεοραση τσεκαρα στις ρυθμισεις και δεν βλεπω καπου να αναγραφει κατι για ρυθμιση των fps. Χρησιμοποιω το καλωδιο hdmi που ηρθε μαζι με την κονσολα και το εχω βαλει και στην θυρα που εχει ενα χειριστηριο δειχνει δηλαδη οτι ειναι 2.1. Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει? 

εχεις ρυθμισει την τηλεοραση στο hdmi σε enhanced?

εχεις συνδεσει στο hdmi της τηλεορασης που ειναι οντως 2.1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, primeragt είπε

Το fortnite έχει ξεχωριστή ρύθμιση μέσα στο μενού του για 60-120 fps. Πρέπει να το αλλάξεις από εκεί.

Φιλε μου δε το είχα δει έχεις δίκιο, έγραφε 120fps και ήταν off. Σε ευχαριστώ παρά πολύ.

Επεξ/σία από madkid18
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...