Προς το περιεχόμενο

[Design για το brand της αρχικής] Δύο website με ίδια επαγγελματική ασχολία


Realakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γειά σας,

Δημιουργώ έναν απλό ιστότοπο portfolio για έναν φίλο. Η εταιρεία του δραστηριοποιείται τα τελευταία 35 χρόνια (και θα συνεχίσει να υπάρχει αν και δεν θα κάνει δουλειές), αλλά από εδώ και πέρα όλες οι νέες δουλειές θα γίνονται με μια νέα εταιρεία που ίδρυσε πρόσφατα. Η νέα εταιρεία δεν έχει κάνει ακόμα καμία δουλειά και δεδομένου ότι και οι δύο εταιρείες (θα) κάνουν το ίδιο πράγμα, δεν θέλω να δημιουργήσω δύο διαφορετικούς ιστότοπους για το ίδιο πράγμα.  Και οι δύο εταιρείες έχουν το δικό τους Domain name. Τι προτείνετε να κάνω; Η ερώτηση είναι περί Design. Θα κάνω 301 στο καινούργιο, αλλά δεν ξέρω άμα είναι να βάλω πχ δυο Logo στην αρχική, κτλ. Περιεχόμενο και όλα τα υπόλοιπα θα μείνουν το ίδιο.

 Ευχαριστώ

Επεξ/σία από Realakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/3/2023 στις 9:30 ΠΜ, CyberCr33p είπε

301 redirect το domain της παλιάς εταιρείας στο νέο.

Ναι, το σκέφτηκα, αλλά δεν ξέρω άμα πρέπει να βάλω δύο logo στην κεντρική, κτλ. Η σελίδα σχετικά με εμάς θα αναφέρει για την πολύχρονη δράση της παλιάς και θα ταιριάζει με την καινούργια, αλλά το Design της αρχικής είναι το θέμα (διόρθωσα τον τιτλο 😁). Θα μιλήσω και με Designer να μου πει την γνώμη του, αλλά κάθε γνώμη και καλή. Ευχαριστώ

 

(edit: θα επανέλθω κάποια στιγμή μέσα στην βδομάδα)

Επεξ/σία από Realakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...