Προς το περιεχόμενο

Mini PC Ace Magician AM06 Pro AMD Ryzen 5 5600U , 16GB DDR4 3200 RAM , 512GB NVMe SSD , Windows 11 391 € @amazon.de


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ace Magician=T-bao για οσους δεν ξερουν. Αλλαξε την επωνυμια της γιατι ειχε καποιες αποτυχιες σε καποια mini pc στο παρελθον, mn 25 - mn 27 mn 35, κι οταν λεω αποτυχιες εννοω πχ απο τα 2 slot μνημων πχ λειτουργουσε μονο το ενα, η ξεβιδωτο ssd μεσα στο σασι, και διαφορα αλλα που με μια μικρη αναζητηση στο youtube θα τα βρειτε

Βεβαια αυτο δεν σημαινει οπωσδηποτε οτι θα ερθει προβληματικο, πχ ειχα αγορασει ενα t-bao mn 25 και μια χαρα λειτουργουσε out of the box, αλλα επειδη υπηρχαν περιστατικα , εγω ψιλοφοβαμαι να ρισκαρω ξανα και ειδικα με αγορα απο το site τους αλλοιως γι αυτα τα λεφτα δεν το συζητω θα το χτυπαγα με τη μια

Η τιμη των 265 περιπου ευρω ειναι στη κυριολεξια κλεψια γι αυτα τα χαρακτηριστικα, αν ομως το στειλουν απο ευρωπη οντως και δε περασει τελωνειο, και αν ερθει πραγματικα ακμαιο και οχι με προβλημα

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, milios είπε

Έκανα το βήμα και το παρήγγειλα χθες από το site του κατασκευαστή. Πληρωμή με paypal με συνδεδεμένη κάρτα revolut (για να μην έχω τις προμήθειες μετατροπής συναλλάγματος) βγήκε τελική 265,16€. Πιστεύω τιμή super για το συγκεκριμένο και γι' αυτό αρχίζω ήδη να προετοιμάζομαι ψυχολογικά ότι δεν θα παραλάβω ποτέ και θα μπλέξω με επιστολές και ταλαιπωρία για refund. Τώρα από την άλλη αν θα φάμε τελωνείο αν έρθει είναι άλλη κουβέντα. Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ τον TS για το αρχικό post της προσφοράς αλλά και όσους συνέβαλαν στη συζήτηση (κωδικό έκπτωσης, επιβεβαίωση για διαθεσιμότητα αποθήκης Γερμανίας)

Όταν θα παραλάβεις ενημέρωσέ μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panosss_ είπε

Όταν θα παραλάβεις ενημέρωσέ μας. 

Βασικά να μας ενημερώσει μόλις πάρει tracking για να ξέρουμε ότι όντως ξεκινάει από Ευρώπη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kaydyngobertsj είπε

Όταν χρησιμοποιείτε αυτόν τον μίνι υπολογιστή για εργασία, θα διαπιστώσετε ότι αποδίδει πολύ καλά, επεξεργάζεται μεγάλα αρχεία, επεξεργάζεται βίντεο, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

Από την ACE MAGICIAN είσαι; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα tbao ΜΝ35 8/256 με τις ακόλουθες αλλαγές:

  • 16GB crucial ram
  • intel 6e wifi
  • flashάρισμα bios με συμβατό minisforum για να ενεργοποιηθεί η υποστήριξη win 11.

 είναι μια χαρά για τα παιδιά και τα παιχνίδια που παίζουν τώρα (fall guys/fortnite)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ioann1s είπε

Έχω ένα tbao ΜΝ35 8/256 με τις ακόλουθες αλλαγές:

  • 16GB crucial ram
  • intel 6e wifi
  • flashάρισμα bios με συμβατό minisforum για να ενεργοποιηθεί η υποστήριξη win 11.

 είναι μια χαρά για τα παιδιά και τα παιχνίδια που παίζουν τώρα (fall guys/fortnite)

την εχω πατήσει απο τα λαπτοπ και τώρα επιλέγω μόνο 15W...

Αυτό το δικό σου είναι στα 35W,απο θόρυβο πως τα πάει ?

σε απλή χρήση όχι gaming.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έχουν περάσει 4εις ημέρες και η παραγγελία είναι πληρωμένη από την πρώτη στιγμή, εντούτοις στο site αναφέρει ότι είμαι ακόμα στο processing!!! Πριν λίγο τους έστειλα και mail σχετικά με την αποστολή και αναμένω απάντηση. Θα ενημερώσω σε κάθε περίπτωση (θετική ή αρνητική).

acemagician.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα κι εγώ χθες παραγγελία. Processing και σε εμένα. 
Έχουν κι ένα φορουμ που έχει και κάποιες έξτρα πληροφορίες για όποιον θέλει. 
https://minipcunion.com/viewforum.php?f=95&sid=bd2f7ff69740860133c283e68f842b9e
 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, panosss_ είπε

Έκανα κι εγώ χθες παραγγελία. Processing και σε εμένα. 
Έχουν κι ένα φορουμ που έχει και κάποιες έξτρα πληροφορίες για όποιον θέλει. 
https://minipcunion.com/viewforum.php?f=95&sid=bd2f7ff69740860133c283e68f842b9e
 

Το είχα δει το forum τους, αλλά δεν είδα κάτι για αποστολή παραγγελιών από ευρωπαϊκή αποθήκη.

6 ώρες πριν, ioannischr είπε

καλα μην αγχωνεστε ετσι

καμια βδομαδα  παιρνει το processing συνηθως

Αγχωνόμαστε διότι σήμερα λήγει το -25% κουπόνι και θέλουμε να σιγουρέψουμε το από που θα φύγει (για να παραγγείλουμε). :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία στις 27 από το site τους. Μέχρι σήμερα το πρωί το έβγαζε ως "processing". Το κοιτάζω τώρα και βλέπω όχι μόνο ότι το έστειλαν, αλλά έχει φύγει από Γερμανία στις 28 του μήνα και έχει φτάσει ήδη Θεσσαλονίκη.

Package status: In transit
Country: Germany -> Greece
Destination:

Origin:
2023-03-31 13:18 Thessaloniki (GR), In transit.
2023-03-30 12:13 Sofia (BG), In transit.
2023-03-29 15:09 Budapest (HU), In transit.
2023-03-28 15:33 Neufahrn (DE), In transit.
2023-03-28 14:09 DPD data centre, Order information has been transmitted to DPD.
======================================
Powered by www.17track.net

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...